Google Analytics - как да взема код за бряча?

eshk0

Member
Ех този Analytics :) Добавих 1 сайт, директно ми даде код за брояча, а при втория подпрофил, който е за друга страница немога да намеря кода :shock:

01fbb1ebad.jpg


Някой да драсне малко инфо :cry:
 
От: Google Analytics - как да взема код за бряча?

Не съм сигурен, да не кажа някоя глупост, но в старата версия има линк да се вземе брояча отново, в новата и аз не го намерих. По същия начин като теб първия път го видях,после не. И се сетих че на старата версия има линк и превключих на стара версия, взех си кода и после си върнах новата с която работя.
 
От: Google Analytics - как да взема код за бряча?

Избираш си акаунта влизаш в него(редиректва те към Standart Reporting). Цъкаш на tv.png

След това на Tracking Code от подменюто и се появява кода, който се намира най-отдолу на страницата.
 
От: Google Analytics - как да взема код за бряча?

То и аз използвам старата версия но не успях да намеря откъде :)

vbogoev благодаря, получи се.
 
От: Google Analytics - как да взема код за бряча?

Ето пак не мога да намеря от къде да си взема кода :evil: пак са добавили суамти новости и всичко е много по различно!!!
Моля, някой да помогне :roll:
 
От: Google Analytics - как да взема код за бряча?

това го намерих ама не виждам от къде мога да си взема кода (сайтът е добавен от ноколко години) :shock:

http://ist2-2.filesor.com/pimpandhost.com/1/_/_/_/1/1/H/T/u/1HTuo/ScreenShot001.jpg

*намирам Идентификационен номер за проследяване ама това не ми върши работа, трябва ми целия код.
 
На Информация за проследяване какво ти е Състоянието? Там го има кода, най-долу.

Това е Вашият проследяващ код. Копирайте го и го поставете в кода на всяка страница, която искате да проследявате.
 
От: Google Analytics - как да взема код за бряча?

Благодаря, уж го сложих, да видим какво ще стане, дали ще отчита нещо :)
а, как мога да изтрия стари сайтове от акаунта :?
 
Отиваш на Данни за всички сайтове и там Преглед на настройките - първото. От там като изксролиш най-долу, има в дясно Изтриване на изгледа на собственост.

От там. Хахаха, "изскорлиш" сори - минеш в края на страницата. :)
 
От: Google Analytics - как да взема код за бряча?

уж сложих плъгин Google Analytics Options и добавих Google Analytics tracking ID:, но не показва никаква статистика, остава да сложа кода в пълния си вид :) в кой файл да го сложа във WP? или има друг по хубав плъгин :)
 
Има няколко варианта, ако си на WP - темата да има опция за вграждане - да има бокс от някое меню, в който се поставя кода. Често е и само ID, но различните теми имат различен модел. Мисля, че по-старите са с ID-то. Вторият е с плъгин, като един добър за целта е Google Analytics for WordPress. И третия в кода - header.php (от редактора). Там в Аналитикса беше казано къде се поставя - между двата <head></head>.
 

Горе