Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Два въпроса сериозни:

Един от дните имам 4-5 клика за 2 евро и нещо на български сайт, с български реклами на разни сео оптимизатори, а пък и на вериги изскачат. Кликовете са направени от един приятел, който чу за заниманията ми. Естествено му се скарах... А всичи чесни кликове са максимум 10 евро цента някъде, най-често 8 или 4-5 да речеме.. понякога и два цента...
Как да си го обясня? Човека едвали е ползвал американско айпи...?

Пробвал ли е някой да плаща на една рекламна платформа, да речеме фейсбук, за да си осигурява посетители в сайта, в който не продава нищо, а изкарва само от рекламни платформи? И коя стратегия ше препоръчате, ако сте пробвали? Колко време успешно е провеждан този мечтателски експеримент? Щото си е като мечта, дори стабилна печалба от 1 лв. на ден да се докара, можете да си отворите банка :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Два въпроса сериозни:

Един от дните имам 4-5 клика за 2 евро и нещо на български сайт, с български реклами . Кликовете са направени от един приятел, който чу за заниманията ми. Естествено му се скарах... А всичи чесни кликове са максимум 10 евро цента някъде, най-често 8 или 4-5 да речеме.. понякога и два цента...
Как да си го обясня? Човека едвали е ползвал американско айпи...?

Пробвал ли е някой да плаща на една рекламна платформа, да речеме фейсбук, за да си осигурява посетители в сайта, в който не продава нищо, а изкарва само от рекламни платформи? И коя стратегия ше препоръчате, ако сте пробвали? Колко време успешно е провеждан този мечтателски експеримент? Щото си е като мечта, дори стабилна печалба от 1 лв. на ден да се докара, можете да си отворите банка :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Цената на клика варира според това колко плаща рекламодателя, а за трафика от фейсбука това е много добра идея. Според темата на сайта ти направи една страница и спами, искат не искат ще харесат страницата и постепенно ще вървиш само напред, в лайкове на страницата имам предвид за печалбите от сайта вече зависи от самия сайт, разположение на реклами и т.н.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

До каква степен сайт за определена порода кучета би бил удачен вариант за избор на ниша? :)
 

Прикачени файлове

  • hmm.jpg
    hmm.jpg
    32.6 KB · Преглеждания: 146
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Кога приходите от YouTube ще се прехвърлят в Adsense ?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

До коя дата се правят плащания от Адсенс, че някои колеги вече си ги взеха.. а моето салдо все още не е актуализирано..
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

21 число е при мен всеки месец, но реално плащането идва 2-3-4 дни по късно, демек има технологично време....
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте , купувам верифициран адсенс акаунт
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте , купувам верифициран адсенс акаунт

Не си струва, рано или късно ще се усетят.
Ако вече са те баннали и искаш този път да си честен и прочие, използвай данните на някой твой приятел или роднина, за препоръчване, някой който не живее на същия адрес от предния ти АдСенсе.
А ако просто нямаш верифициран акаунт, направи си сам, не е трудно. За youtube и admob се създава активен акаунт веднага, за сайт (adsense for content) ти трябва минимално активен сайт. За адресна верификация, ако не ти дойде писмо и на 3тия път, пращаш им снимка на лична карта (може и нещо друго) и готово.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Ето малко цифри, върху които може да се разсъждава като казус

Уникални посетители на форума - 94 000
Импресии- 636 000

CTR- 0.09%
CPC- 0,09 €
RPM -0,07 €

Това са месечни данни, несъответствието, което може да забележите се получава, защото едното са общи данни за сайта а долу са само показатели на рекламните позиции.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Как се печелят пари от youtube? Задължително ли трябва да са авторски клипчета, като например на влогърите?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Да задам и аз един въпрос днеска гледам Adsense ме агитира да добавя нов вид банер "Стимулиране на ангажираността на аудиторията"
Самия банер не генерира печалба, а стимулира посетителите да открият сходни стати според интересиите им?
Някой използвал ли го е ? Помага ли за класиране и прочие ....
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Как се печелят пари от youtube? Задължително ли трябва да са авторски клипчета, като например на влогърите?
Печели се чрез слагане на реклами на клиповете. Не е задължително да са авторски. Трябва обаче да поискаш разрешение от собственика на клипа, за да можеш да го качиш на канала си и да го монетизираш (за музика, която искаш да я сложиш в клипа си е същото). В противен случай ще те докладва и при 3 strikes се сбогуваш с канала си.

П.С. може да направим специална тема за youtube печалбите.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте,
Имам сайт свързан с хазарта най - общо казано.
Трафика за месец е следния:
Общо кликвания: 1 623
Общо импресии: 71 203
Ср. CTR: 2,28%
Ср. позиция: 6,8

Какво бихте ми препоръчали? Адсенс ли да сложа или сайтовете от сорта като bet356 и т.н.?
Мерси предварително

Поздрави!
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте,
Имам сайт свързан с хазарта най - общо казано.
Трафика за месец е следния:
Общо кликвания: 1 623
Общо импресии: 71 203
Ср. CTR: 2,28%
Ср. позиция: 6,8

Какво бихте ми препоръчали? Адсенс ли да сложа или сайтовете от сорта като bet356 и т.н.?
Мерси предварително

Поздрави!

Google мисля , че не обичат сайтовете за хазарт и залагания..
В сайтовете за прогнози и хазарт ще спечелиш , чрез афф линкове към сайтове за залагания (sportingbet , efbet , bet365 и т.н.).
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте, как се декларират приходите от Адсенс? Не върви за един блог да отварям фирма? Не мога ли като хонорар да ги пиша..говорих с една счетоводителка и тя каза, че мога да ги пиша като "хонорар" ама все пак да питам и тук при вас, тъй като сте минали през този път
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Трябва да се регистрираш по чл. 97А от ЗДДС (май беше 7 дена преди да получиш първото плащане), като физическо лице. После си плащаш данъците, като физическо лице.
 

Горе