Google променя онлайн рекламата

InvestSolution

Active Member
Най - накрая малко светлина в тунела на онлайн маркетинга. - ТУК
 
От: Google променя онлайн рекламата

В дописката нямаше нито дума за това, че Гугъл променят онлайн рекламата. Ясно, че повечето бг-медии не познават друг начин да привличат внимание освен с шашкащи заглавия, но е редно между думите да има поне едно зрънце истина. Но ако наистина не осъзнават какво е "метрика", а хоризонтът на маркетинга за тях е "тунел", то залагам, че светлината в него за подобни специалисти ще блесне от идещия насреща влак.
 
При BG медиите най-лошото е, че за да привлекат внимание използват много гадни заглавия, които явно им носят желания ефект. Аз лично като рекламодател не бих искал бранда ми да се вее до заглавие от рода на "Шиха анус на пострадал в Пирогов" - истинска история, няма да казвам коя е медията и съответната група към, която принадлежи, но ще кажа, че една от водещите на БГ пазара. Така, че като цяло автогола е за бизнеса, позиционирал бранда си там, а не за самия сайт, продал рекламния слот. :)
 
От: Re: Google променя онлайн рекламата

При BG медиите най-лошото е, че за да привлекат внимание използват много гадни заглавия, които явно им носят желания ефект. Аз лично като рекламодател не бих искал бранда ми да се вее до заглавие от рода на "Шиха анус на пострадал в Пирогов" - истинска история, няма да казвам коя е медията и съответната група към, която принадлежи, но ще кажа, че една от водещите на БГ пазара. Така, че като цяло автогола е за бизнеса, позиционирал бранда си там, а не за самия сайт, продал рекламния слот. :)

Проблемът е сериозен като цяло - прилича на революционна ситуация. Класическите медии, които се самовъзпроизведоха в интернет, се държат като френска аристокрация. Рекламните агенции и медиашоповете са като църковници и държат феодалният десятък да им се плаща до края на всички времена. Въпросът е къде са якобинците? :)
 

Горе