Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Xpress хайде да те помоля да ми покажеш кое съм плагиатствал и от къде, че ти в по-горния си пост освен, че се изфука колко си велик и колко много работи си направил, друго не постигна.. :)
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

..........
 
Последно редактирано:
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Благодаря много,
това вече е нещо наистина различно.Чиста градивна критика, в която си казваме истината, а не някакви простотии с плагиатствания, lorem-ispum-и и т.н.
Ще взема всичко написано от теб под внимание и определено тия линкове, които си дал ще са ми от голяма помощ! Благодаря !
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

@wsar
Къде мога да почета за фонтовете нещо повече? :)
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

..........
 
Последно редактирано:
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

@wsar
Къде мога да почета за фонтовете нещо повече? :)

Търси "Типография" и чети. :)



Малко офтопик (надявам се да не се сърдиш).

Ще ми се да коментирам статията от уебмедия "Как се създава лого и защо не може да струва 10 – 15 лв."

Голяма част от нея е глупост.

1. "Създайте лого за уеб сайта 'Spela Piano'." - кратко и ясно. Клиента иска лого за уеб сайта си - единственото, с което дизайнера трябва да се съобрази са цветове на сайта и размери (и разбира се предпочитанията на клиента)
Това как ще изглежда на визитки, химикалки, черно-бяло или монохромно е без значение. Разбира се, ако дизайнера е и "бизнесмен" и си разбира от работата е нормално да попита дали логото ще се ползва за такива случай, ще предложи адекватни промени и ще коментира цената.

2. Сравнението между логата изработени за конкурса и тези определени като "Професионално разработени лого дизайни" и въпросът: "Колко от логата може да опишете или запомните?" е най-голямата глупост.

Нормално е едните, които виждам за първи път да не мога да ги запомня, а другите, които от години ми ги натрапват с различни рекламни кампании - няма как да не ги запомня.

Та.. идеята ми е, че едно лого е "професионално" до толкова, колкото собственикът му е решил да се охарчи за брандинг, а не щото дизайнерът Гошо е спазил всички 10 точки от книгата "Как да разработим професионално и запомнящо се лого"

Съобразявай се с клиентите си и слагай парата у джоба. Другото са само "статии" :)
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

И аз се бях засилил да напиша едно коментарче относно тая статия ама викам айде стига хейтване, дай малко позитивни работи да пиша.. Та като стигнах до момента с "общодостъпните шрифтове", пръстчето ми спонтанно скролна нагоре да погледна тяхното лого. Да, определено са малко далече от позицията да пишат подобни статии.

За типография или каквото и да е web-related - бих препоръчал силно да се ИЗБЯГВАТ български източници. В най-добрия случай това просто ще е нещо преведено. Проблемът е, че много от местните гении се опитват да разсъждават и да пишат "авторски" трудове.

ПС: Язе не ги умеем логата. Някакси не са ми интересни тия стилизирани картинки. Те и поначало не са особено обвързани с уеб дизайна. Ползват се само с цел запазване на Идентичност. Предпочитам просто някакъв интересен шрифт и думичките поднесени по интригуващ начин. Трябва да седна някой ден да уча векторен дизайн па белким ми светне лампичката....
 
Последно редактирано:
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Казвам това с приятелски чуства . Това което е направил zeal0t за CareTV според мен може да стане за лого стига да се пообработи малко и да го направи да е векторно. Иначе е симпаточно ,но става за "шапка" или както сте свикнало да ги срещате по форумите header на уеб сайта. Пасва си добре на уеб сайта , за който го е направил , ако целта е да се използва само за това , той си е свършил работата добре . Проблема е че логото трябва да се озползва за много различни работи като за печати , визитки , дрехи ( не винаги ) , химикалки , ключодържатели , формуляри и др... Може да не не съм се сетил за всички , но това е общо взето и така ... Логото не винаги се използва цветно , така че и това трябва да се съобрази при неговата изработка. Има много елементи и детайли , които също трябва да се прегледат преди да се седне пред компютъра и да се започни работа по него. А най-смешното е когато някой ми каже изработвам лого на Photoshop. Adobe са се погрижили за създаването на Illistrator , защо използвате Photoshop за изработка на лого ? Нало знаете , че ако го оголемите малко и айде отиди му качеството , ще стане едно никво... Ще спръ до тук , това е главното , отгоре отгоре ... Но ще трябва да си чупа ръцете да пиша ... И повтарям , за да не ме разберете погрешно - Zealot си е свършил работата , ако целта е да се използва само за сайта или баннери , но трудно направеното от него лого ще може да замести професионално направено лого . Zealota е добър , но трябва да се учи още , като всички нас. Моя съвет е да започнеш работа с Illustrator или CorelDraw. Късмет! :)
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Гениалните неща са винаги простите!
Нагледала съм се на дизайнери :)
z3al0t, реално няма смисъл да слушаш никого. Всеки ще ти дава съвети, но е важно ти да вървиш по свой път. Винаги се тръгва от познатото към новото и така до успеха!
Старай се да спазваш някои правила и пропорции, внимаване при съчетаване на шрифтовете и гонене да оригиналното!
Все пак има разлика между уеб дизайн и корпоративен. В днешно време е важно клиентът да е доволен, а не да си спазил правилата! Най-гъвкавите ще оцелеят :)
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

..........
 
Последно редактирано:
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Пич, тук не е Графила, нито пък е специализиран форум за полиграфия и предпечат! С конфронтация не се прави бизнес! Ако си дошъл единствено да критикуваш, не смятам че е разумно :)
При предпоследното ти мнение с градивната критика имаше напредък, но сега пак тъпчеш на едно място.
Не, тук няма капацитети. Тук има хора (малки и големи), които четат, пишат, спамят, работят, правят дизайн и с труда си правят пари (малко или много).... Ако има някъде кражби и мошеничества - сподели, ако ли не - съветвай тези, които са ти поискали съвета.
Съжалявам, че се намесвам в темата пак, но ми писна да чета по цял ден една и същи негативни и критакарски мнения!
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

Вярно, дайте го по-така широкоскроено, моля ви са... :)
Тамън се събрахме няколко човека да разменим мнения по любима тема, а то на кво се обърна пак... :lol:
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

..........
 
Последно редактирано:
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

123413345z.jpg


Направих още една версия :)
 
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

..........
 
Последно редактирано:
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

..........
 
Последно редактирано:
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

..........
 
Последно редактирано:
От: Graphic Design /банери,лога,колажи,календари,визитки и други../

..........
 
Последно редактирано:

Горе