Google ще третират субдомейните като папки ;(

:) Не знам. Ще поживеем и ще видим, но си помисли дали няма да ти е яко да се състезаваш от името на Blogger за някоя си ключова дума. Или пък направо да пуснеш една услуга като Blogger и всичките поддомейни да ти носят пряко дивиденти и на теб.
Ако бях на мястото на някоя хостинг компания щях да черпя в момента :)

Но за съжаление няма да е толкова лесно, защото както е написал Matt Cutts, това ще важи само за определени ключови думи и за определени сайтове.
 
ZzZaPyr каза:
http://www.seroundtable.com/archives/015621.html

Какво мислтие по въпроса. Лично на мен тази новина ми подейства доста кофти. Имах планове, януари месец да започна един афилейт сайт, с няколко субдомейна за различните ниши и това ми срина идеята. Не напълно, но губя доста позиции ако това наистина се случи ;(
Ми кво да мислим. Ще има бум на продажбата на домейни за спамерите. Регистраторите ще намажат. :D
 
Ами май наистина е нагло някой който си прави комерсиален сайт и иска да печели да ползва субдомейн в Blogger или Hit.bg, нека да си купуват домейни.
Обаче има много сайтове sub1.sub2.sub3.sub4.domain.EDU , където много хора са споделили опита и знанията си в определена наука, а тази информация няма къде другаде да бъде прочетена, и без това днес има толкова много изгубена на практика информация заради различни стари операционни системи, 5.25" дискети, магнитни ленти, перфоленти и т.н. Ако Google филтрират резултатите на университетите мисля че ще има много потребители които ще се обърнат към други търсачки.
 
Имам сериозни подозрения, че "някои сайтове и някои домейни" са точно афилиейт сайтовете които са като събдомейни. Като aStore, Zlio и тн и то по простата причина че те не играят с АdWords. Пък със или без 301 ако си събдомейн Биг Брадър го знае, така че пак си офф. Най-голям че е купона с блогинг платформите начело с Wordpress ...
 
От: Google ще третират субдомейните като папки ;(

Както означава това, купувайте си отделни домайни, за да имате някакъв шанс за добра индексация, иначе само си губите времето
 
От: Google ще третират субдомейните като папки ;(

добре че преповторихте за да мога да я видя тази тема. Наистина на мен ми се случи скоро да ми деиндексират всичко наведнъж. Ако бях видял темата нямаше да се занимавам с поддомейни. Сега всичко е на отделен и си е ОК.
 

Горе