Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте,
Искам да си събера малко статистически данни, за да видя дали една моя идея би заработила.
Моля просто хората който ползват Google Adsense , да кажете грубо, колко средно посещения получавате дневно/месечно и съответно средни приходи от Adsensе.

Целта ми е да се провери до колко Adsense може да покрива разходите за един сайт. И ако може, да определя "критичната точка" в което това става възможно.

Благодаря предварително.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Това зависи от хиляди неща. Има хора, които живеят от Адсенс.
adsensecheck.jpg
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Това зависи от хиляди неща. Има хора, които живеят от Адсенс.

Основното все пак е колко клика ще получиш от клиентите на сайта ти. А колкото повече клиенти, толкова повече цъкания.

Знам, че е относително и за това не питам за точни данни. Искам средни според вашите наблюдения.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Тука във форума имаше тема за цената на 1000 импресии за бг и енг сайтове. За бг беше около 50 евро цента, а за енг 10 пъти повече...
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Това зависи от хиляди неща. Има хора, които живеят от Адсенс.
adsensecheck.jpg
2005-a година може и да е имало :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

И сега има, вероятно са дори повече от тогава. 132,994.97 $ е наистина добро постижение, но хилядарка на месец е абосолютно реално с няколко нишови сайта с 100-200 посещения дневно
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Явно никой не му се споделя какво "кяри"
Ще дам пример, надявам се и другите да го направят.
За около 2 седмици изкарах 2 евро, от нов сайт който още не е доразвит, при 20- 40 посщения дневно. Данните за посещенията са от tyxo . bg
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Естествено, че никой няма да си каже, ако изкарва добре, а данни като тези за 2 евро за две седмици не са интересни. Нали си представяш, че ако аз напиша, че имам сайт за котки наяпример и печеля по 1000 евро на седмица от адсенс и утре ще има още 2000 сайта за котки, които ще се опитат да приберат поне част от тези 1000 евро.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Въпроса не е какъв сайт имате, а груба средна сума която печелите при брои посетители.

Имам идея за уникален сайт, който ще си привлече хората. Нямам времето обаче за добавяне на информация в него. Което значи, че за да има такава трябва хора който ще искат $ за това. Искам да си направя груба сметка дали финансите с който разполагам, ще успеят да докарат сайта до ниво на самоиздръжка.
Питам вас, хората с опит в това отношение, но явно тук няма желаещи да споделят опит....
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

ами като се има предвид, че един сайт не изисква кой знае какви средства: домейн под 20 лв. хостинг - 3 лв на месец
Горните важат за сайтове, които нямат голяма посещаемост - в случай, че имат - мисля, че няма какво да се коментира издръжката на сайта.

Иначе сайт който прави 50-100 посещения дневно ще се издържа .. оттам нататък вече трябва да видиш как ще направиш, че и да печелиш от него. :)

В БГ средната цена на клик е 3 евро цента.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Въпроса не е какъв сайт имате, а груба средна сума която печелите при брои посетители.

Имам идея за уникален сайт, който ще си привлече хората. Нямам времето обаче за добавяне на информация в него. Което значи, че за да има такава трябва хора който ще искат $ за това. Искам да си направя груба сметка дали финансите с който разполагам, ще успеят да докарат сайта до ниво на самоиздръжка.
Питам вас, хората с опит в това отношение, но явно тук няма желаещи да споделят опит....
Грубата сума, която печелиш зависи от много неща. Например от изключителна важност е разположението на рекламите и съответно кликаемостта. От изключителна важност е и източника на трафика. Има теми във форума - използвай търсачката и чети.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Има бг сайтове, които изкарват доста повече на клик, но като цяло е толкова. Грубата средна сума може да си я сметнеш и сам имаш средната цена, кликовете на 1000 импресии са около 1-4%, ами това е...
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Добър ден,

имам някакъв проблем с AdSense, който не знам от какво се породи. Сложих си рекламите, минаха няколко дни, празните полета изчезнаха, появиха се реклами и след известно време започнаха да прииждат приходи от кликовете. До тук добре.., но забелязах, че от преди няколко дни в полето "Досега днес" се отчитат дневните приходи, в полето за кликове отчита тези за деня, но в "Последният месец" и "Неизплатени приходи" сумата не се промяна. От какво може да е това, след като не съм сменял никакви настройки.
В настройките за блокиране на сайтове няма такива зададени и съм разрешил на всички сайтове да показва реклами асоциирани с моя профил.
И на последно място изчаках няколко дни, защото предполагам системата не се обновява толкова често, но пак промяна няма.
 
От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Сумата в графата неизплатени приходи се актуализира на 7-мо число от новия месец, и то само ако си изкарал минимума 70 евра или 100 долара.

Друг е въпроса, че в момента гугле нещо прави и моето финализиране за предходния месец (септември) още не на лице. Даже им пуснах една формичка да ги попитам какво става и отговориха на следващия ден (учудващо бързо), че действат по върпоса
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

kris2010 спри се, на няколко теми слагаш само точки
Ако ще трупаш мнения го прави по-елегантно.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Един въпрос към хората, които вадят пари от Адсенс с английски, немски, руски сайтове.
С около 1000 посещения на ден каква приблизителна цифра вадите на месец... Писна ми нещо от българските - 700 уникални - 0.09 евро.
Мисля да минавам към чуждоезичен пазар малко.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Тъй... Не си споменал за ниша, но ето ти приблизителни цифри за 1000 импресии. Немски - 8-10 евро. USA - 7-10 евро, испански 5-6 евро . Като уточним, че сайтовете на немски се посещават и от Швейцария, Австрия и други подобни. Ако сайта ти е за по натоварена ниша кликовете са в пъти по-скъпи от тези, които съм посочил. Това е за най-смотаните ниши като игри, забавления, картинки и други подобни.

700 уникални и 0.09 евро за 700 уникални ми говори че имаш проблем с позиционирането и форматирането на рекламите. Работи в тази посока. Какъв ти е CTR-ра всъщност? За 700 уникални 1 евро като минимум се е нормално, но 0.09 ...
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Тези центове са изкарани на тема "празници". Сега е пика. Но 2 клика и 0.09 евро.. Рекорда му беше преди няколко дена 4 клика - около 0.06 евро.
В една друга ниша, пак на български, за 1 клик ми даде 0.60 евро.

Пари преди не вярвах, че мога да изкарам от Адсенс, но сега съм на друго мнение. Просто всеки път гледам посещенията ми как се увеличават, а центовете си стоят почти на едно и също равнище.

biaaro - мерси за обяснението :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

4 месеца, 3 сайта, около 3к посещения общо ама спрямо awstats т.е са по-малко средно на месец 40 евро. Кликовете са даже от по-евтините по около 50 евро цента, това е статистиката на 3 сайта които взех наскоро, за 2-3 дена направиха 3 евро и то с има няма 30-40 уникални, добро разположение на рекламите и американците обичат да цъкат. Сега правя един сайт, който срс-то очаквам да е към 1,5 2 евро.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

търся хакери за един съвместен проект със добра доходоностност
 

Горе