Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсенията ?

Дискусията в 'Оптимизация за Търсачки' стартирана от ThinkFast, Септ 5, 2009.

1. daynnite

daynnite Active Member

Рег.:
    Окт 29, 2009
    Съобщения:
    859
    Харесвания:
    38
    Точки:
    28
    Професия:
    Webmaster
    Място:
    Bulgaria
    От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

тази снимка е много стара и едва ли е вярна иначе е взета от тук http://www.advertisingse.com/

2. Attacker

Attacker Active Member

Рег.:
    Септ 7, 2008
    Съобщения:
    738
    Харесвания:
    195
    Точки:
    43
    От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Всъщност е вярна. Единственото нереалистично е, че са показани кликовете, които зависят от атрактивността на заглавието, описанието и домейна. А ето къде се задържат погледите на хората в нормалните резултати:

3. daynnite

daynnite Active Member

Рег.:
    Окт 29, 2009
    Съобщения:
    859
    Харесвания:
    38
    Точки:
    28
    Професия:
    Webmaster
    Място:
    Bulgaria

както се вижда от твоята снимка не е вярна горната ......аз съм по склонен да вярвам на твоята снимка.................в топ 3-4 от резултатите влизат посетителите

4. toretic

toretic Member

Рег.:
    Дек 19, 2007
    Съобщения:
    454
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    Професия:
    SAP
    Място:
    Sofia

За всички ниши е различно. Работя в 5 ниши и навсякаде е коренно различно. Примерно има една ниша където на 13-14 позиция получавах по 25-30% от посещенията които сега получавам на 1во място. Какво ми говори това? Нишата е такава, че се цъка навсякаде. Ето защо оптимизирам още две страници да се класират за същата дума и да излезнат на първа страница, да видим дали съм прав.
    Друга пък, която супер много ме изненада последните дни, на 11та позиция имах около 6-7% от посещенията които сега имам на 8ма. Яко бутам за 1во място в момента, нишата е друг тип, от типа където един полезен сайт на 1ва позиция ще изяде трафика на другите, за такъв мога да приема, че разликата може да бъде до 25 пъти в плюс между 1ва и 8ма позиция. 1ва позиция ще е много интересна.

5. komara

komara Member

Рег.:
    Окт 29, 2010
    Съобщения:
    151
    Харесвания:
    5
    Точки:
    18
    Професия:
    София
    Място:
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    От: От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсе

Ами ако има в тази област постоянно 3 адуърдса?

Traffic by Google Result.png

6. 1000firmi

1000firmi New Member

Рег.:
    Окт 13, 2011
    Съобщения:
    85
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0

Това за броят на търсенията от keyword tool ли го гледате? Защото точно над него разсъждавах. Имам сайт с много интересно заглавие, на първа страница е, ключовата дума според инструмента се търси над 300k месечно, а сайтът има по 1-2 посещения от нея. Защо така?

7. radoslav68

radoslav68 Active Member

Рег.:
    Дек 4, 2011
    Съобщения:
    417
    Харесвания:
    32
    Точки:
    28
    Място:
    Стара Загора

ако се ползва инструмента за ключови думи на гугъл адуърдс, там резултатите включват не само търсения в мрежата на гугъл, но и в партньорските им сайтове за показване на реклами, като например Гювеч. Важно е дали локално или глобално и на какъв език са резултатите са съответната кл. дума. Моята практика показва, че ако при една ключова дума или фраза един сайт е от 1-3 позиция на 1ва страница в гугъл, кликовете са от 8-12%. Разбира се всичко е доста относително.

8. ProfesionalBG

ProfesionalBG New Member

Рег.:
    Дек 6, 2011
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Според мен най-добре е да си на първо място, но дори и да си на второ или на трето, имаш шанс ако сайта ти е с по-добра структура и по-лесно хората намират това, за което са влезли :)

9. exo100

exo100 New Member

Рег.:
    Ноем 4, 2011
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1

Има голямо значение дали има платени линкове над теб и колко са, защотот и те взимат голям процент от трафика.

