Google официално обявиха смъртта на PageRank

Frik

Active Member
Днес попаднах на следната статия: Google официално обявиха смъртта на PageRank и веднага възникнаха някои въпросчета, като например: "Кво праим сега..." :roll: След като официално PageRank "умря" и не влияе на изкачване в листата с резултатите от търсена в Г. на къде потегляме сега. Всеки приказва едно и също: "контент, контент, контент и пак контент...", освен контент няма ли и друг начин?

Както и това:
"Линкове закупени за реклама трябва да бъдат обозначени като такива". Уебмастерите са инструктирани да добавят идентификационен таг за платените линкове или да водят към редирект, които е блокиран за търсещата машина.
Това ознчава ли, че досегашните фриендли линкове трябва да бъдат премахнати или да бъдат поставени като рекламни. И ако ги оставим като реклами те помагат ли ни или ни вредят?
 
:)

bate content mu e maikata , az napravih edin forum predi 2 sedmici s duma koqto e big competion like 125 000 searcha / month , kakvo da ti kaja n6 v google.com i 820 articles ima vutre , ama vednaga zahapa i go rankira extra :)
 
Тази сататия е доста смешна??? Първо инфото е от преди месеци, след това не говорим за смърта на ПР а говорим за нехаресване на купуването на линкове ...

Според мен блогъра не е разбрал за какво става дума изобщо. Ако има офицялно написано "Вече спираме да показваме ПР и дори да го изчисляваме" е тогава сложете един линк тука да го прочетем.
 
Абе факт е че фирмата през която продавам линкове ми пуснаха маил че съвсем скоро линковете вече няма да се оценяват по PR а по някакви други критерии но още не са ми пуснали маил точно по какви.
 
ioio каза:
Абе факт е че фирмата през която продавам линкове ми пуснаха маил че съвсем скоро линковете вече няма да се оценяват по PR а по някакви други критерии но още не са ми пуснали маил точно по какви.

Ми да трябва да се оценяват по много други фактори, например колко линка има сайта, колко страници има, от колко години, колко трафик може да докара към теб и т.н

ПР е минало ми се струва ... но ако беше минало защо Г. ще си правят труда да намаляват ПР на сайтове които продават линкове и имат висок ПР???
 

Горе