Google adsense и моя сайт

bgtifo

Well-Known Member
Регистрирах се (сайта ми) в google adsense изчетох доста неща но явно трябва да ми се обясни по-елементарно (качество на харакера ли знам ли) искам да ви попитам как точно плащат тия хора , не разбрах каква е разликата между импресия и клик , под клик аз разбирам да се щракне на рекламният било то банер/текст или под каквато форма е там рекламата , какво е импресия , за сега имам 17 импресии и нито един клик макар и мой приятели да са кликали върху рекламните линкове които пуска google , доста просташки е въпроса ми но тъй или иначе съм решил да се пробвам моля да ми обясните.
 
От: Google adsense и моя сайт

Да, честито и от мен:) Вече си им в черния списък. Абе ще за бизнес системи имате вие? Да ти цъкат по рекламите и да цакаш рекламудателите - направо сте за бан от мрежата, като цяло.:) А аз си мислех че градиме про общество тук....направо ме хваща срам с такива глупави изцепки. Може да ги почерпиш проятелчетата ти по един студен чай и да им кажеш, че има и други методи за правене на пари, ако този въобще влиза като метод. :)
 
От: Google adsense и моя сайт

Нещо не мога да разбера , какво пречи да ми цъкат приятели на рекламите и как така google.com е засекъл , какво значение има кой щрака на въпросните рекламни банери , да речем че приятелите ми не са ми приятели и просто са влезнали в сайта и са щракнали , не разбирам ?

p.s.

Апропо кликовете излезнаха ...Пише ча имам некакви 0.55$ за 17 импресии и 7 клика не че разбирам за какво става въпрос ама тука май обидих някой
 
Последно редактирано:
От: От: Google adsense и моя сайт

Нещо не мога да разбера , какво пречи да ми цъкат приятели на рекламите и как така google.com е засекъл , какво значение има кой щрака на въпросните рекламни банери , да речем че приятелите ми не са ми приятели и просто са влезнали в сайта и са щракнали , не разбирам ?

P.s.

Апропо кликовете излезнаха ...Пише ча имам некакви 0.55$ за 17 импресии и 7 клика не че разбирам за какво става въпрос ама тука май обидих някой

Има огромно значение кой цъка по рекламите, то ако ставаше така вече щях да има няколко хиляди от Г :)
 
От: Google adsense и моя сайт

7/17=41% ctr
Ако продължиш с това темпо скоро ще останеш без акаунт.
 
От: Google adsense и моя сайт

Здравей и от мен :)

Импресия - това е еднократно показване на рекламен банер. Да речем, че сложиш един и същ банер на всичките ти страници. Когато някой отвори дадена страница, той вижда банера веднъж - това е една импресия. Ако разгледа 100 страници или 100 човека разгледат по веднъж една страница, това ще са 100 показвания на банера, т.е. 100 импресии.


Щом имаш само 17 импресии, значи сайта ти е посетен от само няколко човека, разгледали общо 17 страници. Т.е. сайта ти няма трафик (посетители) и при това положение е много вероятно да те баннат, ако още не са. Твоите приятели ще ти направят голяма беля, ако продължат да разглеждат сайта ти и да кликат. Защото съотношението на броя кликвания към броя показвания е т.нар. Click Through Ratio - CTR, който обикновено е 1-2%, понякога 10%. Това е нормалното кликане на повечето сайтове и много високия CTR (както колегата каза 41%) показва, че това са умишлено направени кликове от твои хора с цел печалба, а не естествено кликане от случайни посетители.

Моят съвет е да си докараш малко трафик към сайта и ако има начин за известно време да спреш Adsense-а, т.е. ако има начин да махнеш банера на Google. Това ще ти го обяснят колегите от форума.

Но си докарай трафик първо, погрижи се да имаш уникално съдържание в страниците (съдържание, което не си копирал 1:1 от други страници - може да го пренапишеш за целта). Също така виж дали някоя от твоите страници не се отваря от 2 различни адреса - примерно sait.com и www .sait.com

Как се докарва трафик е описано подробно в темите във форума; единия от начините - събмитване по директории, е описан подробно тук: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=4306


Стискам ти палци да се справиш и скоро всичко да е ОК :) За съжаление не съм експерт и не мога да дам детайлни и конкретни съвети за оптимизация на сайта :(


П.П. Може ли да ни кажеш на каква тематика е сайта ти, ако не те притеснява може и линк да ни дадеш, така ще можем да ти помогнем с по-конкретни съвети :)
 
Последно редактирано:
От: Google adsense и моя сайт

Има огромно значение. Даже не знам защо си мислиш обратното. Там се плаща за таргетиран трафик, а твойте приятели са много далече от таргетирания трафик. Цакате тези, които си плащят на AdWords.

