Google постоянно ми де-индексирва страници ?

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Такова нещо не ми се е случвало никога да ви кажа..
Сайта ми си вървеше почти перфектно.

Но имаш един период от време, когато го оставих на произвола на съдбата.
Всичките ми ИГРИ в сайта са с ПИСАНО съдържание. Тоест УНИКАЛНО. Аз съм го писал.

Има и някой игри които са с доста лошо съдържание, но те са първите игри които съм публикувал преди месеци. Те са със спиннато съдържание. Преди време ги бях спинвал, когато излезе пандата, и нямаше как.

Но.. изведнъж нещо взе да ми става със сайта.. Имах 3300 индексирани страници.
Почнаха да падат с всеки изминал ден. Сега в момента имам 2590 Индексирани страници. А аз съм качвал НОВИ и НОВИ игри през тоя период. Имам чувството, че като качвам игри, и все повече ми де индексирва страниците..

Не съм правил никакво Black hat SEO ДИРЕКНО върху сайта.

Правил съм малко блог коментари със скрапбокс, но ги правих върху РЪЧНИ събмити на разни игри.
(трафика ми е предимно от имената на игрите, тоест нямам главна ключова дума, всичко е разпиляно)

Почнах да си правя тези дни събмити на игрите с Bookmarking Demon и нищо... Смисъл никъв ефект..?
Правя по горе долу от 20 до 30 успешни събмита на дадена игра. Като спинвам описанието/заглавието на игрите, които пускам в бмд-то..

Нещо не разбирам как ПОСТОЯННО ми пада трафика, дори и след като качвам игри.

Вчера съм качил 3 игри.
Миналият ден качих 4 игри.

Би трябвало трафика да се върне..? ИОК братче.. Постоянно пада и пада.. и печалбите намаляха, всичко взе да намалява ЯКО..

Някакви идеи, как да си върна позициите..?

Няма смисъл от сателитни сайтове, защото съм разпилян на хиляди ключови думи, които ми генерират по тук таме някое посещение, и повечето ми влизания са по long tail keywords.

Най-добрите ми ключови думи бяха
Berzerk ball
Youda Survivor 2
Papa Tacos / Papas tacos mia / papa taco mia (всичко свързано с тая игра)
Zombie Dolls
Space is the key
и още доста..

Нещо изведнъж всичко умрЕ..
Някакви идеи ?

Сайта ми: Play Cool Games < http://play-us.com

Поздрави,
Симеон
 
От: Google постоянно ми де-индексирва страници ?

Прекалено много линкове за кратък период е почти винаги проблемът.След използване на програмки обикновено се наблюдава леко дръпване назад.Продължавай с линковете(не прекалено агресивно) и с новите игри (всеки ден по 1 -2) .Пробвай нещо различно ,като линкове което не си правил досега - линк в форуми,статия за игри в артикъл за да разнообразиш линковете си.След време най-вероятно сайта ще си върне позициите ,дори в повечето случаи се качва и по-нагоре.
 
От: Google постоянно ми де-индексирва страници ?

Прекалено много линкове за кратък период е почти винаги проблемът.След използване на програмки обикновено се наблюдава леко дръпване назад.Продължавай с линковете(не прекалено агресивно) и с новите игри (всеки ден по 1 -2) .Пробвай нещо различно ,като линкове което не си правил досега - линк в форуми,статия за игри в артикъл за да разнообразиш линковете си.След време най-вероятно сайта ще си върне позициите ,дори в повечето случаи се качва и по-нагоре.
Незнам човек, как върви във времето, но последния месец посещенията от търсачките са ми паднали с повече от 100%

Статии и такив работи няма как да пиша за игрите, защото една ключова не носи повече от 1 до 10-15(в най-добрите дни) посещения на ден.
Смисъл, няма "смислъл" от статиите.. Бях се замислял и аз..
Интересното, е че все още държа някой позиции, но трафик пак не идва.. Сигурно щото е лято, и геймърите са на моренце...(айде бе деца връщайте да се да ми носите парички :lol:(Joke))

Няма как да пускам по 1-2 игри.. отнема ми време, а пък някой път не разполагам с такова, в някой случай разполагам, но ме е налегнал така да го кажа... "мързела" ^^

Ще сложа примерно накуп 10 игри да видя какво ще стане :D..

Всяка игра която слагам си я пускам в туитера и във фб-то, за по-бърза индексация..

Дано има ефект, то.. незнам вече кво да се прави с такъв вид сайтове..

Ако хвана да оптимизирам по друга ключова дума може би ще е вариант... хмм..
 
От: Google постоянно ми де-индексирва страници ?

Статиите към сайта ти не се пишат с цел линка вътре да ти носи директен трафик.Прави се заради самия линк ,който идва от статия с твоите ключови думи (games,online games,cool games i t.n) а след като минеш статията през /постове/събмит в социалки/ това води до още повече покачване на позициите на сайта за ключовите му думи.
 
От: Google постоянно ми де-индексирва страници ?

