Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

от последния пост 1 и 3 предложения са най-добри според мен. Късмет с конкурса :) !
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Казвам това с приятелски чуства . Това което е направил zeal0t за CareTV според мен може да стане за лого стига да се пообработи малко и да го направи да е векторно. Иначе е симпаточно ,но става за "шапка" или както сте свикнало да ги срещате по форумите header на уеб сайта. Пасва си добре на уеб сайта , за който го е направил , ако целта е да се използва само за това , той си е свършил работата добре . Проблема е че логото трябва да се озползва за много различни работи като за печати , визитки , дрехи ( не винаги ) , химикалки , ключодържатели , формуляри и др... Може да не не съм се сетил за всички , но това е общо взето и така ... Логото не винаги се използва цветно , така че и това трябва да се съобрази при неговата изработка. Има много елементи и детайли , които също трябва да се прегледат преди да се седне пред компютъра и да се започни работа по него. А най-смешното е когато някой ми каже изработвам лого на Photoshop. Adobe са се погрижили за създаването на Illistrator , защо използвате Photoshop за изработка на лого ? Нало знаете , че ако го оголемите малко и айде отиди му качеството , ще стане едно никво... Ще спръ до тук , това е главното , отгоре отгоре ... Но ще трябва да си чупа ръцете да пиша ... И повтарям , за да не ме разберете погрешно - Zealot си е свършил работата , ако целта е да се използва само за сайта или баннери , но трудно направеното от него лого ще може да замести професионално направено лого . Zealota е добър , но трябва да се учи още , като всички нас. Моя съвет е да започнеш работа с Illustrator или CorelDraw. Късмет! :)

Само да ти кажа, че Photoshop също има възможност да ти прави картинки с еднакво качество незвисимо колко ще им сменяш размерите. Това е за твоя информация, защото на някои хора Photoshopa им е по-удобен. Мога да ти дам пример с логото на Бърза пратка от моята тема за дизайн. Логото е правено изцяло векторно на PHOTOSHOP и дори е отпечатано на бусове и коли без загуба на качеството. Това е така, защото има определни неща, които са спазени при изработката му :) Photoshop може да се възприема като изцяло растерна програма от повечето хора, но това е така, защото те не са достатъчно осведомени по въпроса. Тя има и векторни възможности предостатъчни за изработката на всякакви логота :) Разликата е, че при Illustratora се ползва по-различен начин за създаването им, което я прави по-подходяща за такива цели, но това не значи, че Photoshop не става :) Това е :)
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Добър вечер,
ето нещичко ново от мен :)

headerjr.jpg


headerin.jpg


banner250x250.jpg


Плагиатство - 0 % ;d
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Много съм доволен, препоръчвам го :)

Супер се справи с всичко, което му поставих.
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Здравейте,
ето едно лого за 50 $ от конкурс, който спечелих :)

seoprobrasilv1.jpg


ПП - Свободен съм, чакам поръчки.. :d
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Добро утро/Добър вечер съфорумци :}
Ето нещо новичко от мен.Имах да убивам малко свободно време

Оригинал :
pedpriemach1.jpg


Тунинг :
pedpriemach2.jpg


ПП - по някое време, ще направя лек един на Жантите /цветовете на са много добри/ :D Но сега прекалено много ми се спи.. ;[
 
Последно редактирано:
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

С тоя тунинг се поизложи... Поне според мен...
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Интересено..
Оценям мнението ти все пак ;]
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

хмм само да те питам.
Можеш да правиш цели лога и хейдъри или можеш и цели теми с една дума?
Питам за един дизайн на сайт който ми е все още в главата?
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Здравей, извинявай, че толкова късно отговарям, но не съм видял, че си писал :)
Питаш ме дали правя дизайни на сайтове ? - Да, правя.
Даже току що довърших един :)

website32.jpg


Мнения, препоръки, критика ?
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Мнения, препоръки, критика ?
Само да искаш.. :)

За разделяне на пространството може да ползваш http://goldenratiocalculator.com/. Базира се на едно "вълшебно число" в дизайна - зачети там.. Трябва да стигнеш до извода, че е добре малко да изместиш границата между двете колони надясно.

Центрирания текст го остави за каращите 1-ви клас по МS Word. Ляво подравняване, не Justify (то пък е за второкласниците и вестникарите). Имам предвид блоковете с текст и списъците, в хедъра и прочие може да го оставиш за по-интересно.

Цветовата схема не е много удачна (и мен субективно не ме кефи) според дизайнерската теория.

Би било добре да сложиш различни цветове на заглавията на списъците долу (над фуутъра) за диференциация дето му се вика. Ако има и иконки - още по-добре.

Тия градиенти са ужасни и са демоде. Особено на черния фон са излишни . Айде, на менюто са ОК.

Шрифтовете са скучни. Ако работиш с кирилица, имаш извинение донякъде. Ама не и тука.

Повечето хора си нямат на идея, че дизайн (не арт - обикновено се бъркат понятията) не се прави по усет или благодарение на талант някакъв (те помагат основно в частта "арт", която е подправката към дизайна). Основава се на теория, логика, взаимозависимости и тем подобни. Демек учи се от учебници и чак после човек се опитва да развива усет за прилагането на сухите принципи.

ПС: При желание мога да ти пратя чудна (и не особено дебела) книжка на пдф-че за получаване на стабилна основа. На ингилийски е, ако има знчение. Даже аз планирам да я препрочета сега по празниците.. Офертата е само за zealot, не може сички да ги разбираме нещата - трябва да има и дир-събмитъри...
 
Последно редактирано:
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Благодаря много, ще ти пиша на prvt :)
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Ето нещо ново, което направих, но не го удобриха, защото биело прекалено много към недвижими имоти, и сега ще правя ново :) Както и да е де, мисля все пак, че се получи добре и ще си го добавя към портфолиото ^^

logohotelsonlinev1.jpg
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Ето един хедър за 70$ от конкурс, който спечелих :)

72200314.jpg
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Това с аналиста верно е като класика, поздравления (2 thumbs up).

пп. касов бон ли преписва на елката?
 

Горе