Как ти звучи да даваш (примерно ти) 20 цента на клик и дойде някакъв идиот да ти цъкне за да напълни акаунта на друг олигофрен?

Ако не са ти приятели и не сте се уговорили, и идват на сайта от търсачки или другаде - е нормално. Най-малкото той е търсил това, и е заинтересуван в рекламката и какво тя предлага.;)

Готви се за бан, пич.:)
 
От: Google adsense и моя сайт

Благодаря за отговорите не знаех че така стоят нещата , помолих да ми щракната мойте хора за да видя дали въобще това работи тъй като не съм се занимавал с такива неща ... Искам да попитам ако получа бан ще бъда ли оведомен с поща или ?

p.s.

Voice4e сайта ми е по-скоро обикновенна страница а не сайт :) Няма много посещения направил съм го като услуга на мой близак , дори съм писал за него , сайта е на една квартална бирария на име Ливърпул - ето и адреса , www.lpool.hit.bg (нали каза че мога да дам линк) това е което мога да кажа.
 
От: Google adsense и моя сайт

Ако получиш бан той ще е завинаги, и после ако някой ден направиш добър сайт от който може да се печели няма да можеш да ползваш адсенс с твоето име.
 
От: От: Google adsense и моя сайт

Ако получиш бан той ще е завинаги, и после ако някой ден направиш добър сайт от който може да се печели няма да можеш да ползваш адсенс с твоето име.

Ако го баннат не може ли да си регистрира друг акаунт от друг компютър - с други лични данни, тел., email, адрес и т.н., който да ползва с друг сайт?


bgtifo, не искам да те засегна, но това е много кофти страница - не бих го нарекъл сайт, защото:

1. Ако искаш да покажеш бирарията в готина светлина, трябва дизайна и снимките да са изпипани професионално, а информацията да е изтънчено подредена
2. Какъвто и да е сериозен сайт не може да изглежда по този начин (дизайн, подредба...)
3. Не носи никаква полезна информация (предполагам бирарията може да бъде открита в някой от другите специализирани за тази цел сайтове)
4. Често посещаваните сайтове освен полезна информация, се обновяват често, а в hit.bg не можеш да го обновяваш; дори и да направиш статичен сайт ще падне едно голямо копи-пейст на повтарящите се неща.


Моят съвет е да видиш с какви сайтове се занимават колегите тук и да направиш нещо такова, иначе ще си губиш времето с безсмислени неща. Аз се ориентирах към афилиейт блогове, защото според мен това най-много ще си заслужава отделеното време и други ресурси.


Желая ти успех и се надявам скоро да ни покажеш нещо, за което всички ще ти кажем "евала" и ще ти помагаме да го развиваш :)
 
От: Google adsense и моя сайт

Благодаря приемам градивната критика , тази страница съм я направил напълно безплатно , направил съм услуга и съм се постарал да добие някаква посещаемост колкото и оскъдна да е тя. Осъзнавам че това което съм направил не може да се отъждестви със сайт но както казват хората за без пари толкова работа ... Реалната ситуация е такава че аз не съм искал и не искам все още да се впускам в дебрите на интернет бизнеса в каквато и насока да било , идеята ми е да видя има ли ниша по която да взимам някакви реални пари ... Вашият форум е перфектен , много от нещата тук съм ги научил почти на изуст , изучавам Php , flash и т.н. доста от тази материя ми е ясна за напред мисля да инвестирам в нея , просто се опитвам да разбера как стават нещата , това е едно обикновенно демо , просто , simply къде се вика , искам да развивам идейте си по-някакъв начин не съм тръгнал да забогатявам или това да е основният ми доход.
Това е за сега , благодаря за съветите и критиката ще ми бъдат от полза за бъдещи мой проекти , а аз имам запланувани такива , успех и на вас във всяко едно начинание и лека вечер!
 
От: Google adsense и моя сайт

Просто не си чел правилата достатъчно внимателно. Гугъл са най-големите, както всички знаем, затова си има и причина - знаят кога ги мамят, знаят да се безкомпромисни, знаят също че успеха се гради в това постоянно да сменят правилата.
Всичко е написано просто, вероятно не си чел достатъчно добре а искаш някой да ти го обясни. Вероятно скоро ще си аут. Успех
 

Горе