Googgle ми индексира блога за два-три часа :-)

happyslacker

New Member
Вече излиза в резултатите от търсене:

http://pcb-howto.blogspot.com/

Забелязал съм, че в Blogger страниците се индексират много бързо (в сравнение с някой безплатен хостинг като freehostia например).
 
Това с ранкването знам как става, но отнема доста време:
  • Уникално съдържание (уникален текст)
  • Редовно (но не прекалено често) писане на нови статии (по-добре да се пишат няколко блога едновременно, отколкото един блог)
  • Редакция (допълване) на съществуващи страници от време на време (ако е възможно) или писане на коментари
  • Изключване на архивирането (заради дублираното съдържание)
  • Може да се сложат връзки, сочещи към блога, но няма смисъл да се прекалява с тях (вместо да се добавят линкове в директории, по-добре да се пише ново съдържание)
  • Публикуване в социални мрежи като digg (но без да се прекалява)

Предимствата да се прави блог на blogger:
  • Бързо индексиране
  • Надежден хостинг (в сравнение с други безплатни хостинги)
  • Хостинга е без пари :)
 
Това и аз го забелязвам с блоговете, които направих последната седмица. Има някаква промяна понеже още когато се захващах с първия блог (преди два месеца :oops: ) голям зор беше да се индексира въпреки че контента беше 100% уникален.
 
теми пуснати в моя блог влизат в индекса на google за околко 30 минутки, така че просто си зависи от доста неща ;)
 
Е те алт таговете слагани като ключови към текста излизат добре в Технорати и т.н. А налази ли те трафик, това означава че скоро си вътре.:) А и блоговете са проверяват честично, от факта че контента там се обновява често. Ако някой си наблюдава блога може да види честите посещения на Google бота, не седи много - само докато види за нещо ново. :)
 
Аз съм виждал статия за 11мин. след публикуването да се появява в Г, единственото което направих беше да я събмитна в svejo.net. Така че от тази гледна точка не виждам предимство на blogger, просто правете добър линк билдинг и пишете редовно :wink: (аз се опитвам всеки два-три дена да има нещо ново в блога)
 
То моето е по скоро питане
За да се индексира блога трябва ли да се добави Sitemap
и къде да точно трябва да се сложи XML Sitemap content
 
adelina каза:
То моето е по скоро питане
За да се индексира блога трябва ли да се добави Sitemap
и къде да точно трябва да се сложи XML Sitemap content
Няма проблем и да е без Sitemap, но е по SE friendly да има такова нещо. То си е вид плъгин и се инсталира на блога. Стартира се и готово - вече е там. Всичко е описано на страницата за даунлодване на самият плъгин. Имаше го постнат тук в тази секция: BG Blog Central - БГ Блог Сентръл. Успехи и ако има нещо - свиркай. :wink:
 
Blinky каза:
adelina каза:
То моето е по скоро питане
За да се индексира блога трябва ли да се добави Sitemap
и къде да точно трябва да се сложи XML Sitemap content
Няма проблем и да е без Sitemap, но е по SE friendly да има такова нещо. То си е вид плъгин и се инсталира на блога. Стартира се и готово - вече е там. Всичко е описано на страницата за даунлодване на самият плъгин. Имаше го постнат тук в тази секция: BG Blog Central - БГ Блог Сентръл. Успехи и ако има нещо - свиркай. :wink:

Благодаря
Питах защото Adsense работи само със тези сайтове които вече са индексирани от Гогъл нали което значи че ако не е индексиран няма да ми приемат блога за Adsense .
То е ясно че не съм им ползвала услугите до сега.
 
adelina каза:
Питах защото Adsense работи само със тези сайтове които вече са индексирани от Гогъл нали което значи че ако не е индексиран няма да ми приемат блога за Adsense .

Не е така. Бота на търсачката няма нищо общо с бота, който осигурява подходящи реклами. Двата бота правят съвсем различни неща и работят независимо.

За блог на Blogger.com няма нужда от карта на сайта (sitemap), защото такава се създава автоматично, макар и в малко странен формат - вж. например http://pcb-howto.blogspot.com/robots.txt:

Код:
ser-agent: Mediapartners-Google
Disallow: 

User-agent: *
Disallow: /search

Sitemap: [url]http://pcb-howto.blogspot.com/feeds/posts/default?orderby=updated[/url]


Този файл се създава автоматично от Blogger и казва на бота къде да търси картата на сайта. Картата на сайта (Sitemap: ...) в същност е XML Atom (но явно действа щом страниците се индексират много бързо).
 
icakis каза:
Аз съм виждал статия за 11мин. след публикуването да се появява в Г, единственото което направих беше да я събмитна в svejo.net. Така че от тази гледна точка не виждам предимство на blogger, просто правете добър линк билдинг и пишете редовно :wink: (аз се опитвам всеки два-три дена да има нещо ново в блога)

Ако събмитна статия в predpriemach.com и се индексира за 10 минути какво ще означава ? Абсолютно нищо. Само късмет. Паяците не седят пред svejo.net да чакат да се появи нещо ново. А пък мисля че blogger се чете от google по друг начин.
 
AxCx каза:
Ако събмитна статия в predpriemach.com и се индексира за 10 минути какво ще означава ? Абсолютно нищо. Само късмет. Паяците не седят пред svejo.net да чакат да се появи нещо ново. А пък мисля че blogger се чете от google по друг начин.

Еми не мисля че е късмет - Googlebot е най-честият посетител тук. Следван от този на Yahoo. И наистина постовете тук излизат за отрицателно време - това е заради спесификата на нишата и уникалноста й.

blogger не се чете по специално от другите сайтове и блогове, просто е с привилегия за Google. Както и сайтовете в директорията на Google - Dmoz. :wink:
 
AxCx каза:
Ако събмитна статия в predpriemach.com и се индексира за 10 минути какво ще означава ? Абсолютно нищо. Само късмет. Паяците не седят пред svejo.net да чакат да се появи нещо ново. А пък мисля че blogger се чете от google по друг начин.

аз казвам само какво и къде съм направил. някой път нямам време да добавям в социални мрежи и индексирането става часове по-късно.
така че не се изказвай неподготвен без да си проверил нещо :wink:
 
Спора е абс безмислен. В блога ми съм имал случай да се индексира за 3 мин. . Е и ??? Ако се търси бърза индексация мястото за събмит е едно и работи мн. добре ;) Еле пък с гугъл.
 

Горе