Google не вижда сайта ми

smileXxz

New Member
Здравейте,
Имам следния проблем: Google не индексира сайта ми по ключови думи. Дори когато изпиша homepage адреса google не го намира. За това пък, повечето подстраници се появяват, когато изпиша адреса им. Сайта ми е на сървара на webnode.com. Някой има ли идея каква може да е причината за проблема и как да го оправя? :(
 
От: Google не вижда сайта ми

Съжалявам, забравих да спомена - сайта е от около 2 години. Не знам, преди дали се е появявал, наскоро започнах да се занимавам с оптимизация и мястото му в търсачките.
 
От: Google не вижда сайта ми

До колкото знам има backlink-ове (не много, но има), за момента не съм го добавяла в директории, индексирала съм го от google.com/webmasters/tools/submit-url и съм го добавила в Webmaster Tools, където съм сложила и sitemap.xml на сайта. Това е всичко, което знам по принцип, че трябва да се направи за индексирането. И аз се замислях за наказание, но не намерих причина, но и не разбирам от това, така че може да пропускам нещо. :)
 
От: Google не вижда сайта ми

Аз имах същия проблем. Когато пишех примерно bulbox.com (сега да не вземеш да го търсиш) ми изпизваше, може би имахте предвид bulbox.net
Поогледай се хубаво, дали друг сайт не се разпознава от г. вместо твоя.
 
site:saita.com какво


ти с домейн ли го ползваш или безплатно със събдомейн? сложи си като добавка seoquake.com на браузъра и си разгледай сайта със включен какво дава :)

и какво дава уебмастър туллс намират ли те по някакви думи
 
От: Google не вижда сайта ми

При този проблем първо направи следната проверка. Какво ти връща google след като потърсиш по следните 2 начина:

Код:
 site: saita.com

Код:
 site: www.saita.com

:) По някога проблема е очевиден, но въпреки това не го търсим на най-лесното място.
 
От: Google не вижда сайта ми

Federal - не мисля, че това е проблема, но благодаря за мнението.
Благодаря на всички, които отделиха време, но може ли да ми обясните какво трябва да разбирам от резултата от търсенето и какво да направя за да реша проблема си. Знам, че загрявам удивително бавно, но все още съм доста боса в тази област. : D
 
Последно редактирано:
От: Google не вижда сайта ми

Добави го в сошъл буукмаркс + пингване. Попринцип само свежо.нет е достатъчно за обхождане на паяка.
 

Горе