Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Нещо става чакам два дни и още не са ми активирали адсенс акаунта :( какво да правя вече блога ми започва да се пълни ;[
 
От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Нещо става чакам два дни и още не са ми активирали адсенс акаунта :( какво да правя вече блога ми започва да се пълни ;[
Спокоино 2 дена са нищо аз чаках 1-2 седмици докато го активираха. Продължаваи да пълниш блога си и да сабираш редовни посетители :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте,

въпросите ми са насочени към уебмастърите, които са получавали плащането си от гоогл адсенс с wu вече, при "равни други условия"(т.е. вече поплучен и въведен пин, макар и преди доста време, достигнат минимум, незадържано плащане и без скорошен едит в личните данни):
Къде се появява информацията в акаунта, че изпращането на плащането чрез уестърн юнион е направено?
Появява ли се някъде "предстои плащане" или нещо подобно?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Моят профил --> История на плащане --> Ще се появи линк "Направено плащане", където кликаш и са дадени данните за уестърн юниън.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

И аз имам въпрос, ако може да ми помогнете. Закриха ми профила в Адсенс заради риск от генериране на невалидна дейност.

Та въпросът ми е, ще ползвам друг профил, не мой, на приятел, който няма провинения и си е читав. Ще отчита моите приходи в отделен канал. Но като видят от Адсенс, че го слагам пак в същия блог (т.е. моя) дали няма да направят проблем и на него. Блогът не е баннат, беше одобрен, когато си слагах моите реклами, т.е. проблемът е само в акаунта ми, а не в блоговете, в които бях сложила реклами, но все пак дали има опасност?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

И аз имам въпрос, ако може да ми помогнете. Закриха ми профила в Адсенс заради риск от генериране на невалидна дейност.

Та въпросът ми е, ще ползвам друг профил, не мой, на приятел, който няма провинения и си е читав. Ще отчита моите приходи в отделен канал. Но като видят от Адсенс, че го слагам пак в същия блог (т.е. моя) дали няма да направят проблем и на него. Блогът не е баннат, беше одобрен, когато си слагах моите реклами, т.е. проблемът е само в акаунта ми, а не в блоговете, в които бях сложила реклами, но все пак дали има опасност?

Е то за какъв чеп ще ти банват блога, много ясно че акаунта ти ще спрат. И друг акаунт да ползваш пак същата работа ще е. Не само че има опасност, тя е 100% гарантирана.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

отдавна съм при тях и нямам никакви проблеми :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

2 Месеца минаха и още не са ми активирали акаунта всеки пъ ми пише че ще го проверят до максимум седмица и така си ии оствам ;*(
Дайте някое съветче защо не ме активират :(
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Икономисват човешкия ресурс. Няма кой да преглежда сайтовете.

Като чета как пишеш се досещам и друга причина - качеството на сайта ти е ниско.

Според слуховете одобрявали бързо, ако направиш блог на Blogspot с качествено съдържание.

А запознат ли си с необходимостта от регистрация по ЗДДС, регистрацията по БУЛСТАТ, ежемесечното плащане на осигуровки и подаване на декларации (и глобите свързани с нарушаването на данъчното законодателство)?

Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Ами сайта ми по ирония на съдбата е блогче в блогспот и е с качествено съдържание..ама пак си чакам ли чакам.. А имам супер идея за сайт, че си изкарах и пари за домейн и хостинг само чакам активацията на адсенса.
Благодаря ти за 2та линка Утре ще прочета всичко та дано да ми се изяснят нещата.

Само за адсенс ли се изискват тея регистрации по булстат и осигоровки и тн. Ако след регистрациите ще ми взимат супер много данъци има ли алтернатива на адсенс(в смисал без да плащам десетки левове данъци) и ако да каква е ? Благодаря ти пак happyslacker
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Taka прочетох и двете теми които ми даде...
Правилно ли съм разбрал:Незаконно е да ползвам адсенс и да правя пари като не съм регистриран като свободно работещ и не плащам осигорвки, ддс-та, булстати, писане на декларации и тн...
А ако искам да се регистрирам като такъв не е оферта защото ще съм на голяма загуба като се има предвид, че съм още в началото на Интернет бизнеса и се предполага, че няма да правя някви огромни пари с адсенс макс да кажем 50-70$ на месец..

Единствения вариант, който имам е да си изчакам да ме одобрят за адсенса да не се занимавам с декларации, регистрации,данъци и тн да не плащам никакви осигоровки и тихомълком да си зимам някакви къси пари от адсенса и да се надявам да не ми направят проверка..
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

"десетки левове данъци"?

