Google business измама

Крайно време е да има арестувани. Проблемът е, че бг бизнес не знае нищо за това как работи Гугъл, що е то оптимизация за търсачки и реклама. Склонни са да дават пари на фирми, които им обещават резултати за 100лв, но не и за seo. Обяснявам на мои клиенти кое какво е, защо няма гаранции чрез оптимизация, защо не струва 100лв, а е нагоре цената, и те ме гледат несериозно и отиват при измамниците.
 
Крайно време е да има арестувани. Проблемът е, че бг бизнес не знае нищо за това как работи Гугъл, що е то оптимизация за търсачки и реклама. Склонни са да дават пари на фирми, които им обещават резултати за 100лв, но не и за seo. Обяснявам на мои клиенти кое какво е, защо няма гаранции чрез оптимизация, защо не струва 100лв, а е нагоре цената, и те ме гледат несериозно и отиват при измамниците.
Стана ли ясно коя е компанията. Не е като да липсват заподозрени. :)

Целият проблем идва от това, че хората не знаят. Звънят им, обещават им някакви невероятни неща по телефона или мейла, всичко това за смешни пари. И хората кълват. Не само защото им се вижда супер изгодно и ще ударят кьоравото, но и защото много от казаното от другата страна съвпада с това, което дори и малко разбират - най-често, че позиционирането им в Google ще засили бизнеса. За това са чували. И като чуеш нещо, което са ти го казали и другаде, вече малко или много гласуваш някакво доверие на човека отсреща, защото някои неща започват "да съвпадат" като теория.

Малкият бг бизнес, които са и най-честите жертви на тази измама, не могат да си позволят някой консултант или човек, който да им обясни накратко за какво става дума. Тяхната работа е изцяло фокуса в офлайна, който имат. Не намират смисъл дори и да погледнат в това, което може да развие бизнеса им, и за жалост тези пичове ги намират много преди да стигнат до такива хора или дори преди самоинициативно да се самообразоват. И така се стигна до тази новина, която за нас не е новина реално. ;)
 
Слаба ракия. Виж кралицата като ти пише си е друго. Тя си е жива, но Чарлз я е заточил на остров и ако й помогнеш да си върне трона, ще се отблагодари подобаващо.
 
Слаба ракия. Виж кралицата като ти пише си е друго. Тя си е жива, но Чарлз я е заточил на остров и ако й помогнеш да си върне трона, ще се отблагодари подобаващо.
И такова ли има? Значи да се чувствам 2ра ръка човек щом получавам такива, а имало и по-добри. :)
 
И такова ли има? Значи да се чувствам 2ра ръка човек щом получавам такива, а имало и по-добри. :)
Нигерийските принцове са извън бизнеса от известно време. Британската империя сега е тренда :D
 
Нигерийските принцове са извън бизнеса от известно време. Британската империя сега е тренда :D
Хахаха, да тях ги познавам. Имал съм честа. За кралски особи от нашия континент, още не съм имал честа. Викаш да пропускам тази оферта, да си чакам крал / кралица, минимум. :)
 

Горе