Google Плаща?

До колкото разбирам идеята е интересна но се се облъчваш в собствената си къща нещо не ми допада. И колкото са повече толкова по- малко пари изкарваш. Да речем в София ще изкараш по малко пари от колкото ако имаш къща на село и го сложиш там ще изкараш повече. И накрая плащат в крипто, нали така ?
За облъчването не мога да коментирам, защото мойта позиция е от гледна точка на малкото, което знам, а според него 868Мhz честота е същата, на която работят всички радио сигнали в Европа. Тоест, за там притеснения нямам никакви, но е възможно да греша и всеки трябва да си провери.
За да изкарваш повече пари от това трябва първо да имаш локация някъде нависоко, за да виждаш много на брой други устройства. Второ, колкото повече устройства в пренаселени квадранти виждаш, толкова по-малко ще изкарваш. Т.е., хем искаш високо място, хем не искаш от него да виждаш прекалено много други хот споти, които са прекалено близо един до друг.
Ако го сложиш на село, където не вижда други хот споти няма да изкараш нищо.

И да ви спестя пътя по който съм минал. Ако решите да се мучите да се договораяте с места тип "Копитото", не си правете труда. Вече навсякъде нависоко са сложени хот споти. Можете на Алеко да го направите, ама пък няма тая видимост, която аз търся. 2.5к на година ше ви искат. Разбира се, може и просто на поркива на блока, или при съседа на последния етаж.
 
Тук гладни няма, има предприемчиви. :)
16 години вярваш в тази мечта..... дай да не задълбаваме, че като се сетя от колко години сме в бранша, се плаша колко съм стар.
 
Да, обаче девайсчето го плащаш в $$$ :D
e "dollar rules" много ясно :)
Какви ли глупости няма да измислят само и само да накарат хората да се занимават с това

Ако го сложиш на село, където не вижда други хот споти няма да изкараш нищо.
Значи на високо, да няма много около него но все пак да има връзка със някакви не много далеч. Какъв е радиуса като километри, знаеш ли ?
 
e "dollar rules" много ясно :)
Какви ли глупости няма да измислят само и само да накарат хората да се занимават с това


Значи на високо, да няма много около него но все пак да има връзка със някакви не много далеч. Какъв е радиуса като километри, знаеш ли ?
Радиусът зависи от антената. Със стандартната 3dbi (с нея са повечето устройства) 10 километра при пряка видимост не са проблем. С 5.8dbi резултатът би трябвало да е занчително по-добър. На повече също можеш да разчиташ, но колко точно си зависи много от самата антена. Антени над 8dbi обаче не би трябвало да дават резултат, понеже се говори, че софтуерно ще се ограничава излъчването за да е в нормите на ЕС. "Ще", в смисъл че все още няма такова ограничение, но когато бъде въведено по-силни антени няма да носят повече полза. На теория.

Имай предвид, че това може би си е пирамида. Може и да не успееш да изкараш каквото ти струва устройството. Както написах и в една друга тема, не скачай на скъпите оферти за helium устройства в олх, защото е прекалено рисково вече. Търси от официален доставчик/производител и си прецени дали искаш да чакаш толкова и дали смяташ, че до тогава няма да се е пренаселила твоята територия, на която би го разплоложил.
 
Радиусът зависи от антената. Със стандартната 3dbi (с нея са повечето устройства) 10 километра при пряка видимост не са проблем. С 5.8dbi резултатът би трябвало да е занчително по-добър. На повече също можеш да разчиташ, но колко точно си зависи много от самата антена. Антени над 8dbi обаче не би трябвало да дават резултат, понеже се говори, че софтуерно ще се ограничава излъчването за да е в нормите на ЕС. "Ще", в смисъл че все още няма такова ограничение, но когато бъде въведено по-силни антени няма да носят повече полза. На теория.

Имай предвид, че това може би си е пирамида. Може и да не успееш да изкараш каквото ти струва устройството. Както написах и в една друга тема, не скачай на скъпите оферти за helium устройства в олх, защото е прекалено рисково вече. Търси от официален доставчик/производител и си прецени дали искаш да чакаш толкова и дали смяташ, че до тогава няма да се е пренаселила твоята територия, на която би го разплоложил.
ако имам цяла община с над 10 села и няма нито 1 хотспот и сложа в всичките по 1 и ги навържа ще стане ли? ахахах
 
ако имам цяла община с над 10 села и няма нито 1 хотспот и сложа в всичките по 1 и ги навържа ще стане ли? ахахах
Да, ще си доста доволен. На теория. Реално, трябва да прочетеш броя хот споти с които всеки хот спот си комуникира колко трябва да са като минимум, защото някъде в документацията тази бройка определяше коефициента, по който се умножават печалбите. Честно казано не помня детайли. Няма да мине без четене ако искаш да го направиш това и да не се окажеш вътре.

ПП. Върти ми се в главата, че всеки хот спот прави връзка с до 24 други. Пак казвам, само по спомен говоря, трябва да си проверите от други източници.
 
Да, ще си доста доволен. На теория. Реално, трябва да прочетеш броя хот споти с които всеки хот спот си комуникира колко трябва да са като минимум, защото някъде в документацията тази бройка определяше коефициента, по който се умножават печалбите. Честно казано не помня детайли. Няма да мине без четене ако искаш да го направиш това и да не се окажеш вътре.

ПП. Върти ми се в главата, че всеки хот спот прави връзка с до 24 други. Пак казвам, само по спомен говоря, трябва да си проверите от други източници.
ти ми кажи горе долу колко се печели и колко се инвестира хаха места има много къде да се слагат че и цяла планина на високо имам където да ги вържа всичките на 1 място.. стига да носи прилични пари...
 
