GOOGLE с нов интерфейс

waldes

Well-Known Member
От: GOOGLE с нов интерфейс

Това е нова стъпка срещу софт оптимизаторите. Само погледнете какво става в последната половин година. Малките сайтченца за адсенс с лайнян семисофт контент и малките афф сайтове отиват на боклука. Г ще си постигне своето, а именно адвордса в крайна сметка да бъде по-евтин от оптимизацията. Обаче едно голямо НО ще има - големите сайтове с качествен контент и стабилни социални сигнали ще окупират серпа и пак ще са на голяма печалба от органик трафика.
Извод - заебвайте дреболийките с 10-на статии и се насочвайте в големи инвестиции в контент - 100% юсър френдли сайтове с голям обем от статии, които да ги класирате ЕДНА ПО ЕДНА предимно по лонг тейл фрази - лонг тейла носи в крайна сметка продажбите, нали? Никакъв спам, само релевантни мануел линкове. Защо?. Защото 10 релевантни линка, пласирани в подходящите сайтове са много по-ценни от хилядите спам линкове от софтове:)
Отиваме на ''софта '' - ''USER IS THE KING'':), а честно казано това е по-готино, защото дебилския спам, харвест, масов събмит и не знам си какво си ми беше адски отблъскващ.
 
От: GOOGLE с нов интерфейс

Отиваме на ''софта '' - ''USER IS THE KING'', а честно казано това е по-готино, защото дебилския спам, харвест, масов събмит и не знам си какво си ми беше адски отблъскващ.

И аз се радвам, че нещата постепенно си идват на мястото. Трябва да се бачка здраво и трябва търсачките да изкарват най - качествената статия - с най - много и най - пълно инфо, и достоверна. Даже от самата статия ако има допълващи линкове, към авторитетни сайтове и от авторитетни сайтове още по - добре. Но истината е, че все повече научните сайтове и статии ще излизат напред, а спам съдържанието ще гние на 10 - та глуха. Целта на всяка търсачка трябва да е - да изведе най - полезното за своите потребители.
 
От: GOOGLE с нов интерфейс

Много станаха сайтовете. Го просто си гони интереса да прибира кинти.

С тази допълнителна навигация ще увеличи кликовете на рекламите под навигацията и в дясно от резултатите.
Пътя на мишката между рекламите и допълнителната (нова) навигация е по-кратък спрямо старото подреждане.

Докато човек се опитва да разцъква дървените опции ще му писне, защото са много и ще кликне на рекламите.
Там вижда ясен резултат и текст, а опциите на новата навигацията го водят към поредния шит.

Ще продължи да им пада трафика, но пък ще си вдигнат приходите.

Не съм сигурен за съдържанието дали ще помага вече. Нито на Го му пука за съдържанието, нито на хората.

Лично на мен една безгуглева концепция, която отдавна ми се върти в главата и упорито я тествам ми звучи все по-добре.

Безгуглевата концепция е пълно игнориране на Гугъл и използване на други източници на трафик.
 
От: GOOGLE с нов интерфейс

Абе то хубаво адвордс ама там не пускат всеки
пробвал ли си да пуснеп реклами на нови сайтове - тия правят хилява ревюта и те мотат като ненормален
оправи това, оправи онова и чак тогава те пускат в рекламите

много взема да модерират и в един момент може да не им стигнат служителите и да започнат да отблъскват интереса от огромни забавяния
 
От: GOOGLE с нов интерфейс

Тоз новия дизайн с тези бутончета малко ми прилича като на краднати от Яхо. А относно спама не мисля, че се справят добре изобщо. Даже като търся нещо зор го намирам - резултатите им са повече от шитави. :)
 
От: GOOGLE с нов интерфейс

за какво сложиха тези бутони в колоната за резултати :?
 

Горе