Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Test

Well-Known Member
Получих хартиено писмо от Google с ваучер за 90 лв., който мога да усвоя ако вкарам 30 в акаунта си. Интересното е, че май са взели данните ми от Търговския регистър, защото в писмото го има и името на фирмата, която регистрирах преди време. За пръв път чувам за тази тактика на Google. Писмото е пратено от Швеция и подписано от някой си Бранимир Йосифов - маркетинг мениджър за България. Вътре има два листа. Единият е самото писмо с офертата и на него е залепена карта със самия промоционален код. Вторият лист е нещо като рекламна брошура с допълнителна информация и подробни инструкции за използването на ваучера.

Никъде не пише изрично, че е само за нови акаунти и се чудя дали да не го пробвам в текущия си, или да направя нов, за да използвам промо кода.

Някой друг получавал ли е такова нещо?

П.П.
Ако някой го интересува мога да преснема части от писмото и да ги пусна в темата.
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Какъв е адресът на подателя?
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

PO Box 2025
SE-202 26 Malmo
Sweden
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

незнам..неква тояга ми се вижда
За пръв път виждам подобен адрес използван от представител на гугльото
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Бранимир Йосифов
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

И аз получих подобно писмо от същия адрес, но подписано от "Екипът на Google Малък бизнес". При мен брошурата е без подробни описания - само какво представлява adwords и кода. Предполагам, че са използвали данните ми от Google Places.
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Да, съществуващо лице наистина. Ама защо писмата се пращат от някаква пощенска кутия в Швеция. Много несериозно ми се струва
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Защото е много вероятно цената на шведскит пощи да е по-ниска, отколкото на българските например. Особено ако да кажем обслужва цяла Европа.
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

ще разбуля мистерията
писмото и ваучерът са легитимни
ваучерът е само за нови акаунти, с минимум спенд 30 лв
не са взели информацията ти от търговския регистър, а от гугъл акаунта ти
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Не. В Гугъл акаунта ми никъде не пише как се казва фирмата ми, а в писмото пишеше. Информация за фирмата има само в Търговския регистър. Никъде другаде не съм я регистрирал.
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Не. В Гугъл акаунта ми никъде не пише как се казва фирмата ми, а в писмото пишеше. Информация за фирмата има само в Търговския регистър. Никъде другаде не съм я регистрирал.

интересно, на мен ми казаха, че пращат на фирми, които ползват друга услуга на гугъл (напр. аналитикс). а може информацията да я търсят наистина в регистъра.
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Това явно е популярна практика. Веднага щом излезе регистрацията на фирмата започнах да получавам телефонни обаждания, писма и т.н. с предложения за касови апарати, счетоводни услуги, офис мебели и какво ли не още.
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Ааа мен значи са ме ощетили и аз имам писмо. Отново подписано от Бранимир Йосифов, но аз мен ваучер няма! Само за моите клиенти според тях.
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Да, и една от нашите български фирми днес получи писмо от Google с ваучер и кратка брошура с разяснения на AdWords. Адресат е Бранимир Йосифов. Не знам на какъв принцип са подбрали фирмите, на които да изпращат. Преди 2 дни получих покана и в LinkedIn да се присъединя към Google Engage for Agencies, макар че от година и половина участвам в САЩ.
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Какво стана с тия кодове? Последно - за нови акаунти ли само? Получих и за двете си фирми, и двете не са нови и информация за тях има само в adwords...
Каква е идеята да ми пращат нещо, поименно на фирмата, да няма изискване описано относно създаването на акаунта, а въпреки това да не мога да го ползвам?
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

И аз получих...но не ми трябва!!! Ако някой иска, веднага му изпращам кода.
Минимум депозит: 30лв
Номинал на ваучера: 120лв

Драснете ми едно ЛС или направо тук пишете, ако някой има желание да го използва. Ще му изпратя кода чрез ЛС.
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

И на мен ми пратиха такъв ваучер, но за момента не ми е нужен. Ако накой е заинтересован да го закупи за 10-на лева да ми драсне на ЛС.
 
От: Google май праща ваучери за реклама в AdWords на нови фирми по обикновената поща

Jwalker, малко е нагло от твоя страна да продаваш нещо, което си получил безвъзмездно!!!
 

Горе