Google убива ли SEO-то?

От: Google убива ли SEO-то?

Ха добър ден то това е от близо две години и нещо, вече се опитват да го убият. :twisted:
 
От: Google убива ли SEO-то?

Е да, но днес си личи как SEO-то често пречи и че всъщност е трудно да се уцелят точните дози за "достатъчен" брой връзки, "достатъчно" качествено съдържание и на практика реализирането на стратегия за SEO оптимизация която ще може да е успешна днес, утре, вдругиден, се превърна в почти невъзможна задача.
 
От: Google убива ли SEO-то?

Ако стане невъзможна задача Г сами ще си отрежат клона на който седят. :)
 
От: Google убива ли SEO-то?

СЕО-то нема да умре - Просто се променя все по динамично и това дето е работило миналата година тая те наказват за него. С други думи като усетиш че нещо работи в момента не се напъвай особено само с него много щото утре ще ти пречи.
 
От: Google убива ли SEO-то?

СЕО-то нема да умре - Просто се променя все по динамично и това дето е работило миналата година тая те наказват за него. С други думи като усетиш че нещо работи в момента не се напъвай особено само с него много щото утре ще ти пречи.

Абе, не е точно така особено за Бг. , гледам мен за което ме отпукаха още преди близо две години, все още има хора работещи по този начин и не са мръднали. :)

Лошото е ту, че се работи много на пре.би другарче. :)
 
От: Google убива ли SEO-то?

Ако имаш в предвид някои сайтове за обяви които продължават да самогенрират съдържание си прав и мен ме удари а други останаха - явно има едно определено ниво и когато минеш над него не те бара.

Но бъди сигурен че рано или късно ще ги отгърми и тези сайтове
 
От: Google убива ли SEO-то?

Ако имаш в предвид някои сайтове за обяви които продължават да самогенрират съдържание си прав и мен ме удари а други останаха - явно има едно определено ниво и когато минеш над него не те бара.

Но бъди сигурен че рано или късно ще ги отгърми и тези сайтове

Тях, имам ама забелязах тези дни и други и то нови процедиращи по този начин. :) Старите си ги знаем. :)
 
От: Google убива ли SEO-то?

Винаги ще има SEO, просто Google правят резултатите от търсенията по-ефективни и полезни. А когато един сайт има набутани 100 линка за 2 дена, а посещенията са 10-20 със средна продължителност по-малка от 1 минута, то е ясно, че това не е полезна информация и няма как да има 100 линка.
 
От: Google убива ли SEO-то?

Винаги ще има SEO, просто Google правят резултатите от търсенията по-ефективни и полезни. А когато един сайт има набутани 100 линка за 2 дена, а посещенията са 10-20 със средна продължителност по-малка от 1 минута, то е ясно, че това не е полезна информация и няма как да има 100 линка.

И това е много вярно, има голямо значение колко хора са посетили сайта от самия линк, и колко време са прекарали на сайта.
 
От: Google убива ли SEO-то?

Докато има Search engines, ще има и optimization. Така че SEO-то не може да бъде убито.
Виж, теорията за хиляди връзки е почти убита. Въпрос на време.
Което не означава, че link building-а ще умре.
 
От: Google убива ли SEO-то?

Има достатъчен начин да си докарате изключителен и лоялен трафик освен търсачките. СЕО-то е просто част от маркетинга като цяло, не знам защо обръщате толкова голямо внимание на това. Разбира се не казвам да го заебете, но не може да се гради успешен сайт, ако само се съсредоточавате върху това да заемате първото място по някоя ключова дума. Ако разпределите задачите си така, че да практикувате и други начини да маркетирате сайта си, то автоматично няма да прекалявате със СЕО-то, което ще означава, че няма как да згрешите.
 
От: Google убива ли SEO-то?

