Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Някой ако го каже на нормален език ще е добре, аз го разбирам, че ако не дам документи и както се съгласих в момента ще ми приспадат данък и от двете страни?
Би трябвало ако ИМ го дадеш. Освен това ако не им го дадеш, вероятно ще ти спрат плащанията, искат да видят, че си регистриран и плащаш данъци.
 
Кои wordpress плъгини използвате за генериране на тези страници които се изискват от adsense: privacy, terms and conditcion, GDPR consent, contact?
 
Кои wordpress плъгини използвате за генериране на тези страници които се изискват от adsense: privacy, terms and conditcion, GDPR consent, contact?
Не използвам никакви плъгини за създаването на тези страници. Създават се нормално, като обикновена страница и си ги попълваш.
Единствено това за "GDPR" има отделно плъгини, но вече и него не ползвам защото има вграден в Адсент. Разбира се, ако не ползваш мрежата на Адсент, ще трябва да сложиш плъгин.
 
Явно ще трябва да се говори със счетоводствата за документи
В момента съм в разговор с представител на Google и се опитвам да разбера и да съдействам както с проблема описан от колегите, така и с документите за Ирландия. Когато разбера повече, ще пиша за да видят всички.
 
В момента съм в разговор с представител на Google и се опитвам да разбера и да съдействам както с проблема описан от колегите, така и с документите за Ирландия. Когато разбера повече, ще пиша за да видят всички.
До колкото виждам за фирми е:

За организации:
  • удостоверение за статут на местно лице за данъчни цели.
Издава се този документ някак си и би трябвало всичко да е ок.
 
Не използвам никакви плъгини за създаването на тези страници. Създават се нормално, като обикновена страница и си ги попълваш.
Единствено това за "GDPR" има отделно плъгини, но вече и него не ползвам защото има вграден в Адсент. Разбира се, ако не ползваш мрежата на Адсент, ще трябва да сложиш плъгин.

Какво пишеш в страницата Terms and Confitions, или това е различно за всеки сайт?
 
И един друг колега беше написал, че е възможно да е точно това. Ето тук https://nra.bg/wps/portal/nra/documents/taxes/dopk/219b8de5-3d28-4b80-9c56-3b2c44478c43 има бланка която може да се попълни и да се предостави на НАП и те да издадат нужния документ.
По принцип ако имаш ПИК код би трябвало да става и онлайн. Въпроса е ако може да ги питаш дали това е всичко което се иска и да знаем какво да правим.
 
В момента съм в разговор с представител на Google и се опитвам да разбера и да съдействам както с проблема описан от колегите, така и с документите за Ирландия. Когато разбера повече, ще пиша за да видят всички.

Може ли дададеш повече инфо за това съобщение, което изскача на всички "Consent requirement: Certified CMP not adopted"
 
Кореспонденцията ми с Google е с Тикет ( Пишем си писма ), сега чакам отговор от човека, предполагам Понеделник ще ми върне. Събота и Неделя като гледам няма отговор. Мога да Ви кажа и Вие как можете да направите Ticket. Нямам много яснота, в първия момент той ми каза, че всичко е наред и съобщението се беше скрило, но след 1 ден пак е появи, като при мен процента е само 1%.. от всички заявки за рекламата.
 
Кореспонденцията ми с Google е с Тикет ( Пишем си писма ), сега чакам отговор от човека, предполагам Понеделник ще ми върне. Събота и Неделя като гледам няма отговор. Мога да Ви кажа и Вие как можете да направите Ticket. Нямам много яснота, в първия момент той ми каза, че всичко е наред и съобщението се беше скрило, но след 1 ден пак е появи, като при мен процента е само 1%.. от всички заявки за рекламата.
1% е застрашено? Щото при мен сега са 36%, а сутринта 50% :(
 
От 5 дена винаги ми е 1% от целия трафик..
 
За процент от "далите съгласие" ли става дума?
Става въпрос ей за тва

Така , ако имаш 10 000 посещения днеска например на едни 3500 от тях рекламите са ограничени и съответно приходите надолу.

Грешка си продължава да си дава, въпреки, че им направих там квото искаха. В полето трябва да се коригира е " 0" . Абе общо взето тъпня
 
Тези проценти важат ли, защото аз мислех, че реално ще са важни след 16-ти Януари? Аз не виждам някакви разлики в приходите.
 
Имаш ли спад в приходите? Ако приходите са приблизително същите, няма повод за притеснения. Това явно е грешка, която върви при всички. Гугъл го прави с някаква цел, вероятно да подготви всички за новите условия от 16 януари.
 
Тези проценти важат ли, защото аз мислех, че реално ще са важни след 16-ти Януари? Аз не виждам някакви разлики в приходите.
Е налти ти дадох пример при мен за последните 7 дни посещенията са малко над 54 000 , а в адсенс показването на страниците за същият период е няма и 39 000... Като чукна някой ден предният месец например горе долу си съвпадат, айде и да има разлика е 2-5% , ама тва не е драма
 
Имаш ли спад в приходите? Ако приходите са приблизително същите, няма повод за притеснения. Това явно е грешка, която върви при всички. Гугъл го прави с някаква цел, вероятно да подготви всички за новите условия от 16 януари.
Е как няма да имаш спад в приходите при положение, че на 20-30% от посещенията ти реклами нема. Че даже гледам и РПМ -то на страницата почна да пада под 2 евро, което почва да си става шит
 

Горе