Google ме наказа

Desisslava Dimitrova

Active Member
Моля за помощ!
Става въпрос за една статия в моя сайт -"Екскурзия до Румъния".
Вчера я видях копирана цялата в една социална мрежа, без да е споменат източника. Съответно помолих собственика на блога да я свали и човекът беше разбран, веднага я свали.
Но от тази публикация дойде нов проблем.
Преди случая с копирането, при търсене в Гугъл статията ми излизаше на трето място с ключова фраза "приказна екскурзия до Румъния". Един час, след като беше копирана в sibir.bg, вече при търсене с тази ключова фраза започна да излиза на първо място публикацията в Сибир, а оригинала излизаше вече на 8 -9 място.
Днес проверявам, на кое място съм знаейки, че статията ми е изтрита от Сибир и странното е, че вече не излизам никъде. Дори и да копирам част от текста, пак никакъв резултат.
Моля ви за съдействие!
 
Последно редактирано:
Ами нормално, сибир.бг е по-авторитетен източник и съответно Гугъл е решил, че ти си копирала. Освен това, в момента разни Панди се мандахерцат из нета и нищо чудно точно в този момент, когато са копирали статията, алгоритъма да е минал и през теб. Кофти.
 
От: Google ме наказа

Възможно е Google да те профилира като престъпник, защото може да се занимаваш със SEO (щом пишеш статии, значи може да продаваш линкове и да си SEOптимизатор, следователно престъпник).

Google Openly Profiles SEOs As Criminals

Иначе защо ще ти наказва сайта само след една копирана статия в друг по-авторитетен сайт?

Или може би имаш още много статии, които са копирани в други сайтове?

Ако бота е минал първо през sibir.bg, а после през твоя сайт - може да е решил, че статията е копирана от sibir.bg в твоя сайт. И по някакъв начин Google да не е успял да те вкара в черния списък на оптимизаторите-престъпници.
 
От: От: Google ме наказа

Възможно е Google да те профилира като престъпник, защото може да се занимаваш със SEO (щом пишеш статии, значи може да продаваш линкове и да си SEOптимизатор, следователно престъпник).

Google Openly Profiles SEOs As Criminals

Иначе защо ще ти наказва сайта само след една копирана статия в друг по-авторитетен сайт?

Или може би имаш още много статии, които са копирани в други сайтове?
В интерес на истината засякох още една статия, пак копирана в Сибир.
Няма как да заключа съдържанието и да спра копирането в Сибир.
Сайта все още не е спрян, защото с копирайтър си излизам нормално.
Но, се опитвам да индексирам дадена туристическа статия, примерно защото вътре има линкове, свързани със съдържанието и изведнъж "БУМ".
Не знам, дали да пиша на Гугъл какъв е проблема или трябва да си регистрирам всяка статия, като собствена със съответния линк?
 
От: Google ме наказа

Ако ти се занимава може да си направиш Google+ акаунт (ако нямаш) и да линкваш към профила както пише в документацията (за да отчита, че си автор на статията).


Но, се опитвам да индексирам дадена туристическа статия, примерно защото вътре има линкове, свързани със съдържанието и изведнъж "БУМ".
Не знам, дали да пиша на Гугъл какъв е проблема или трябва да си регистрирам всяка статия, като собствена със съответния линк?

Между другото, тези запетаи, които сложи в след първата и втората думи на последните две изречения, не са ли излишни? (Не съм много сигурен и за тази запетая, която сложих в предното изречение.)
 
От: Google ме наказа

Ако ти се занимава може да си направиш Google+ акаунт (ако нямаш) и да линкваш към профила както пише в документацията (за да отчита, че си автор на статията).

Между другото, тези запетаи, които сложи в след първата и втората думи на последните две изречения, не са ли излишни? (Не съм много сигурен и за тази запетая, която сложих в предното изречение.)

За запетаите си прав, излишни са.
Имам профил в Goggle +.
Това означава ли, че след всяко публикуване на статия в сайта, трябва веднага да я регистрирам в Google?
 
От: Google ме наказа

Първо трябва да си регистрираш блога, че го пишеш ти (не помня как става - виж в документацията, някъде в настройките на профила в Google+ се влизаше; може и да са отменили тази стъпка, не съм сигурен). После трябва да линкваш по специален начин към профила.

Може без rel="author", ако линкваш така:

Код:
  <a href="[profile_url]?rel=author">Google</a>

Код:
  <a href="[profile_url]?rel=author">Твоето Име</a>

Тоест ако блог платформата не позволява да вмъкнеш rel="нещо си" в таговете на връзките.
 
От: Google ме наказа

Преди да се жалваш на Гугле може да пробваш при поп от арменски произход.

Сега ти трябват няколко силни линка към твоята статия и може пак да се върне където и е мястото.

И да не се върне ако целта ти е била думата - приказна екскурзия в Румъния - Не си загубила нищо по тази дума сигурно никой не търси
 
От: Google ме наказа

И моя съвет е да не се занимаваш с глупости. Усилията дето ще изгубиш да си блъскаш главата в стената, вероятно ще са по малко, от колкото да напишеш нова статия. Забравяш случая и продължаваш нататък...
 