Има достатъчен начин да си докарате изключителен и лоялен трафик освен търсачките. СЕО-то е просто част от маркетинга като цяло, не знам защо обръщате толкова голямо внимание на това. Разбира се не казвам да го заебете, но не може да се гради успешен сайт, ако само се съсредоточавате върху това да заемате първото място по някоя ключова дума. Ако разпределите задачите си така, че да практикувате и други начини да маркетирате сайта си, то автоматично няма да прекалявате със СЕО-то, което ще означава, че няма как да згрешите.

Айде пак, абе то вярно, че е петък, ама все-пак замисляйте се какво казвате!

Я ми кажи от къде ще си докараш по-качествен и таргетиран трафик освен от адуордса?
Все пак се замисли, в една ниша с ключова да кажем с 1-1.2м. месечни търсения, ако имам първа позиция кое ще ми докара повече трафик SEO, или другите източници на трафик?
Да не говоря за качеството на потребителите от каквито и да е други източници!!!
 
От: Google убива ли SEO-то?

Айде пак, абе то вярно, че е петък, ама все-пак замисляйте се какво казвате!

Я ми кажи от къде ще си докараш по-качествен и таргетиран трафик освен от адуордса?
Все пак се замисли, в една ниша с ключова да кажем с 1-1.2м. месечни търсения, ако имам първа позиция кое ще ми докара повече трафик SEO, или другите източници на трафик?
Да не говоря за качеството на потребителите от каквито и да е други източници!!!

Успокой се малко. Човекът е прав. Ето една чудесна статия по въпроса
http://www.buzzblogger.com/21-untapped-traffic-sources/
+ едно кейс стъди
http://www.trafficgenerationcafe.com/traffic-case-study-ti-roberts/
 
От: Google убива ли SEO-то?

Наскоро пуснах един сайт, никакво сео не му правя, абсолютно нищо, пускам тук там по една статия и това е. Въобще не го гледам къде се намира в серпа, обаче 80% от трафика му идва от гугъл. Вярно, че е малък - към 50 уникални дневно, обаче това е без никакви действия. Сега ще го пробвам така само с пускане на ново съдържание, да видим какво ще стане. Влизат в сайта не по ключовите думи, а по изрази и думи, които се срещат в статиите. Статиите ги пиша произволно, без да вкарвам целенасочено ключови думи във всеки параграф, просто си пиша както ми дойде на ум.
 
От: От: Google убива ли SEO-то?

Успокой се малко. Човекът е прав. Ето една чудесна статия по въпроса
http://www.buzzblogger.com/21-untapped-traffic-sources/
+ едно кейс стъди
http://www.trafficgenerationcafe.com/traffic-case-study-ti-roberts/

И кое му е правото, че без сео и трафик от търсачки ще си докара повече трафик и то качествен? Моляте човек недей и ти така!

Преди няколко месеца колега с онлайн магазин ми плачеше по телефона, че го резнал някой ъпдейт, а човека си има и доста солидна страничка в ФБ., но знаеш ли какво каза след като му казах да си дупчи трафик от там, докато се оправят нещата?

Мани тоя трафик не струва фейс потребителите само като число могат да се броят нищо повече!
 
От: Google убива ли SEO-то?

Наскоро пуснах един сайт

За кой ли път пак да кажем, Гугъл дава в началото рамо на новите сайтове.
 
От: Google убива ли SEO-то?

Айде пак, абе то вярно, че е петък, ама все-пак замисляйте се какво казвате!

Я ми кажи от къде ще си докараш по-качествен и таргетиран трафик освен от адуордса?
Все пак се замисли, в една ниша с ключова да кажем с 1-1.2м. месечни търсения, ако имам първа позиция кое ще ми докара повече трафик SEO, или другите източници на трафик?
Да не говоря за качеството на потребителите от каквито и да е други източници!!!

Таргетирани форуми, реклама в таргетирани сайтове, социалните мрежи. Тези 3 източника могат да ти докарат толкова качествен трафик, колкото и гугъл, дори по-постоянен. Но ти щом искаш да робуваш на гогъл, твой си избор.
 

Горе