Статиите към сайта ти не се пишат с цел линка вътре да ти носи директен трафик.Прави се заради самия линк ,който идва от статия с твоите ключови думи (games,online games,cool games i t.n) а след като минеш статията през /постове/събмит в социалки/ това води до още повече покачване на позициите на сайта за ключовите му думи.
Знам, знам, че не се пишат за трафик.. пише се за анкора най-вече, и за серпа..
Ще видя.. но не вярвам, да взема да пиша статии..
Много ми е странно как така ми се де-индексират страниците ?
При положение, че black hat seo методи не са правени върху главния сайт...
А най-интересното е, че преди като качвах дадена игра, и ми се индексирват примерно по 10 страници от нея.. (смисъл .swf файла се индексирва отделно, таговете които пиша в играта, и те се индексирват отделно и т.н.)
А сега.. постоянно падат.. с всеки изминал ден.. Хмм..
 
можеш да експериментираш и приложиш стриктна оптимизация да не ти индексира тагове въобще да видиш кое как работи за теб по добре експерименти = на обучение ... за някои саитове със забранеи тагове работи по добре и получават повече трафик ама не гарантирам нищо
 
От: Re: Google постоянно ми де-индексирва страници ?

можеш да експериментираш и приложиш стриктна оптимизация да не ти индексира тагове въобще да видиш кое как работи за теб по добре експерименти = на обучение ... за някои саитове със забранеи тагове работи по добре и получават повече трафик ама не гарантирам нищо
Значи предлагаш да одрежа таговете ? Да не ги индексира въобще ?
Хмм.. това няма ли да е по-лошо така..?

Като цяло незнам от къде ми идва трафика.. тоест от кои "страници" има ли някъв начин как да се провери ? имам Google Analytics
 
не казвам че ще работи по добре при теб може да е по зле ... важното е че докато експериментираш всъшност се учиш

значи в аналитикса отиваш Content => Top landing pages прегледаи ги имали много тагове... освен това цъкаш на някоя и като ти отвори данните (премествасе на Top Content) има падащо меню Analyze : Content Details наи долу на менюто има Entrance Keywords :)

форума е без тагове загубихме 80 души трафик за faSebook от таговете но като цяло е по добре :) не че не е пораснал от тогава де ама да си знаеш :) по принцип не е хубаво само да си прави дупликейт ранкинга ти се канабализира...
 
От: Google постоянно ми де-индексирва страници ?

В моя сайт за игрите преди 3-4 дена блокирах
Disallow: /admin/
Disallow: /images/
Disallow: /templates/
Disallow: /includes/
Disallow: /search/
Disallow: /tags/

Видях това в една тема тук, във форума. Няколко дни нищо не се промени, но вчера имаш 162% увеличение на уникалните, няма СЕО, няколко линка тук там само. и още нещо имам поддомейн за туризъм и не знам само при мен ли гугъл показва рекламите така, но на сайта за игрите ми излизат тематични реклами за туризма.
 
От: Google постоянно ми де-индексирва страници ?

Колко игри имаш качени? Ако са 1000, а страниците 3000, значи имаш 2000 страници талаш. Тея 2000 могат да варират в големи граници. Отделно описанията ти са по 20 думи, дефакто страници без стойност. Даже и да линкваш към тях, какво ще хване гоогле? Постоянния трафик идва от ранкване за основни фрази. Така с обиране на думи като твоите какво ще постигнеш в крайна сметка? След 3 г. ще вадиш 2 евро повече от сега...

Сега ти предстои да разбереш, че морето не е до колене. Паденията са част от играта и това предполагам ти е първото.

И последно... не знам защо всеки младеж си мисли, че гейм нишата е по възможностите му.
 
От: Google постоянно ми де-индексирва страници ?

Е най-гот е да има 4-5 играча и да се спукват от лапация :D

Начи кат гледат почти сичко ти е наред със сайта, НО
- обърни сериозно внимание на това: http://validator.w3.org/check?uri=play-us.com&charset=(detect+automatically)&doctype=Inline&group=0
При тебе е мазаляк и това трябва да се оправи. Ако ти не успееш, тук има специалисти - ще му видят сметката за нормални пари.
- после, земи си сложи един H1 таг, най-добре е точно това "play cool games" да го сложиш в H1
- после сложи повече текст - колкото можеш повече, толкова по-добре ще е

Другото си го знаеш :)
И ръчкай здраво, не се подавай, че това е работа само за "избрани" люде :D
 
Re: От: Google постоянно ми де-индексирва страници ?

В моя сайт за игрите преди 3-4 дена блокирах
Disallow: /admin/
Disallow: /images/
Disallow: /templates/
Disallow: /includes/
Disallow: /search/
Disallow: /tags/

Видях това в една тема тук, във форума. Няколко дни нищо не се промени, но вчера имаш 162% увеличение на уникалните, няма СЕО, няколко линка тук там само. и още нещо имам поддомейн за туризъм и не знам само при мен ли гугъл показва рекламите така, но на сайта за игрите ми излизат тематични реклами за туризма.

по принцип досега ти се канабализирал ранкинга от направения сам дупликейт както се вижда за някои работи добре :)

излизат ти реклами според ситовете които си посетил преди
 

Горе