По един или друг начин, цената на хелиума расте прогресивно. За по малко от година си е вдигнал цената 40 пъти. Започва 2013 и до 2021 струва само $1 преди да започне маркетинг кампанията с този хардуер. За по малко от година от $1 става $40. Излиза, че е по - добре да купуваш готов продукт от колкото да инвестираш в производството му
 
По един или друг начин, цената на хелиума расте прогресивно. За по малко от година си е вдигнал цената 40 пъти. Започва 2013 и до 2021 струва само $1 преди да започне маркетинг кампанията с този хардуер. За по малко от година от $1 става $40. Излиза, че е по - добре да купуваш готов продукт от колкото да инвестираш в производството му
Доста хора правят така. Цената на HNT върви нагоре, но през последните месеци вече има корекции. Вървежа нагоре би трябвало да продължи като минимум поне докато:
- печалбите от копаенето не се сринат заради адски бързо растящата мрежа. Това може да започне да се вижда скоро, ако ли не вече да е факт.
- хората продължават да поръчват устройства (откъдето идват масата от приходите и цената на HNT, тъй като клиентите, които трябваше да ползват мрежата нещо не се появиха). От тези поръчки обаче идва и високата цена на HNТ. С толкова много хора купуващи джаджи за по $500 и нагоре този тоукън едва ли ще падне скоро. Обаче когато мрежата се пренасели сигурно това ще се случи много рязко.

Опцията с копането е за ентусиастите, но и за тези, които не искат още една графика на монитора си, която да не ги оставя да спят. Аз не робувам на крипто - продавам всичко и после го купувам пак по-евтино, нищо не държа. Не искам още един тоукън, с който да се занимавам, особено след като го раздава толкова стабилно с толкова малка волатилност. Затова ще изчакам да ми дойде хот спота, ще го монтирам, и ако не прави нищо смислено ще го пусна на добра цена в ОLX за да изляза без риск и с някаква печалба. В момента sensecap в ОLX е от 3000 нагоре. Аз чакам поръчка от доставчика на $554.
 
печалбите от копаенето не се сринат заради адски бързо растящата мрежа.
Това е добре за инвеститорите, защото ще се получи задържане или няма да се продава, което ще му държи цената на горе. Или ти си купуваш девайса за $500, който ти изкарва по $50 на месец. Реално за 1 година ти е правил по $20 на месец. Ако случайно си запази стойността на доходи на месец без да пада от пренасищане, то през втората година ще си на печалба по $58 на месец или $696 на годината. Средната печалба за 2 години ще ти бъде по $39 на месец ако не му падне изкупната цена или тотал от $936 печалба за 2 години, без да начисляваме някакви разходи. Но ако си вложил тея да кажем $500 при по- малко от година, то те сега в момента биха били $20 000 само за първата година. Или ако ти имаш свободни 2 милиона и вложиш 1 от тях в разработване и производство на дивайс (или няколко), които хората след това ще си купят от теб ( като по този начин ти връщат инвестицията, щото ти си монополист) и тез пари се използват за производства на още. А другия милион си го вложил във валутата която ще се копая с твоя дивайс. То сега за по- малко от година би имал 40 милиона от 2. Или 38 милиона печалба на компанията за по малко от година. Погледни оборотите от май-юни, миналата година и сега. Аз си мисля, че има къде да ходи още на горе.
 
ти ми кажи горе долу колко се печели и колко се инвестира хаха места има много къде да се слагат че и цяла планина на високо имам където да ги вържа всичките на 1 място.. стига да носи прилични пари...
Ей го дежурния шаран на гола кука. Очите на палачинки и нова схема на масата.
 
Ей го дежурния шаран на гола кука. Очите на палачинки и нова схема на масата.
ахахах аз на такива схеми не вярвам , сам си изработвам схемите бате :) това което се предлага щом се предлага значи не може да ти носи пари, ако носеше пари щяха сами да си ги разполагат вместо да дават ти да печелиш ахахах
 
Схемата е да се сглобяват и продават джаджичките.
 
Парички има, на този например му се получава доста добре с тия $650 за последните 30 дни.
Това е добре. Има и такива попадения, но повечето, които гледах са $50 до $100. Дръж ни в течение, като дойде.
 
В моя район има само 1 активен и е навъртял към $110 (за 30 дни).
Най-близкият му друг активен е на поне 10км разстояние..

Дайте по-добре схемичката да си ги сглобим че най-евтините са малко под $500 и докат ги избием то цялото нещо ще се инвалидира.
 
В моя район има само 1 активен и е навъртял към $110 (за 30 дни).
Най-близкият му друг активен е на поне 10км разстояние..

Дайте по-добре схемичката да си ги сглобим че най-евтините са малко под $500 и докат ги избием то цялото нещо ще се инвалидира.
Не става тая, иначе отдавна да съм наслагал Рaspberry Pi-та навсякъде. Само купешките устройства биват награждавани за копаенето си (proof of coverage). Останалите могат да получават приходи от реалната употреба на мрежата, което както се сещаш е 0.
 
Това е добре. Има и такива попадения, но повечето, които гледах са $50 до $100. Дръж ни в течение, като дойде.
Аз такива пари нямам шанс да направя, а докато дойде може и съвсем нищо да не мога да направя вече. Давам го за пример просто. Както вече казах, моите очаквания са, че нищо няма да направя и след месец ще го пусна в ОLX за двойни пари и това ще е. Ако греша - супер.
 

Горе