Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсенията ?

От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Всъщност е вярна. Единственото нереалистично е, че са показани кликовете, които зависят от атрактивността на заглавието, описанието и домейна. А ето къде се задържат погледите на хората в нормалните резултати:

jm-eye-track-google.jpg
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

както се вижда от твоята снимка не е вярна горната ......аз съм по склонен да вярвам на твоята снимка.................в топ 3-4 от резултатите влизат посетителите
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

За всички ниши е различно. Работя в 5 ниши и навсякаде е коренно различно. Примерно има една ниша където на 13-14 позиция получавах по 25-30% от посещенията които сега получавам на 1во място. Какво ми говори това? Нишата е такава, че се цъка навсякаде. Ето защо оптимизирам още две страници да се класират за същата дума и да излезнат на първа страница, да видим дали съм прав.
Друга пък, която супер много ме изненада последните дни, на 11та позиция имах около 6-7% от посещенията които сега имам на 8ма. Яко бутам за 1во място в момента, нишата е друг тип, от типа където един полезен сайт на 1ва позиция ще изяде трафика на другите, за такъв мога да приема, че разликата може да бъде до 25 пъти в плюс между 1ва и 8ма позиция. 1ва позиция ще е много интересна.
 
От: От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсе

Ами ако има в тази област постоянно 3 адуърдса?

Traffic by Google Result.png
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Това за броят на търсенията от keyword tool ли го гледате? Защото точно над него разсъждавах. Имам сайт с много интересно заглавие, на първа страница е, ключовата дума според инструмента се търси над 300k месечно, а сайтът има по 1-2 посещения от нея. Защо така?
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

ако се ползва инструмента за ключови думи на гугъл адуърдс, там резултатите включват не само търсения в мрежата на гугъл, но и в партньорските им сайтове за показване на реклами, като например Гювеч. Важно е дали локално или глобално и на какъв език са резултатите са съответната кл. дума. Моята практика показва, че ако при една ключова дума или фраза един сайт е от 1-3 позиция на 1ва страница в гугъл, кликовете са от 8-12%. Разбира се всичко е доста относително.
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Според мен най-добре е да си на първо място, но дори и да си на второ или на трето, имаш шанс ако сайта ти е с по-добра структура и по-лесно хората намират това, за което са влезли :)
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Има голямо значение дали има платени линкове над теб и колко са, защотот и те взимат голям процент от трафика.
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

На база опит мога да кажа до 60%-70% ако си на първо място, някои от факторите:
- title
- description
- url/domain
- ranking keyword (long-tail or not)
- rich snippet - microformats, google profile link
EDIT: съвсем забравих последния, но не по-малко важен фактор, конкуренцията на същата страница с резултати ;)

Извинете ме, че не съм супер-специфичен, но просто прелиствам форума докато съм на работа за да разпусна малко :)
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Всичко е много относително, тъй като при слаба конкуренция и лошо написани title и description тагове, ако вашия сайт има добре написани такива може да привлече голяма част от трафика дори и да е по-надолу на първа страница.
Въпреки, че description таговете не винаги се показват в резултатите (понякога е част от текста на страницата а друг път е комбинация) силно ви препоръчам да ги пишете. Понякога дори и да сте на първо място, ако описанието не отговаря на ключовите думи, които потребителя търси, може и да не спечелите достатъчно трафик.
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

В някои трудни ниши при покупка за да намерят по добра цена проверяват чак до трета страница, но говорим за скъпи продукти над 1000 лв.
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Личен опит първа позиция за дума в гугъл БГ - 16-20% кликаемост.
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Личен опит първа позиция за дума в гугъл БГ - 16-20% кликаемост.

Ако става въпрос за смесените резултати, там първият получава доста малко потребителско внимание, а за кликаемост да не говорим, особено ако имаш смотан тайтъл и дескрипшън.
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Добър вечер на всички искам да попитам нещо.Как мога да излезна на 1 ва място в гоогле .
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

И как мога да допринеса трафик в моя сайт...
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

И как мога да допринеса трафик в моя сайт...

Добър ден,
за да "допринесеш трафик" на сайта ти и да го поставиш на първа страница в google трябва доста знания и време като за начало е хубаво да прочетеш по-важните теми в форума раздел Оптимизация за Търсачки също така може би си сгрешил мястото в което да питаш темата е стара и е за съвсем различно нещо от това как да допринесеш трафик в сайта ти и как да го поставиш на първа страница :shock:
Успех.
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

И как мога да допринеса трафик в моя сайт...

за трафик , ползвай адлордс , за 30 кинта и получаваш 90 лева бонус за начало.
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Благодаря ви много за информацията която ми дадохте...
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

А за да ползвам адвордс трябжа да платя тез 30 кинта нали или по грешно съм разбрал..
 

Горе