Google AdSense - колко процента взима Google?

Wizard

New Member
Знае ли се колко процента взима Google от AdSense кликовете? Т.е. когато използваш AdWords да рекламираш на content network-а, в сайтове, които използват AdSense, тогава колко процента отива при Google и колко процента остава за publisher-а?
 
От: Google AdSense - колко процента взима Google?

Не ти дават такава информация, но според догатки и груби сметки е доста
 
От: Google AdSense - колко процента взима Google?

Какво значение има ? Като купуваш картофи от магазина питаш ли продавача на колко пари му ги доставят ?
 
От: Google AdSense - колко процента взима Google?

По мой набюдения е доста различно, но средно към 15-20%, ама разбира се всички само налучкваме... Макар че и аз съм чувал неща за цифри от сорта на 50%, но много ме съмнява да са толкова много
 
От: Google AdSense - колко процента взима Google?

може би около 30% те като изрежат полвината публишери си стават над 50% отделно от търсачката там си вадят 100%
 
От: Google AdSense - колко процента взима Google?

Всеки пише някви проценти, може пък някой да налучка, евентуално, само че тия проценти едва ли са фиксирани. Питайте по предаванията за гадателки и врачки, резултата ще е същия.
 
От: Google AdSense - колко процента взима Google?

:lol: абе колкото и да зима не ме интерисува в крайна сметка важне ти самия колко взимаш другите може няма какво да ги гледаме.
 
От: Google AdSense - колко процента взима Google?

Здравейте момчета,

По въпроса с Adsense почти 100% съм сигурен че ни дават около 75% от парите....има и друг "мит", че в 25% от времето натисканията генерирани от нашите сайтове са изцяло за тях...от където има недоволни, защото по този начин е лесно за нас да остават евтините натискания а за "шефа" скъпите - защото всеки има по някое и друго натискане за по над долар и на следващия ден 5 от 1 натискане....
 
От: Google AdSense - колко процента взима Google?

Какъв смисъл имат подобни оплаквания?
Който иска да сваля правителството, да го сваля, не да стачкува
 
От: Google AdSense - колко процента взима Google?

Не мисля,че процента е фиксиран.Адсенс не третира всички издатели равнопоставено.Предполагам,че сте виждали код за Адсенс много по различен от този който генерира системата за повечето от нас.На някой сайтове дори съм виждал реклама без логото *Ads by Google*,а рекламите са от Гугъл.На някой издатели разрешават тага google_hints
за таргетиране на скъпи реклами.Така,че равния старт е само в детските книжки.:wink:
 
От: От: Google AdSense - колко процента взима Google?

Здравейте момчета,

По въпроса с Adsense почти 100% съм сигурен че ни дават около 75% от парите....има и друг "мит", че в 25% от времето натисканията генерирани от нашите сайтове са изцяло за тях...от където има недоволни, защото по този начин е лесно за нас да остават евтините натискания а за "шефа" скъпите - защото всеки има по някое и друго натискане за по над долар и на следващия ден 5 от 1 натискане....

Здравейте и от мен
В момента рекламирам в адуърдс и мисля че всичко зависи от качеството на рекламите. Ако дадена ключова дума е с рейтинг 5/10 може да ти струва 3$ като стане с 6/10 2$ случвало ми се е да виждам дума под 1$ с рейтинг 9/10. Нищо чудно че в адсенсе правя 90 за 200 клика средно по $0.45 и си мисля че колкото по качествени реклами показваме толкова по малко вземаме. Може да ви се стори тъпо но споделям това което виждам в адуърдс в инструмента за ключови думи думата losing weight 1 - 3 2,66 показва приблизителни цена 2.66 при мен в адуърдс за тази дума аз плащам 2$ за парва страница с рейтинг 7/10. като беше с рейтинг 5/10 ми искаха $3.5 естесвено че не я рекламирах. Какво мислите вие по този въпрос ...
 
чакаи малко не е толкова просто при формулата за показване освен куалити скора играе и цтр- а тоест по кликаните адове се показват почесто тоест ако ада има нисък цтр ще ти се вдигне бида въпреки доброто куалити оф не мога да се изразя факта е че адовете на които се клика повече ще се показват по често а на теб това ти трбва адове на които с еклика по често пък нека са за малко по малко пари щото може да имаш скъпи по странциата ама като потребителите ти ги не ги кликат...



кликове идват и от втора трета страница при големи киурди и като нко тие скъпа настъфи си страницата с нея ще вдигнеш куалитито...
 

Горе