Google с нов алгоритъм за PR или наказват за платени връзки

coolice

Owner
Отворено заглавие, но едно от двете се случва. PR на много сайтове, за които се знае, че продават линкове е намален драстично. Сайтове като forbes, engadget, problogger са с PR-2.

Повече:

http://www.devstorming.com/?p=127
 
Здрасти,

На мен лично ми харесват промените, които прави Google, защото така търсачката става много по-ориентирана към качеството и реалните посетители на даден уеб сайт... става въпрос за това как се показват резултатите от търсенето и как се формира важността на даден уеб сайт.

Сега е напълно възможно един уеб сайт с PR 0 да бъде сред водещите резултати от търсенето по дадени ключови думи. И това е добре за тези собственици на сайтове, които влагат усилия в разработване на съдържание, а не се опитват да наводняват Интернет (поне в собствените им сфери) с обратни хипервръзки.
 
"Google с нов алгоритъм за PR или наказват за платени връзки"

Първото може би не вярно напълно.Винаги има нови елементи но едва ли нещо генерално се е променило.

За второто вярно според мен.
 
Наказанията са главно за платените връзки и като че ли е намалена тежестта на директории и тн... В момента оглеждам и чакам упдейта да приключи окончателно, ама още ми е малко отпускарско :)
бтв бях изненадан, че доста сайтове които не купуват линкове са паднали яко... Един от сайтовете на който очаквах минимум PR5, а най-вероятно и 6, падна на 3... там връзки не са купувани. За сметка на това в SERP няма движение, освен леко нагоре :)
 
"Един от сайтовете на който очаквах минимум PR5, а най-вероятно и 6, падна на 3... там връзки не са купувани. За сметка на това в SERP няма движение, освен леко нагоре"

Нормално, точно това се опитвах да кажа, когато говорих за PR.
 
gartar каза:
"Един от сайтовете на който очаквах минимум PR5, а най-вероятно и 6, падна на 3... там връзки не са купувани. За сметка на това в SERP няма движение, освен леко нагоре"

Нормално, точно това се опитвах да кажа, когато говорих за PR.

същото и при мен се получи
и SERP продължава хода си нагоре
така че PR в днешно време е за този, който смята да си продава домейна за да му вземе по-добри пари или да взима повече пари за линкове на сайта от хора, които си мислят че PR все още има някакво значение :)
 
Re: Google с нов алгоритъм за PR или наказват за платени връ

coolice каза:
Отворено заглавие, но едно от двете се случва. PR на много сайтове, за които се знае, че продават линкове е намален драстично. Сайтове като forbes, engadget, problogger са с PR-2.

Повече:

http://www.devstorming.com/?p=127
Значи не са били просто слухове. :lol:

Добре, аз имам сайт с ПР2 и очаквах да стане ПР3, когато Г си обновиха дата центъра се оказа, че е станал ПР1. WTF? :?

Има ли нещо общо според вас?

п.п. Ако това е вярно значи е вярно и, че ще задължават търговците на линкове да слагат nofollow на линковете, които продават. :lol:
 
ами това :

Слухове за четири кардинални промени в системата за търсене на Google

...Първата промяна е свързана с анулирането на PageRank-а на сайтовете. Всички данни ще бъдат премахнати от лентата с инструментите на Google и няма да могат да бъдат възстановени. Вероятно това ще се случи в средата на ноември, с пускането на Google Toolbar, версия 4.2, в която ще бъде включен нов показател - Google VR или (visitor rating). Google VR ще използва система за гласуване, подобна на Digg, като бутоните за гласуване ще бъдат поставени на лентата с инструменти...

Източник : VisionForWeb.com - Интернет маркетинг и реклама
 
Въпрос на време беше да премахнат пр-а....

друго..

Последната, и най-важна промяна, е въвеждането на нов оператор dofollow. Всички линкове, имащи този оператор ще бъдат взимани под внимание от робота и ще бъдат индексирани, а останалите ще отпаднат от индексацията.

Първоаприлска шега или факт? Въобще, от техническа гледна точка, това уместно ли е?
 

Горе