GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Колеги и колежки, преди да си сложите някоя програма и да оставате после разочаровани,
защо не се поръчкате из нета за коментари?
За тези виетнамчета gloadmarket има достатъчно коментари във форума на дигиталпойнт.
Хората се оплакват от същите проблеми, както и вие.
С две думи намаляват импресиите и бавят плащанията.

Да и аз това намерих, ето ако може да е от помощ на някой: https://forums.digitalpoint.com/threads/gloadmarket-com-launches.2677274/
там май отговарят на въпросите...
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

И аз го забелязах това , направо ги махам тия измамници !
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Ето въпрос за импресиите: please, can you explain a little more this point please
"We limit the number of impressions for each IP"

Отговор от GloAd: For example, you could only receive up to 8 impressions for each IP.

До колкото разбирам отчитат максимум по 8 импресии на IP.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Ето въпрос за импресиите: please, can you explain a little more this point please
"We limit the number of impressions for each IP"

Отговор от GloAd: For example, you could only receive up to 8 impressions for each IP.

До колкото разбирам отчитат максимум по 8 импресии на IP.
Ами това са пълни глупости от тяхна страна, защото е нормално дори четящ новините
човек да си обърне повече от 8 страници в сайт, а в сайтове за игри, където се правят
доста импресии пък да не говорим.
Ей, големи тарикати тия.:)
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Ами това са пълни глупости от тяхна страна, защото е нормално дори четящ новините
човек да си обърне повече от 8 страници в сайт, а в сайтове за игри, където се правят
доста импресии пък да не говорим.
Ей, големи тарикати тия.:)

Не бих казал, че са тарикати, по-скоро се застраховат от злоумишлени действия.
 
От: От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Не бих казал, че са тарикати, по-скоро се застраховат от злоумишлени действия.
Те направо се презастраховат с тези 8 импресии от ip, смешно и нереално малко са.:)
Едно дете като попадне в сайт за игри или картинки със сигурност обръща
повече от 8 страници, просто защото иска да разгледа, а не за да извърши злоумишлени действия.
Аз като попадна в интересен сайт също не си броя импресиите, ти също предполагам?
Като искат да се застраховат да ги увеличат на повече, какво е това число 8, пълна подигравка си е
и според мен направо си хитруват, за да не плащат много, много.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Така, е прав си, има много хора, които разглеждат много страници в интересен сайт, аз също имам няколко сайта, в които посетителите остават над 5 мин. в него и гледат едва ли не двуцифрени числа страници на посещение.

Обаче в същото време съгласи се, че има много тарикати с изкуствен трафик - било то от ботове или си направили сайта да рефрешва през 1-2 минути и отворили сайта и го "забравили" отворен... . Все пак и те се отчитат на своите рекламодатели, и аз да имам рекламна мрежа и аз ще искам контрол, даже контрола от моя страна ще бъде още по-жесток!
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Те не отчитат и 2 импресии, та какво остава за 8. :/
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Абе и 2 да отчитат, въпросът е после дали ще ни платят.... с този коефициент за лош трафик, който го сложиха.... Да не стане така, че сме ги показвали безплатно 2 месеца.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Въпрос: Тези имат ли намерения да плащат за декември месец ?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Въпрос: Тези имат ли намерения да плащат за декември месец ?

Е чакай де :) Принципно плащат до 30 дена след изтичане на месеца. Виж правилата им пише нещо от типа NET30. За октомври ми ги бяха пратили на 12-13 декември.

Гледам, че са разкарали онези ограничения за трафика. Да видим дали ще е временно или нещо променят. Гледам постепенно добавят нови неща по отчети, както и информация.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

На мен ми отговориха за импресиите най-накрая. Казаха, че правели подобрения и до края на месеца щели да се опитат да решат проблема.
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Гледам, че са разкарали онези ограничения за трафика. Да видим дали ще е временно или нещо променят. Гледам постепенно добавят нови неща по отчети, както и информация.

Не са ги разкарали, просто ги показват само на началната страница на статистиката, а не навсякъде, както беше преди.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Видях и аз, че са разкарали тея органичения. Между другото имам 2 банера на страница и напоследък ми отчита точно толкова импресии колкото туксо-то, не по две разбира се, но определено не е на 1/3 както преди. Може би работят върху проблема. И аз чакам пари от тях но сигурно ще дойдат. Не е проблем. И да не дойдат ще ги разкарам и това е.


А да попитам кликат ли ви на банерите, че аз имам само 1 клик, но въпросният ден еКПМ ми беше 0,15 за БГ трафика...
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

А да попитам кликат ли ви на банерите, че аз имам само 1 клик, но въпросният ден еКПМ ми беше 0,15 за БГ трафика...

От 2 дена въртя по 2 банера, вместо по 3. Едното място беше лошо и не кликаха и съответно Click Rate ми беше 0,20-0,23.
Сега като махнах банера дето не кликаха по него Click Rate стана 0,37 на единия ден, а на следващия 0,49. Това е с бг трафик.
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

От 2 дена въртя по 2 банера, вместо по 3. Едното място беше лошо и не кликаха и съответно Click Rate ми беше 0,20-0,23.
Сега като махнах банера дето не кликаха по него Click Rate стана 0,37 на единия ден, а на следващия 0,49. Това е с бг трафик.

А разлика в импресиите отчиташ ли, че се чудя дали да им въртя втория банер, и без друго ми разваля малко изгледа на сайта.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Те тия глоадс с техните грозни банери само с некъв даунлоад на кодеци и плейъри какъв процент кликове искат? Много са смотани
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

А как стои положението, ако искам да рекламиран при тях? Има ли някаква минимална сума? Виждам, че при регистрация искат фирма, задължително ли е да посоча?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Има още няколко фирми, които плащат при суми 1 - 5 долара.
Аз съм си извадил един голям списък с много алтернативни програми,
които приемат без ограничения, но все не остава време да скалъпя
едно блогче с тях и да ги ползваме и коментираме.
Събота - неделя ще се постарая, че са доста на брой
и ги проверявам из нета дали плащат.

П.П. Преди 2 дни си сложих Читика на един блог,
но все още няма никакви реклами да се показват.
Май ще ги махам тия, въпреки що-годе добрите коментари за тях.:rolleyes:
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Те тия глоадс с техните грозни банери само с некъв даунлоад на кодеци и плейъри какъв процент кликове искат? Много са смотани

Изобщо не си прав, ама карай. При мен се въртят освен чужди, но и български реклами, свързани с игри, отслабване, както и реклами на грабо, на адкаш и др. Ако влезеш от чуждо айпи, най-вероятно изкарва и други. Това последното го забелязах, като правих "снимка на сайта" с един онлайн инструмент и беше изобразена някаква реклама, на френски, която не бях виждал.

kamentk: Има. В момента с 2 банера ми отчита по около 2,5 импресии на човек. Преди това с 3 банера ми отчиташе повече. Аз съм направил мешана скара с рекламите, щото въртя и на етаргета и малко трудно засичам в момента. Иначе надявам се както обещаха, до края на януари да има промяна в положителна посока.

petrov_mm: За това не мога да отговоря, не съм се интересувал.
 

Горе