Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсенията ?

От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

да разбирам но някои не може ли да ми каже няколко неща които увеличават трафика ?
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

най- очевадното за увеличаване на трафика е уникален контент и рекламата
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

най- очевадното за увеличаване на трафика е уникален контент и рекламата
Дрън дрън. Спам по социалките до побъркване.
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Зависи от нишата, но може да се стигне и до 80 процента, аз обикновено гледам и алекса ранга на сайта, който избирам да прегледам.
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

интересна статистика.
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Kaк се вдига Гоогъл рейтинг? Моля , поеснете!
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

наблегни и на ключовите думи, които си задал
 
От: Google статистика - първа страница на Google, колко % можем да земем от търсеният

Няма да е лесно...но с качествени и скъпи линкове може и да стане...
 
Прочетох няколко мнения, искам да питам как се оптимирзира сайт за ключова дума?
Иначе относно първа страница, специално за покупка аз прелиствам поне няколко, а за останалото по принцип първа страница.
 
Въпроса ти няма еднозначно решение. Трябва да се направи анализ и тогава да се мисли. Да се види каква е конкуренцията и има ли смисъл. Понякога е по добре да се мисли за платена реклама. Примерно да оптимизираш за "къщи за гости" си е пълна лудост :) Но да пуснеш реклами в гугъл за тази дума и да печелиш веднага клиенти си е напълно нормално :) Но без много зор може да успееш за "къща за гости и някаква локация". Трябва да се прецени и тази дума води ли до конверсия или само си кликат :)

Винаги съм казвал на клиентите, че ако това, което продават е социално значимо то самите клиенти ще споделят и ще ти правят линкбилдинга. И по това може да се помисли :)
Успех !
 
Онзи ден направих една груба грешка, най-вече защото бях много изморен и изобщо не трябваше да се занимавам. Имах едно тестово урл на което бях качил 2-3 материала, сайта стоя 4-5 дена онлайн и гугъл много бързо го индексира.

Но оня ден вечерта направих идиотската грешка да копирам два материала оттам на новото ми офицално урл. На сутринта се усетих и го махнах, но гуга не ще да ме индексира, чудя се как отново да сме приятели с чичо Джи и да ме индексира по бързо.
 
Какво съветвате за сайтмап? И изобщо, за нов сайт, в който всеки ден се качват 10-20 материала.
 
Ако нишата е наситена, например търся климатици - цъквам нарочно на втора-трета страница. Там е по-вероятно да намеря хора, които да ми свършат работа от днес за утре. Повечето хора обаче не минават към 2ра страница. Имаме около 18 уеб сайта, от които повечето са топ 5 на ключовата си дума, в момента в който минат надолу, трафикът спада драстично.
 
Ако нишата е наситена, например търся климатици - цъквам нарочно на втора-трета страница. Там е по-вероятно да намеря хора, които да ми свършат работа от днес за утре. Повечето хора обаче не минават към 2ра страница. Имаме около 18 уеб сайта, от които повечето са топ 5 на ключовата си дума, в момента в който минат надолу, трафикът спада драстично.
Според мен едно 95% изобщо не цъкат на втора страница.
 
Гошо манипулира резултатите. Не знам точно как и с каква цел, но всичко което не им е изгодно на тях или на техни сателити, или партньори се манипулира. Което автоматично означава, че също се манипулира и това, което им е изгодно.
Наистина теста е краен и груб, но е показателен, може да напишете в google, yandex и bing "fuck google" и дума, която им е неутрална например "news" и да си направите изводите.
 

Горе