Google Drive доколко помага за SEO ?

идея

Active Member
Имам статия от над 10 000 думи уникален текст.
Тук там подочух , че е по-добре такава голяма статия да се пусне в Google Drive и с няколко линка от сайта към нея ще има по-голям ефект, отколкото цялата да се публикува в сайта.
Някой да има опит в това отношение ?

И още един въпрос в тази връзка.

Виждам че в G+ на личните акаунти има Google Drive , нo на бизнес страниците няма Google Drive (или аз не го виждам)
Как се процедира ако искам да вкарам документи в Drive но на бизнес страница , не на личен акаунт ?

Благодаря
 
От: Google Drive доколко помага за SEO ?

Като цяло са плюс подобни линкове, но аз не бих изгърмял толкова съдържание за Google Drive. Пускал съм по-малко като количество, и не бих казал, че има кой знае колко силен ефект, по-скоро стандартни гугълски връзки с малко по-висок авторитет.
 
От: Google Drive доколко помага за SEO ?

И как я качваш тази статия, като .html файл ли? Като качиш нещо, правиш го общество после бота дали ще го индексира, без да му слагаш линк или да го шерваш?
 
От: Google Drive доколко помага за SEO ?

Бат Огнян ми беше споделил, веднъж като се видяхме, че с достатъчно добър успех са дропвали линкаж в жужъл драйв спредшиЙтове, и това е може би достатъчно добра отправна точка и ориентир за линкерайз билдинг - даже може да се изиграе достатъчно добре с подходящо привлекателно-атрактивно съдържание с интересни и занимателни данни, достатъчно добри, че да привлекат интерес, внимание и линкаж към самите себе си. Опитай ;)
 
И аз не бих изгърмял толкова контент, дори и за Google Drive, нищо, че е един много добър продукт на бат Google, все пак замисли се колко думички (ако е добре развит сайта) може да хване толкова съдържание и колко трафик ще ти донесе. Ако търсиш истината, винаги може да си направиш експеримент, сравнявайки ги, но имаш един много голям фактор тук - авторитета и силата на сайта, на който ще го качиш. Не говоря за външен сайт, а за твой си, развит в дадената ниша. ;)

Ако ще правиш нещо такова, гледай да е като PDF, доколкото знам този тип документ много се харесва от търсачките и добре оптимизиран. И задължително оформен като хубава статия, а не като гол текст. Също така, с добре поставени линкове в него. ;)
 
От: Google Drive доколко помага за SEO ?

Благодаря на всички.

Значи е по-добре да е PDF отколкото HTML, независимо дали е в Google Drive или е на сайта?

Мога да сложа много линкове, но колко е оптимално?
Примерно 2 линка на 500 думи добре ли е?
 
Последно редактирано:
Не казвам, че HTML е по-зле от PDF. ;) Може би HTML може малко повече да го пооптимизираш, но пък и да не отидеш в някоя крайна граница. ;) Хахаха, с PDF-а няма какво толкова да прекалиш, освен ако не стъфиш с кл. думи. ;) Добре е, да. Според мен някои и с повече го правят, но 1-2 мисля, че е ок. ;)
 
От: Google Drive доколко помага за SEO ?

Днес вечерях тиквички. Подочух, че помагат за seo.

Някой има ли опит в това отношение и как е по-добре да се подходи - върху лонгтейла, както съветваше Мъцкъц или все пак да се наблегне върху патладжаните? Мой партньор с доста опит (вече е в пети клас на английската гимназия в Кашмир) ме съветва да рискувам с алгоритъма на Цепелин в леките ниши, но не съм сигурен, че ще успея на европейския пазар с азиатски техники.
 
От: Google Drive доколко помага за SEO ?

Май тиквичките са били развалени. Внимавай какво вечеряш. :)
 
От: Re: Google Drive доколко помага за SEO ?

Не казвам, че HTML е по-зле от PDF. ;) Може би HTML може малко повече да го пооптимизираш, но пък и да не отидеш в някоя крайна граница. ;) Хахаха, с PDF-а няма какво толкова да прекалиш, освен ако не стъфиш с кл. думи. ;) Добре е, да. Според мен някои и с повече го правят, но 1-2 мисля, че е ок. ;)

Да, ами ще го направя като прилична статия имам и 5-6 картинки към нея. Имам и седваща която ще я пробвам през Google Drive. Ще видя какъв е ефекта , ако има забележима разлика ще пиша пак за да знае някой ако се интересува.
 
От: Re: Google Drive доколко помага за SEO ?

Пошегувах се, защото ми стана забавно, но ако сериозно, то недей да си загробваш толкова текст за нищо. Просто си представи колко пълноценни индексирани страници ще имаш вместо някакъв линк от/към отвъдното.
 
От: Google Drive доколко помага за SEO ?

Ще използвам темата, за да попитам нещо. Няма ли да е по-добре, този текст от 10 000 думи да се раздели на части? Порция от нещата да се публикуват в главния сайт, част като сателитни статии и нещо тук там из други сайтове от нишата. Пак можем да си сложим разни линкове и да използваме текста с по-добро предназначение.
 
От: Google Drive доколко помага за SEO ?

Пет пълноценни статии по 2000 знака ги виждам без изходящи линкове за благотворителност. Оптимизират се поотделно и в зависимост от езика и тематиката се избира начина на монетизиране на трафика. Дори като линкове да се продадат (по един вечен изходящ на страница), пак са си поне $50. А ако сайтът е комерсиален по тази тематика, то ще има и по-солидна печалба.

Докато при варианта с Драйва действително не мога да преценя ползата от изходящ линк към него (освен за читателите, за които ще е по-удобно да свалят материала накуп). Ни трафик, ни пари, ни нищо освен взаимозаменяема полезност.
 
От: Google Drive доколко помага за SEO ?

Докато при варианта с Драйва действително не мога да преценя ползата от изходящ линк към него (освен за читателите, за които ще е по-удобно да свалят материала накуп). Ни трафик, ни пари, ни нищо освен взаимозаменяема полезност.

Съгласен съм, макар че за Драйва идеята беше да се пуснат линкове от драйва към сайта и ако драйва е от бизнес акаунт на самия сайт, то за гугъл , драйва на сайта и самия сайт са едно и също.

Но както и да е ще го кача този директно на сайта, пък после може да пробвам един текст и на драйв.
 
От: Google Drive доколко помага за SEO ?

Мен, ако ме питаш, аз бих раздели тази статия на 5 по 2000 думи и бих ги публикувал в поредица. Тагни си ги с прев и некст и си ги налинквай по между им. Ще имаш в пъти по-голям успех. Ако си ги оптимизираш правилно и ще хванеш аудитория от доста завърнали се потребители на сайта, което също е добре.
 

Горе