Google и ефектът на пеперудата

Moko

Well-Known Member
Само преди 24 часа бях на четвърта позиция за "Music Idol 3" , а сега Google ми е запратил индекса в дивия... Появява се една вътрешна страница чак на 9та страница...
Защо става така? Не ми се случва за пръв път, блога за Левски да речем беше на първа страница веднага след индексирането си и така 2-3 седмици, а после месеци беше в неизвестност...
Защо се получава така ? Това от свръхдоза SEO ли се получава (много повтаряне на ключови думи) или .. ?
Ако променя малко заглавията, за да изритам ключовите думи дали Г бота ще ме върне отново на позиции???
Моля дайте някакви съвети, че ако стане същото като с блога за Левски и просто всичко ще е изгубено :(

Чудя се дали да не изключа SEO Platinum pack-a и да привикам бота по някакъв начин да мине страниците пак... Освен това виждам, че Google е деиндексирал 600 000 страници - преди за Music Idol 3 се показваха 13 900 000, а сега са 13 300 000 страници... Даеба!
 
Последно редактирано:
От: Google и ефектът на пеперудата

мн се филмираш... денси си нещо - слагай си контент и ще те върне
 
От: Google и ефектът на пеперудата

за новите сайтове е нормално това... няколко седмици си нагоре и после назад.
не знам защо става... нямам обяснение, но ми се е случвало с почти всеки нов домейн. За деиндексирането... не е много ясно. това 13 900 000 което го изписва е само приближение. Не знам даже защо го пишат като няма нищо общо с реалния брой.
 
От: Google и ефектът на пеперудата

Контент и връзки....
През ден два ти трябва нова статия, не е нещо ново, което да не сме отработвали.

<!-- platinum seo pack 1.2.3 -->
може да го премаскираш като (примерно)
<!-- Bulgarian Music Idol 3 --> (не че е от огромно значение, ама знае ли се на някой гугльо дали не му е хрумнало да си чопли носа там)
 
От: Google и ефектът на пеперудата

Може би Гугъл нарочно дава "едно рамо" на новите, за да се разбере за съществуването им... Работата е там, че до края на предаването има 2-3 месеца, а ако аз скоро не се върна на върха, проекта просто отива по дяволите...
А иначе за статиите - аддвам постоянно! Сега ще трябва да напиша още 2-3, утре още и така всеки ден всъщност... Ще започна да събмитвам по соц. мрежите, дано и това помогне! (като тежест на линковете имам предвид)
Благодаря ви още веднъж :)
Takamato, приятелю, едва ли гугъл бота ще обръща внимание на коментарите в html кода :)
 
От: Google и ефектът на пеперудата

Някой път ще се хвана и ще извадя всички теми дъвкани обикновено по 3-4 страници на тая тема - гугъл денс...
 
От: Google и ефектът на пеперудата

Някой път ще се хвана и ще извадя всички теми дъвкани обикновено по 3-4 страници на тая тема - гугъл денс...

хубаво ще направиш :) подобни теми трябва да се слагат като важни...
 
От: Google и ефектът на пеперудата

Не няма нужда всички да се слагат важни, само една тема трябва да се сложи важна...
 
От: Google и ефектът на пеперудата

вярно е, че това съвсем скоро го коментирахме. С новите страници наистина се случва така, не мога да ти кажа кога пак ще се качиш в класациите, просто адвай ново съдържание. Имах същия проблем но сайтчето беше много малко и не правих някакво интензивно СЕО. След 2 месеца сайта беше индексиран отново в някаква що годе прилична позиция. Пак казвам при мен не правих СЕО след това - просто го оставих на самотек
 
Последно редактирано:
От: Google и ефектът на пеперудата

Щом сайтът е нов добавяй линковете равномерно и по възможност да са тематични. Избягвай много линкове с един и същ текст...
 
От: Google и ефектът на пеперудата

Забравяте, че има и човешки фактор, пък нека си ти говорят за алгоритми и други глупости.

От личен опит мога да ви кажа, че има побългаряване на нещата и разни марионетки се грижат в .bg едни сайтове да са на 1ва страница, друга да не са.

Няма да е далеч деня в който Google от "cool", ще станат по-мразени от Microsoft.
 
От: Google и ефектът на пеперудата

Ефектът изчезване на главната страница на сайт от търсене (и поява на 99999 страница на някоя вътрешна, която и преди си е била там) се получава при пренасищане с линкове за малко време. Лечението е чакане. От опит ви го казвам. Обикновенно се чака до седмица или дори 4 дена (поне при мен е било толкова). Нови статии и ново съдържание няма да ускорят временното изхвърляне от търсачката.
Моята мисъл е такава - лепи линкове и да не ти пука, че ще те накажат за това. Наказанието за това е винаги временно и то краткотрайно, а после ако са ти хубави линковете, те изтрелва яко нагоре.
 
От: Google и ефектът на пеперудата

от 1ва на 6та страница.... Оттука нататъка са мои вече... няма как ;]] До края на седмицата трябва да си върна мястото :}
 
От: Google и ефектът на пеперудата

Днеска си тука - утре те няма o_O
Ако ми разбирате мисълта :D :D :D
 

Горе