Google.com или google.bg. Къде се търси повече?

M1000

New Member
Средния потребител коя версия ползва повече? Имате ли предположения:confused:
 
Еми като сметнем колко човека има по света и колко в БГ, май google.com е по-популярна.
 
От: Re: Google.com или google.bg. Къде се търси повече?

Еми като сметнем колко човека има по света и колко в БГ, май google.com е по-популярна.
Благодаря за отговора, но имам предвид в България :) Знам, че на някой браузъри те пръхвърля автоматично на google.bg на други не.
 
От: Google.com или google.bg. Къде се търси повече?

За България .bg , аз дори в com като вляза и ме пренасочва към .bg
 
От: Google.com или google.bg. Къде се търси повече?

Интересно, мен вече не ме пренасочва. Или съм по-упорита от търсачката, или пък като си смених езиковите настройки и кандиса да ми показва ком-ски
резултати :)

Обичайно сякаш юзърите ги пренасочва към БГ версията ;)
 
От: Google.com или google.bg. Къде се търси повече?

Интересно, мен вече не ме пренасочва. Или съм по-упорита от търсачката, или пък като си смених езиковите настройки и кандиса да ми показва ком-ски
резултати :)

Обичайно сякаш юзърите ги пренасочва към БГ версията ;)

Заради езиковите настройки е. Иначе за превключване има суич линк "Google.com in English/ Go to Google България" в дъното на страницата. :)
 
От: Google.com или google.bg. Къде се търси повече?

Дори и да търсят в кома ако търсенето е на кирилица мисля че получават същите резултати ако от бг-то
 
От: Google.com или google.bg. Къде се търси повече?

Доскоро и аз така си мислех, но се оказа, че дава различни резултати ;) Доста различни
 
От: Google.com или google.bg. Къде се търси повече?

Мене пък Гугъл ме третира като хамериканиц (San Francisco, California, baby!) по сички параграфи.

Задайте си там в Аналитиксите, вебмастър туулсите и прочие че сте нейде из юнайтед статес и Г. ще ви повярва.
 
От: Google.com или google.bg. Къде се търси повече?

Каприс не е до мислене просто проверих няколко мои резултата по които съм на първо в БГ и в кома го потвърди. Със сигурност обаче има и разлики защото готовите резултати които ти предлага са различни за кома и бг-то
 
От: Google.com или google.bg. Къде се търси повече?

Прав си, не обърнах внимание, че си писал за КИРИЛИЦА. Разликите са, ако търсенето не е на кирилица :)
 
дава разлики и в резултатите даже ги омешва доста... търсне за нещо като "хотел в банско" за да има конкуренция и много сеота които са барали :) и са имали различни стратегии на налинкване :)



в г.ком едни са първи в г.бг са 4 ти има омешване и при други резултати езика на браузъра е само ен-ус, след търсене в кома сменям .ком от урлто на сърча с .бг... при смяна hl=bg не даде разлика...


иначе според алексата .бг е по популярен от кома за бг потребители
 
От: Google.com или google.bg. Къде се търси повече?

Аз лично винаги пиша .ком и даже ме дразни като ме метне в .бг. Не мисля, че има значение дали търсиш в .ком или .бг - важни са настройките ти. Ако си рекъл/рекла че си от България и в .hu да търсиш пак тези резултати вади..
 

Горе