Google поставя пингвин ъпдейта в ядрото на алгоритъма си

Blinky

Owner
Гугъл официално призна, че пингвинчето е част от ядрото на алгоритъма.

За хората, които не са запознати с това какво означава. Просто този ъпдейтва става нещо като константа - ще върви нон стоп с преработката на данните преди визуализацията им в резултатите. И така този пингвин може да се ъпдейтва, но вече си е част от основата.

https://webmasters.googleblog.com/2016/09/penguin-is-now-part-of-our-core.html?m=1

Някой с коментари? :)
 
Проверете си сайтовете... от 23 септември е новината ... тук го раздаваме малко почивно, утре някой може да го види по трудния начин...


  • Penguin is now real-time. With this change, Penguin's data is refreshed in real time, so changes will be visible much faster, typically taking effect shortly after we recrawl and reindex a page.
  • Penguin is now more granular. Penguin now devalues spam by adjusting ranking based on spam signals, rather than affecting ranking of the whole site.


И
 
Последно редактирано:
То отдавна няма какво да се коментира :) но на мен ще ми е интересно ако направя сайт със 100% контент гепеняк и в същото време си задам бюджет в добависидумичката от 100К на месец... дали че ме гепи пингвино :D
 
Проверете си сайтовете... от 23 септември е новината ... тук го раздаваме малко почивно, утре някой може да го види по трудния начин...
Аз в тия почивни дни, малко повече работя отколкото почивам. Гледам през ден скачам и слизам, но солидно разместване с над 10 позиции, то какво било, пингвина се стягал за зима.
 
Скандално ми се струва това, постоянно да те кълве пингвин :D

Така има повече смисъл от link disalow тула и то да си реагира на автомат, иначе до 23 ти пишат имало 707 дни от предния пингвин някой ако е бил накзан тогава чак сега може да е излязъл

Тия съвсем се бъгясаха, в резултатите ни е пълно с руски сайтове.

Deep learning AIто е стигнало до извода двата езика повече си приличат отколкото се различават ;)

Аз в тия почивни дни, малко повече работя отколкото почивам. Гледам през ден скачам и слизам, но солидно разместване с над 10 позиции, то какво било, пингвина се стягал за зима.

100 не бих приел нищо за даденост през следващата седмица ... иначе нас и тъкмно преиндексира и сме с редирект 301 на абсолютно всички линкове , ама ще видим
 
За тези които разчитат на няколко ключови думи си е тръпка. Поне моите се менят всеки месец.
С коя програма си следите позициите, освен ранг тракер?

А за руските, проблема не е само в ГГ и в нас е.
Пример:
България https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=Mechanic:+Resurrection
Германия https://www.google.de/#q=Mechanic:+Resurrection

Германски сайтове има, но български не, защото в бг нищо не се развива, всичко замира. :)
 
С коя програма си следите позициите, освен ранг тракер?
Купих си едно tool-че за мой нужди - http://seopageanalyzer.com/, с него ги следя.
Ето за какво скачане става въпрос през последните 10 дни:
 
Последно редактирано:
А това tool-че може чертае ли графики, както това: http://4.bp.blogspot.com/_hvRgMcat2...jUlVzWBiw0/s1600/keyword-position-history.png
Не за съжаление, не е предвидено да го прави, но резултатите са доста прегледни и можеш да си ги прехвърлиш в ексел, много набързо

И също така, правилно ли ти полазва? Аз преди бях с cuterank не показва позициите, както ги виждам в браузъра
Говорил съм с автора, взима ги директно от google. Разбира се това което ти виждаш в браузъра може да се различава, много зависи от времето, ip, бисквитки, профил в google + и род подобни.
Хубавото е че вади резултати и от другите две търсачки.
И в един момент ще се задържи ли на една позиция и няма да скача нагоре-надулу постоянно?
И аз съм така, един господ знае, какво ще стане :)
 
Мерси за инфото scorebg

А позициите, при мен постоянно се менят. Моите думи са периодични и постоянно се променят, но ето този пример, рязко ми променя позицията, като се променят търсенията. Даже не знам дали webmasters ги показва правилно (осреднено между всички потребители)

poziciq.png
 
Позициите и на моите сайтове ежедневно се менят с по 5-10-15 места нагоре надолу :D Преди май не беше така?
 
При мен отделно сайтът ми излиза на 20-30 място по ключова дума в google.co.uk, а в останалите държави го няма в топ 100...
Може да съм наказан от Пингвина :D
 
Спокойно всичко ще се оправи :D:D Имам спомен от предишния ъпдейт голяма галимация беше, но има няма 1-2 седмици всичко беше OK.
Дано и след този е така :X :D
 
Мерси за статията блинки. Интересно е, като пишат тези всичките неща от къде да ги чули. Аз не виждам никакви разлики, при всички думи които се сетих да напиша. Иначе имам сайт наказан от пингвина (от години), но не го поддържам въобще. Почнал съм на чисто - без да си броя думите и да пиша статии, само за да пълня сайта.
 
Колеги, помня преди време, когато пак се случваше нещо подобно тази "игра" надолу-нагоре в гугъл беше за около 10 дни най-много 2 седмици. Тогава имаше дни да съм на 3-4 място, след това на 8-9. Така всеки ден сменяше местата си и за мое голямо съжаление се закова на по-долните места и така си остана.
Сега тръпката е същата и се надявам сега да имаме по голям късмет от предние път :)
И на вас успех!
Поне е яко всеки ден да гледаш и да се надяваш :) И май това ни остава. В момента нищо друго не може да се направи :)
 

Горе