Счетоводството ти е стотици левове месечно (ако си регистрираш фирма). Без фирма имаш около 100 лв осигуровки месечно. Ако получаваш над 240 лв (цитирам сумата по памет - може да се различава) ще трябва да плащаш повече осигуровки. Данъкът 10% се плаща след като се приспаднат осигуровките (т.е. само ако приходите ти надвишават платените осигуровки).

Данъчното облагане в България от 10% е смешно ниско - само Кипър има такова от европейските държави. Обаче осигуровките (които не се водят официално данъци, но де факто са такива) са големи (голям процент от приходите) за хората, които получават под 2000 лв месечно (за по-богатите има облекчения - плащат осигуровките на база 2000 лв независимо дали правят по 2 001 лв или по 200 000 лв месечно (т.е. осигуровките, които плащат получаващите над 2000 лв месечно са точно толкова, колкото на тези, които получават 2000 лв месечно); обаче данъкът 10% е еднакъв за всички). То така е и редно - държавата трябва да стимулира по-богатите да правят повече пари (като не ги дерат с големи осигуровки), защото те са основните двигатели на икономиката.

В други по-социалистически държави (социалистически = империя на злото) данъчните облекчения са за по-бедните (казват му прогресивно данъчно облагане - напр. хората с доходи под 1000 лв плащат данък 20%, тези с под 5000 лв 25% и т.н. докато се стигне до най-богатите, които плащат 50% или даже повече). Радвайте се, че живеете в държава, където това не е така. Иначе икономиката щеше да бъде съсипана (никой не иска да прави бизнес в държава, където го облагат с големи данъци). Имайки предвид сегашните нива на заплатите и безработицата, представете си какво щеше да стане, ако имахме прогресивно данъчно облагане (по-добре не си представяйте, ако сте със слаби нерви).

В социалистическите държави (почти всички държави от ЕС, САЩ, и др.) богатите се наказват с по-голям процент данъчна тежест за това, че осигуряват работни места и са основен двигател на прогреса. Затова такива икономики се развиват по-бавно. От време на време ги удрят кризи (и покрай социалистическото горят и държавите с малко* по-разумна политика).

По принцип в САЩ е мръсна дума "социалист", обаче политиката им е де-факто социалистическа (много се обиждат когато им го казваш).

Според медиите има голяма вероятност след две години в Румъния да намалят данъка до 10% за всички (както е в България и Кипър).

* Казвам "малко по-разумна", защото по принцип държавите са изключително неразумни. Обичайна практика е коефициентът на интелигентност на подобни организации да е много по-малък от този на най-глупавия член на организацията.
 
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Да разбирам че е куца поста с тия данъци но все пак не мисля да плащам каквото ида било..НО като гледам тия от Адсенс си ме бавят ли бавят ;( Някой ако знае метод за по бързо приемане в адсенс да сивкра...Межувременно съм пуснал тема в хелп центъра на гоогле ама като гледам май ги боли патерицата за мене :Д
Алтернатива на адсенс също ако някой каже ще се израдвам :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

За малки суми не е добра идея да се укриват данъци, защото не може да си платиш после глобите. А за големи суми пак не е изгодно, защото не може да си купуваш недвижимо имущество, автомобили и т.н. (трябва да може да докажеш доход).
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

дам и май нападжиите скоро щели да имат свободен достъп до банковите ни сметки, така че укриването не е добра идея
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Те винаги са имали достъп до банковите сметки (при желание).

Сега обаче смятат да ги улеснят и всеки нападжия да може да изкарва допълнително пари към заплатата като продава информация на мафията.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

имали са но не по такъв начин, сега се говори за падане на банковата тайна, преди е трянвало да имат няккаво основание да се ровят а сега ще могат да си правят каквото си искат
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

За малки суми не е добра идея да се укриват данъци, защото не може да си платиш после глобите. А за големи суми пак не е изгодно, защото не може да си купуваш недвижимо имущество, автомобили и т.н. (трябва да може да докажеш доход).
Ако имаш големи суми, варианти много..
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Варианта е само един - да не си платиш данъка.

Обаче това не е изгоден вариант, защото не може да ги изхарчиш. Номерата със заеми от приятели и заеми от чужбина не минават.

Нали се сещате какво стана с Ал Капоне (хванаха го за неплатени данъци).
 

Горе