Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

slavchev

Well-Known Member
Ми то като махнеш в хедър, или над текст и идва долу горе същото. Рпм става 20 цента :D

Е така е ама заместваш с нещо друго, където не отчитат невалидни кликове :)

webmast367

Well-Known Member
Най-добре, заместваш Гошко с твои реклами и да го духа! То без това значително му намаляха клиентите последните 2 години, да понамалеят още няколко хиляди, да им дръннат още 2 милярда акт че лъжат с тия невалидни кликове и готово!

Sowis

Active Member
Над 50% ми одържаха за невалиден трафик! Отдавна не беше така, сега почнаха да се гаврят, то не стига че плащат по 4-5 цента на клик.

Ако намерите лек за това, споделете го в темата.

BurnX

Well-Known Member
Над 50% ми одържаха за невалиден трафик! Отдавна не беше така, сега почнаха да се гаврят, то не стига че плащат по 4-5 цента на клик.

Ако намерите лек за това, споделете го в темата.
На предната страница са го написали.

djini

Member
Днес Гугъл пак ме изненада! За 4 клика 2 евроцента! Скоро ще ни карат да си плащаме, че сме сложили техни реклами!

rscossworth

Active Member
Тия от Гугъл напоследък започнаха да ме вземат за мезе. Преди два месеца имах CTR около 2%, CPC около 5 цента и CPM около едно евро. Този месец CTR рядко минава 0.5%, CPC варира между 1 и 2 цента, а CPM варира между 6 и 12 цента... При вас наблюдават ли се такива трагични доходи?

slavchev

Well-Known Member
Тия от Гугъл напоследък започнаха да ме вземат за мезе. Преди два месеца имах CTR около 2%, CPC около 5 цента и CPM около едно евро. Този месец CTR рядко минава 0.5%, CPC варира между 1 и 2 цента, а CPM варира между 6 и 12 цента... При вас наблюдават ли се такива трагични доходи?

Слагай от новите рекламни кодове и самата реклама да е в публикацията. Направени са специално за мобилни устройства, а вече всеки цъка от телефона :)

slavchev

Well-Known Member
Като цъкнеш нов рекламен код имаш 2 нови опции - Реклама в емисии и Реклама в статии. Избираш реклама в статии и не променяш нищо, те са адаптивни и ги изкарва според устройството.

rscossworth

Active Member
Тия реклами в статии, изобщо не се появяват на мобилни устройства. Иначе на настолния си излизат почти същтите, като адаптивните рекламни елементи.

slavchev

Well-Known Member
Появяват се, даже понякога ги изкарва и на цял екран като попъп. От какъв браузър влизаш, ако е стандартния на телефона може да не ти ги показва. Ползвай Хром за най-сигурно.

rscossworth

Active Member
Пробвах и с Хром, но пак нямаше реклами. Изчаках два часа и ги махнах. Иначе, на настолния си излизаха рекламите. Работата е там, че изведнъж се срина CTR и CPC. Не мисля, че проблема е във вида рекламни елементи...

jmb

New Member
Приходите ми от адсенс намаляха драстично, кликовете ми се увеличават, посетителите също, а приходите - намаляват !
Имате ли и Вие същият проблем или нещо става с моят акаунт?

rscossworth

Active Member
Моите направо се сринаха, намаляха поне 4 пъти за последния месец... Средния ми CPC e 0.02 Евро, а средния ми CTR е 0.5%. Това е с 4 адаптивни рекламни елемента, разположени още в началото на страницата...

hitreca

New Member
Колеги и аз от скоро се върнах в бизнеса, но нещата не са добре.
Преди се занимах с ADSense
За един месец имам CPC ми е 6 цента това нормално ли е ?
Едно време си спомням 15 цента и повече дори средно за месец ?

webmast367

Well-Known Member
При мен е от 3 до 4 цента, в много редки случаи 5 цента, даже правя банкет тогава :D

waldes

Well-Known Member
По колко рекламни позиции използвате на страница и какви?
Аз мобилните, че всеки ръчка из тилифоните

Горе