Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Какви са настоящите изисквания за adsense? Вярно ли е че сайта трябва да бъде най-малко на 6 месеца за да бъде одобрен?
 
Някой може ли да ме светне какво да направя с това нарушаване на правилата в адсенс , което незнам какво е даже



Това, което е на втората снимка съм го направил, но предупреждението не изчезва. Имаше една публикация дето някак си нарушавала нещо си и съм я изтрил. Гледам 2 грешки си стоят, но за коригиране нищо.
 
И при мен същата работа...
Отдавна ли ти стои така? Има ли разлика в отчета на реалните посещения и тези в адсенс, защото и това е значително по-малко при мен?
 
И при мен е същото. Имате ли спадане на приходите от Адсенс, след като публикувахте ОРЗД съобщението?
 
От 2 дена е при мен, но това, което нв отчита е когато потребителят е цъкнал, че не е съгласен с бисквитките и не му показва реклами на Адсенс.
 
От 2 дена е при мен, но това, което нв отчита е когато потребителят е цъкнал, че не е съгласен с бисквитките и не му показва реклами на Адсенс.
Незнам , ама ясно се вижда при мен , че показването на реклами е значително по-малко от посещенията на сайта, което си е проблем. При мен незнам , може би от седмица е така
 
Прави ми впечатление, че някои сайтове са измислили начин как да показват съобщението, така че да не се пльосва пред очите на потребителите, а e поместено в някои ъгъл като миниатюрна иконка.
Потребителите от всичко на света най-мразят рекламите, така че те масово ще се изучат как да ги елиминират и ние ще работим благотворително.
 
Прави ми впечатление, че някои сайтове са измислили начин как да показват съобщението, така че да не се пльосва пред очите на потребителите, а e поместено в някои ъгъл като миниатюрна иконка.
Потребителите от всичко на света най-мразят рекламите, така че те масово ще се изучат как да ги елиминират и ние ще работим благотворително.
И аз не харесвам нещо да ми изскача, да ми мига, да закрива съдържанието на мобилно у-во, да зарежда бавно сайта заради което и тн. Затова почти махнах Адсенс. Но и нямам против нормален рекламен банер в съдържание или на десктоп в сайдбар + съдържание. Само че Адсенс би трябвало много от отдавна да плащат за рекламно място, затова предпочитам да ги махна, но да опитам да продавам рекламни места, пиар статии, статии с линкове и да има повече трафик, защото не досаждам на потребителите, сайтовете зареждат бързо и не им се показва реклама вместо търсеното съдържание или новини
 
  • Like
Реакции: Sky
Някой може ли да ме светне какво да направя с това нарушаване на правилата в адсенс , което незнам какво е даже



Това, което е на втората снимка съм го направил, но предупреждението не изчезва. Имаше една публикация дето някак си нарушавала нещо си и съм я изтрил. Гледам 2 грешки си стоят, но за коригиране нищо.
Същата работа и при мен от вчера.Пребубликувах съобщението наново но пак същата работа .Надявам се да е бъг от адсенс защото не мога да си го обясня другояче,при положение ,че всичко е спазено при създаването му при мен 1 към 1
 
Последно редактирано:
Имат технически проблем, писал съм им и да знаят. Надявам се в скоро време проблема да се реши. Реално до 16.01.2024г е срока, има време ( работи се по - въпроса )

Ето и малко информация, която ми върнаха при запитване за изискванията за документи за Google Ирландия.

"Hi Vladislav,

Thank you for your email.

In regards to your concern, please note that Google needs your tax information because you are paid through Google entities located in Ireland. Where Google is required to withhold taxes (if any) on our payments to you, submitting your tax information will allow the correct applicable withholding rate to be applied and ensure timely payments are made. Since all Bulgarian publishers are paid by Google Entity that is located in Ireland, you need to provide the tax document to Google Ireland. Failure to complete this process, coupled with local legal requirements mandating tax withholding, may result in a heightened deduction for withholding tax from your payout. Your payment could be suspended if you are not submitting the tax info.

Some examples of documents that prove tax residency:

Latest tax residency certificate
Tax exemption letter
Tax registration document
Unexpired national ID card issued by government with local address that shows you are a tax resident of the issuing country
Taxpayer ID card

To be valid, tax residency certificates must typically:

Be certified by the local tax authority
State you are a tax resident of the country for tax treaty purposes
State the period the tax residency certificate is valid for

You may refer to our Help Center for more information.

I hope this helps. Have a good day ahead. "
 
А едно време как си цъкахме по рекламите и как после притичвахме до Уестърн Юниън да си приберем чека...

Всичко беше толкова просто и хубаво.
 
Имат технически проблем, писал съм им и да знаят. Надявам се в скоро време проблема да се реши. Реално до 16.01.2024г е срока, има време ( работи се по - въпроса )

Ето и малко информация, която ми върнаха при запитване за изискванията за документи за Google Ирландия.

"Hi Vladislav,

Thank you for your email.

In regards to your concern, please note that Google needs your tax information because you are paid through Google entities located in Ireland. Where Google is required to withhold taxes (if any) on our payments to you, submitting your tax information will allow the correct applicable withholding rate to be applied and ensure timely payments are made. Since all Bulgarian publishers are paid by Google Entity that is located in Ireland, you need to provide the tax document to Google Ireland. Failure to complete this process, coupled with local legal requirements mandating tax withholding, may result in a heightened deduction for withholding tax from your payout. Your payment could be suspended if you are not submitting the tax info.

Some examples of documents that prove tax residency:

Latest tax residency certificate
Tax exemption letter
Tax registration document
Unexpired national ID card issued by government with local address that shows you are a tax resident of the issuing country
Taxpayer ID card

To be valid, tax residency certificates must typically:

Be certified by the local tax authority
State you are a tax resident of the country for tax treaty purposes
State the period the tax residency certificate is valid for

You may refer to our Help Center for more information.

I hope this helps. Have a good day ahead. "
Някой ако го каже на нормален език ще е добре, аз го разбирам, че ако не дам документи и както се съгласих в момента ще ми приспадат данък и от двете страни?
 
Някой ако го каже на нормален език ще е добре, аз го разбирам, че ако не дам документи и както се съгласих в момента ще ми приспадат данък и от двете страни?
И аз така го разбирам, в процес е работата. Скоро предполагам ( 2024г ) ще има повече яснота.
 

Горе