От: Google ме наказа

За ключовата дума - по принцип я индексирах с екскурзия, Румъния, замък, замъка, замъкът, граф Дракула, но нали се сещаш, че сред акулите нямам никакъв шанс с тези думи.
За другата статия за Велинград, в момента при търсене ми излиза грешка или не излиза въобще. И там ли съм си издействала бан?
 
От: Google ме наказа

Сега проблемни са една, две статии. Но при следващия ъпдейт на Гугъл може да пострадат още, ако не си оправя навреме сайта и да го регистрирам като авторски, заедно с всички публикации в него.
 
От: Google ме наказа

"приказна екскурзия до Румъния"


Ако това е фразата по която искаш да се класираш...
Първо изчакай малко и след това те съветвам хич да не се занимаваш.
Или опримизирай за нещо което се търси или не се занимавай.

Ако толкова държиш - пусни си няколко линка по кл. дума/фраза към статията
 
От: От: Google ме наказа

Ако това е фразата по която искаш да се класираш...
Първо изчакай малко и след това те съветвам хич да не се занимаваш.
Или опримизирай за нещо което се търси или не се занимавай.

Ако толкова държиш - пусни си няколко линка по кл. дума/фраза към статията
Благодаря!
Ще пробвам!
 
От: Google ме наказа

А добре дошла в реалността! На теб една статия са ти копирали - а на мен цял сайт. И не къде да е, а навсякъде. Това Сибир да беше само - банкет щях да давам, че е само той, както се казва.
Не можеш да се пребориш с това, трябва да се примириш и да продължаваш напред и да разчиташ сайта ти да стане търсен, да придобие тежест във времето. Едва тогава ще успееш.
Иначе и аз съм се борил с всякакви знайни и незнайни хора и лелки от много сайтове, които най-нагло крадат. И като ги питам ми казват едно и също - "търсела съм и съм намерила материала, харесва ми и ще си го взема, а това, че ти не даваш да го взема те прави лош човек". И разбира се, изтриват автора на статията и не споменават сайта от който са го взели.

Как да се противопоставим на това?
 
От: Google ме наказа

А добре дошла в реалността! На теб една статия са ти копирали - а на мен цял сайт. И не къде да е, а навсякъде. Това Сибир да беше само - банкет щях да давам, че е само той, както се казва.
Не можеш да се пребориш с това, трябва да се примириш и да продължаваш напред и да разчиташ сайта ти да стане търсен, да придобие тежест във времето. Едва тогава ще успееш.
Иначе и аз съм се борил с всякакви знайни и незнайни хора и лелки от много сайтове, които най-нагло крадат. И като ги питам ми казват едно и също - "търсела съм и съм намерила материала, харесва ми и ще си го взема, а това, че ти не даваш да го взема те прави лош човек". И разбира се, изтриват автора на статията и не споменават сайта от който са го взели.

Как да се противопоставим на това?

На хорската лошотия няма как да се противопоставим!
Ако човек няма няма ценностна система, едва ли има сила, която да го накара да бъде добър и полезен за обществото.
Но, както казаха в горните постове, в моя случай явно съм станала жертва на някоя панда или пингвин, защото сайта не беше регистриран в Google +.
Вече го регистрирах, пък ще видим.
Успя ли да си върнеш сайта? Какво се случи, ако разбира се не е тайна?
 
От: Google ме наказа

Като пуснеш ново съдържание го събмитни в поне 5-6 социалки (без доректно да си копираш заглавието обаче), това ще ти помогне да се индексира по-бързо и ще намали негативните ефекти от евентуално копиране. Ако искаш да вложиш минимално време, си регистрирай новата страница в http://elada.info/ - тя се индексира най бързо. успех!
 
От: От: Google ме наказа

Като пуснеш ново съдържание го събмитни в поне 5-6 социалки (без доректно да си копираш заглавието обаче), това ще ти помогне да се индексира по-бързо и ще намали негативните ефекти от евентуално копиране. Ако искаш да вложиш минимално време, си регистрирай новата страница в http://elada.info/ - тя се индексира най бързо. успех!


Ще пробвам и Elada.info. Конкретната статия я бях събмитнала във Facebook, Сибир, Свежо и Google +. Но въпреки това изчезна.
Нали при събмита се сменя заглавието и се дава някакъв анонс към статията? И във всяка социална мрежа, трябва да е различно заглавие и различен анонс?
 
От: Google ме наказа

Успя ли да си върнеш сайта? Какво се случи, ако разбира се не е тайна?

Е, сайта все още не са ми крали, за щастие. :), само съдържанието.

Да, една част от копираните материали се премахнаха. Някой включително и след доклад до Гугъл за копирано съдържание. А други материали - след комуникация с авторите и молба, за да разберат, че не са направили хубаво, като са изтрили автора и сайта.
А една жена, която беше копирала целия ми сайт в Сибир се смили и изтри цялата дискусия... . Има и добри хора, които разбират, но има и такива, които не разбират.
Винаги ще вземат съдържание, лелките и чичковците така правят- четат нещо, харесат го и го копират и хайде - в техния профил във фейсбук или във форума. Това никога няма да спре!
 
От: Google ме наказа

Е, сайта все още не са ми крали, за щастие. :), само съдържанието.
То само това остава и сайта да ти откраднат.:cry:
Явно има много нагли хора.
Като гледам май Сибир държи първенството по кражби.
 

Горе