Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

asenlevov

Member
Здравейте, колеги, наистина много ми харесаха едни статиики в едно българско сайтче и реших да преразкажа и преведа на английски някои от тях. Може ли да ми кажете дали системата на Гугъл може да изнамира такива преводи и да смъква нивото на сайта?

Статииките са за Витамини най-вече и не мисля, че ще ме аффект-не много, тъй като такива има навсякъде.
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

Според мен все още не може, добре е след като ги преведеш да провериш с Advego Plagiatus и ако трябва редактираш за да са поне 80 процента уникални
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

Не виждам как може преведено съдържание да не се счита за уникално.

Google иска уникално съдържание - целта постигната.

Обаче ако се притесняваш да не те съди правоносителят - това е отделен въпрос. Всеки може да преведе едно изречение от текста си и да го напише в Google. Така може да разбере дали някой е превел на друг език текста му.
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

Абе то вярно, че гугълът може много неща, но чак това ми се вижда малко свръх. Още повече, че преводите му все още далеч не са идеални. Затова колегата ми се струва прав - превеждай си, после прекрай през адвего и това би следвало да е достатъчно.
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

Обаче ако някой друг (или собственика на оригиналния сайт) реши да пусне автоматичен превод - ще се получи частично дублирано съдържание.
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

Обаче ако някой друг (или собственика на оригиналния сайт) реши да пусне автоматичен превод - ще се получи частично дублирано съдържание.

Няма спор за това. Въпросът е кой от двата варианта гугъл ще счете за оригинал.
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

Обаче ако някой друг (или собственика на оригиналния сайт) реши да пусне автоматичен превод - ще се получи частично дублирано съдържание.

А ти автоматичен превод ли мислиш да ползваш? Недей, вложи креативност и използвай синоними, където може, защото току виж се оказало, че някой те е изпреварил и текстът няма да бъде уникален.
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

Не, разбира се. Дори пиша наново и преразказвам с мои си думи. Просто може да има нещо от сорта на 20-30% съвпадение. Къде е добре да тествам за %?
Тествах си я в smallseotools и ми излезе 98% уникална, което е добре.
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

Не, разбира се. Дори пиша наново и преразказвам с мои си думи. Просто може да има нещо от сорта на 20-30% съвпадение. Къде е добре да тествам за %?
Тествах си я в smallseotools и ми излезе 98% уникална, което е добре.

Значи според мен няма от какво да се притесняваш.
 
Съдейки по преводяча им, не, не може. А дори и някой ден да има възможност, което ме съмнява, ще е добре дошло за него. ;)

В интерес на истината няма да го сметне за минус, защото представете си мултиезичен фирмен сайт...направо ще го съсипе Google.
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

Не, разбира се. Дори пиша наново и преразказвам с мои си думи. Просто може да има нещо от сорта на 20-30% съвпадение. Къде е добре да тествам за %?
Тествах си я в smallseotools и ми излезе 98% уникална, което е добре.

Чудесно правиш. Можеш дори да разменяш местата на пасажите, за да се получи още по-голяма разлика между текстовете.
За проверка - най-много хора, като че ли ползват адвего. Аз не проверявам текстовете си, защото много рядко ползвам чужд текст, ако го правя е предимно, за да черпя идеи.
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

За честа проверка с адвего някой бивало ли му е блокирано IP-то в Google?
 
Re: От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

За честа проверка с адвего някой бивало ли му е блокирано IP-то в Google?

За колко заявки говорим тук? Защото ако в някакъв флут, нормално. ;)
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

Мен не са ме удряли за 10-15 проврки дневно, но мой познат ми каза, че са го ударили, та звънял по телефона и т.н. филми :)
 
От: Google може ли да си превежда и да намира процент plagiarism

Ако се настрои програмата да има по-голяма пауза между заявките няма да има проблем.
Другия вариант е да се настрои през прокси сървър
 

Горе