GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Хм, интересно, това не го бях забелязал досега, може да е нещо ново или при мен да не се е визуализирало все още. Ще ми е интересна и реакцията на Гугъл по този въпрос.

Странник, и на твоя сайт се прожектират такива реклами. Писах си сега с тях по скайп ама нещо не останах доволен от това което ми отговори китаеца. Явно е по-зле с английсия и от мен. Няма да продължавам да му пиша, че ще го препсувам.

Ето и разговора.

[11:09:43] kamentk.ovo.bg: hello
[11:09:52] Contact - GLOADMARKET™: Hi
[11:10:29] kamentk.ovo.bg: today i saw that on the ad spots from gload on my site are projected ads from google adsense
[11:10:41] kamentk.ovo.bg: is gload allowed to do this
[11:10:56] kamentk.ovo.bg: because i am not sure that google will allow that
[11:11:15] kamentk.ovo.bg: because their approval is very difficult
[11:16:16] Contact - GLOADMARKET™: We have some campaigns with google adsense ad and it will be completed within a few hours
[11:17:20] kamentk.ovo.bg: ok. Thanks for the answer
[11:18:13] Contact - GLOADMARKET™: Yeah
[11:18:16] Contact - GLOADMARKET™: Thanks
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Аз да попитам, някой друг има ли проблеми при мобилните версии? Отварям си сайта през смартфона и когато опитам да цъкна на някоя статия ми се отваря нов прозорец с реклама от Gload-a, о отметката за "изкачащите прозорци" не съм я добавила (2CPM) или както там се водеше... не съм поставяла и дефакто, когато потребителя реши да цъкне на рекламата, би следвало тогава да се отваря тя. Защо тогава се получава така - когато се опитам да отворя през смартфона публикация от сайта, се отваря нов подпрозорец със рекламата...

Дали само аз имам този проблем. :O Някой друг? :cry:
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Фифи, същата история и при мен е за мобилната версия.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Значи умишлено го правят, без да казват!!!!
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

глоад маркет са гола вода , лъжат с имресиите, но иначе си плащат
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

глоад маркет са гола вода , лъжат с имресиите, но иначе си плащат

Не съм съгласен, че лъжат. Просто си имат правила, с които трябва да се съобразяваме.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

1 000 импресии ми ги отчита като 100... не съм сигурен, че АДблок е проблема...
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Тествах qadabra на един сайт за около 2 месеца с един банер.
Малко послъгват с импресиите като сравнявам с показателите в аналитикса,
обаче плащането е гола вода. Долу- горе за 1000 импресии и 5-6 клика е общо 0.01 цент.
По едно време ми изкара някакъв скрипт, който блокираше сайта - имаше форма за потвърждение при влизане.
Веднага им разкарах банера, даже не съм гледал дали са платили.:-o
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

С qadabra и аз имах проблеми, с Pop-under-а им се инсталираше вирус, за който писнаха преди няколко дни всички в интернет. Това е най-нещастната платформа, която се представя за аналог на Адсенса, абсолютна шитня. Дори и на най-куция сайт ще сложа друга, не тази ...
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Тия кадабра на банер с над 2 есрм ми дават 1 ценнт за 1000 импресии. Ще ги разкарвам ама не знам какво да сложа искам да ги ротирам с глоад. И да сложа в блогспот.
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Тия кадабра на банер с над 2 есрм ми дават 1 ценнт за 1000 импресии. Ще ги разкарвам ама не знам какво да сложа искам да ги ротирам с глоад. И да сложа в блогспот.
Глоад не приемат вече от блогспот. Пробвах да пробутам тестово едно блогче там, но ядец.
Даваше ми преди съобщение, че са спрели да приемат.

Упс, сега прочетох, че имаш Глоад и искаш още нещо с тях.:)
Пробвай Smowtıon, но плащат чак при 100 долара.

Ivo94, Pop-under формати не съм инсталирал от qadabra, само обикновен банер 300х300 или 250х250 беше.
Въпреки това имах проблем, да ги ....
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Глоад не приемат вече от блогспот. Пробвах да пробутам тестово едно блогче там, но ядец.
Даваше ми преди съобщение, че са спрели да приемат.

Упс, сега прочетох, че имаш Глоад и искаш още нещо с тях.:)
Пробвай Smowtıon, но плащат чак при 100 долара.

Ivo94, Pop-under формати не съм инсталирал от qadabra, само обикновен банер 300х300 или 250х250 беше.
Въпреки това имах проблем, да ги ....

Ами не, явно не се изразих правилно. В сайт на мой домейн си имам глоад, но понеже прави повече от 8 импресии на юзър в основния случай искам да ротирам глоад с нещо друго. Скоро пробвах кадабра и за месец съм на 4 цента, докато с глоад съм на няколко долара. Тея просто са ми набили на всички банери 0 eCPM и ни на клик ни на импресия блащат и днес ще ги разкарам. Та търсих нещо по удачно. Тези със 100-те долара може да ги пробвам, ама ще ги теглят внуците най-вероятно.

Пък глоад знам че не приемат блогспот и за това търся мрежа в която да приемат и блогспот блогове, че имам 1 с малко импресии и друг начин за монетизация не виждам.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Gload при мен са отличници.

Impressions Clicks Click Rate (%) Net eCPM Revenue
5353 9 0.17 $0.21 $1.13
това за ден.
имам и по
19850 16 0 0 0.08 $0.21 $4.09

което ми е идеално.
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Gload при мен са отличници.


това за ден.
имам и по


което ми е идеално.

Бг сайт?
Какви банери слагаш?
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Gload при мен са отличници.


това за ден.
имам и по


което ми е идеално.

И аз съм така с глоад-а имам два банера 468х60px един забит в футъра и един под статиите ми. Доволен съм, отчитат ми около 70% от импресиите.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Какво е X2 Ecpm ? При получаване на кода за банера в Gload. Не съм го отметнал и при влизане получявам бележка: отметнете го за да повишите приходите си. Иначе като гледам статистиката ми се струва прекалено слабо на клик.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Какво е X2 Ecpm ? При получаване на кода за банера в Gload. Не съм го отметнал и при влизане получявам бележка: отметнете го за да повишите приходите си. Иначе като гледам статистиката ми се струва прекалено слабо на клик.

x2ecpm като го сложиш и при клик отваря на посетителите ти pop-under.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Някой пробвал ли ги е като рекламодател. Гледам че много ниско ми отчета кликовете от БГ и си викам ако таксува толкова ниско под 1 стотинка, да взема да ги пробвам като рекламодател. Сигурно ще е изгодна реклама за привличане на трафик. Ще се радвам някой, който е пускал реклама при тях да сподели, става ли и доволен ли е от рекламата?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Гледам, че при мен Net eCPM-а е паднал на $0.08. Бях поразместил банерите и гледам, че 6 поредни дни клик рейта е паднал под санитарните 0.20. Сега обаче кликовете отново се качиха, дали ще ми върнат Net eCPM-а пак на $0.10?
 

Горе