Google Ad Manager - Нов продук от Гугъл

coolice

Owner
Код:
Google Ad Manager is a hosted solution similar to OpenX (formally known as
 OpenAds… and even more formally known as PhpAdsNew).

Google Ad Manager offers a wealth of inventory management, ad targeting,
 trafficking, and other features, many of which you won't find anywhere
 else. Browse the detailed features list below to learn more.


We're constantly adding features to Ad Manager -- please come back often
 to see what's new.

    * Inventory management
    * Yield optimization
    * Ad targeting
    * Trafficking, ad delivery, and order booking
    * Creatives and rich media management
    * Reporting
    * User interface
    * Administration
http://www.google.com/admanager/login/en_US/features.html

записване за бета тестер

http://services.google.com/ads_inquiry/admanager_invitation
 
яко, някой ако тества и е доволен може да пише по темата. аз ползвам openads и засега съм доволен, но докато му хвана цаката си беше цяло приключение. надявам се услугата на Г. да е доста по-улеснена
 
icakis, помогни малко с OpenX. Направих publisher, campaign и банер дори само не можах да стигна до момента в който да генерирам код за добавяне в сайтовете ми. А може и тотално да не съм схванал идеята.
Ако си чел някъде нещо прати линкове
10x
 
icakis, помогни малко с OpenX. Направих publisher, campaign и банер дори само не можах да стигна до момента в който да генерирам код за добавяне в сайтовете ми. А може и тотално да не съм схванал идеята.
Ако си чел някъде нещо прати линкове
10x
Трябва да имаш Advertiser, чиито банери да показваш в зоните на пъблишъра.
 
icakis, помогни малко с OpenX. Направих publisher, campaign и банер дори само не можах да стигна до момента в който да генерирам код за добавяне в сайтовете ми. А може и тотално да не съм схванал идеята.
Ако си чел някъде нещо прати линкове
10x

след като си добавиш зоните към някой Publisher в Publishers & Zones секцията, влизаш в настройките на зоната и ще видиш Invocation code. След това избираш тип (аз ползвам Local Mode Tag), копираш и си готов.
Само да ти кажа, че в хелпа е добре обяснено кое как се прави, може там да видиш ако има друго неясно.
 
Благодаря и на bgkulinar и н icakis
Аз по принцип, чета хелпове, но тук не знам защо ударих на камък. Аз съм с новата версия - OpenX. Тази седмица няма да се занимавам с WebMaster-инг, но другата ще го доразцъкам OpenX-a.
 

Горе