Google отнове смени правилата на играта

От: Google отнове смени правилата на играта

Нищо чудно на Г. да му се е сторило че са почнали да печелят прекалено много на техен гръб и да са поискали да ги купят, а пък онези да са имали неблагоразумието да откажат и сега да гледаме наказателна акция докато разберат че са ги набарали между дюшека и пружината. И ако след време се окаже че Г. пак са променили правилата, защото са го отчели като "грешка" и отново могат да се пускат линкове не се съмнявайте кой е новият собственик.
Дет се вика не бъди зъл
 
От: Google отнове смени правилата на играта

И аз имам подобно усещане, че Г. диктува правилата на играта, а не че ги сменя често.
Според мен доста последователна политика води.
 
Те са си прайвит компания и могат да правят квот си искат.

Където няма пряк комерсиален интерес, има шуробаджанащина.
 
Ще го оправят ръчно индекса за качествените сайтове уж

http://www.wired.com/epicenter/2011/03/google-spam-side-effects/
“We deeply care about the people who are generating high-quality content sites, which are the key to a healthy web ecosystem" he also states “no algorithm is 100 percent accurate.”
 
От: Google отнове смени правилата на играта

Чудя се нещо, малко може да ми е тъпа въпроса, но какво става с бг артикъл директориите- би трябвало ефектът от тях да си е ок, нали? Отделно - другите търсачки не са загърбили езините, значи линковете от тях не са лоша практика, нали? Напълно вярвам, че Гугъл преследва комерсиалните си цели и нищо чудно да иска да купи някой сайт, но да не става сделката и затова да сменя уж алгоритъма...
 
От: Google отнове смени правилата на играта

Изейна си сложи nofollow и всичко му е ОК. Прецакаха си writer-ите, за да клекнат на Google, както се и предполагаше. И сега пак техни странци си излизат на главни позиции, като естествено това пак не егаранция за качество. Аз лично мисля, че е яко зле това и ако искам да гледам сайтове за дадена думичка, по която съм турсил в Google, опредлено искам да са тясно специализирани, а не някакъв гърбав кюнец от Индия да е драснал някаква простотия за да вземе 2та линка в контента на статията. Тъпня е логиката на Google, но какво може да правиме ние. Важното е да се избира вече по-качествени сайтове за взимане на линкове. И тук искам да препоръчам единствено и само рилейтед сайтовете. Естествено, колкото по-търстед е в нишата си, толкова по-добре и за вашия сайт.

А отностно бг артикъл директориите....мисля, че те реално няма да го направят. Първо защото каквото и да се е случило на световно ниво, тук се е прявило много слабо и второ, кой ще тръгне да едитва няколко си хиляди статии, само и само да двигне малкото си трафик. Някои ще го направят, но не мсиля, че ще е голямата работа. А и това, което имат като печалба, не знам къде по-надолу може да падне.

Google може да си спекулира както си иска, в повечето случаи в неен интерес. Все пак говорим за монополиста на пазара. Като тук - топлофикация е монолола и рядко някой скача, а даже и да скочи е глас в постинята, те си вдигат цените, пък какво ги бърка.
 

Горе