10. yMladenov

yMladenov New Member

Рег.:
    Окт 22, 2007
    Съобщения:
    373
    Харесвания:
    8
    Точки:
    0
    Професия:
    онлайн маркетинг / уебсайт мениджмънт
    Място:
    Пловдив

На база опит мога да кажа до 60%-70% ако си на първо място, някои от факторите:
    - title
    - description
    - url/domain
    - ranking keyword (long-tail or not)
    - rich snippet - microformats, google profile link
    EDIT: съвсем забравих последния, но не по-малко важен фактор, конкуренцията на същата страница с резултати ;)

Извинете ме, че не съм супер-специфичен, но просто прелиствам форума докато съм на работа за да разпусна малко :)

11. Savo86

Savo86 Member

Рег.:
    Ян 6, 2012
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    2
    Точки:
    8
    Професия:
    Office Manager
    Място:
    Varna, Bulgaria, Bulgaria

Всичко е много относително, тъй като при слаба конкуренция и лошо написани title и description тагове, ако вашия сайт има добре написани такива може да привлече голяма част от трафика дори и да е по-надолу на първа страница.
    Въпреки, че description таговете не винаги се показват в резултатите (понякога е част от текста на страницата а друг път е комбинация) силно ви препоръчам да ги пишете. Понякога дори и да сте на първо място, ако описанието не отговаря на ключовите думи, които потребителя търси, може и да не спечелите достатъчно трафик.

12. pmklimatici

pmklimatici New Member

Рег.:
    Февру 18, 2012
    Съобщения:
    13
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0

В някои трудни ниши при покупка за да намерят по добра цена проверяват чак до трета страница, но говорим за скъпи продукти над 1000 лв.

13. docenta

docenta New Member

Рег.:
    Ноем 28, 2010
    Съобщения:
    262
    Харесвания:
    15
    Точки:
    0
    Място:
    Sevlievo, Bulgaria

Личен опит първа позиция за дума в гугъл БГ - 16-20% кликаемост.

14. Attacker

Attacker Active Member

Рег.:
    Септ 7, 2008
    Съобщения:
    738
    Харесвания:
    195
    Точки:
    43

Ако става въпрос за смесените резултати, там първият получава доста малко потребителско внимание, а за кликаемост да не говорим, особено ако имаш смотан тайтъл и дескрипшън.

15. blue123

blue123 Member

Рег.:
    Ян 20, 2014
    Съобщения:
    43
    Харесвания:
    0
    Точки:
    6

Добър вечер на всички искам да попитам нещо.Как мога да излезна на 1 ва място в гоогле .

16. blue123

blue123 Member

Рег.:
    Ян 20, 2014
    Съобщения:
    43
    Харесвания:
    0
    Точки:
    6

И как мога да допринеса трафик в моя сайт...

17. helf_php

helf_php Active Member

Рег.:
    Апр 16, 2011
    Съобщения:
    469
    Харесвания:
    49
    Точки:
    28

Добър ден,
    за да "допринесеш трафик" на сайта ти и да го поставиш на първа страница в google трябва доста знания и време като за начало е хубаво да прочетеш по-важните теми в форума раздел Оптимизация за Търсачки също така може би си сгрешил мястото в което да питаш темата е стара и е за съвсем различно нещо от това как да допринесеш трафик в сайта ти и как да го поставиш на първа страница :shock:
    Успех.

18. jesika

jesika New Member

Рег.:
    Февру 19, 2014
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0

за трафик , ползвай адлордс , за 30 кинта и получаваш 90 лева бонус за начало.

19. blue123

blue123 Member

Рег.:
    Ян 20, 2014
    Съобщения:
    43
    Харесвания:
    0
    Точки:
    6

Благодаря ви много за информацията която ми дадохте...

20. blue123

blue123 Member

Рег.:
    Ян 20, 2014
    Съобщения:
    43
    Харесвания:
    0
    Точки:
    6

А за да ползвам адвордс трябжа да платя тез 30 кинта нали или по грешно съм разбрал..

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice