HAARP - Истина или поредната лъжа?

Miloykov

New Member
Здравейте,

Преди седмица-две няколко приятели обсъждахме земетресенията и един от тях започна да говори за някаква организация наречена HAARP.Стана ми интересно кои са те - той ми каза, че това са хора които искат земята на 2000г. и че ще намалят жителите на земята с 50%, но аз веднага почнах да се смея(вие няма ли да го направите?).Стана ми много интересно, дали е истина това, но още не вярвах!По-късно през деня се срещнах с мой познат който е професор по геофизика.Споменах му за тях, той ми каза, че това е организация създадена от властите на САЩ с цел да откриват нефт навсякъде по земята и, че има вероятност да ползват силите си земетресения.Още повече ми стана интересно, веднага като се прибрах почнах да търся в гоогле информация за тях.Излязоха ми много резултати.Какво представлява HAARP?Това е организация към въздушните сили на САЩ, която има 180 антени, които могат да изхвърлят в атмосферата 1 милиард ватова енергия!Попаднах на едно видео в Youtube с канадският журналист Бенджамин Фулфорд, който говори доста за тях.
Видето:
http://www.youtube.com/watch?v=0OYH0ViQuUc

След като го изгледах още не вярвам 100% дали е истина, но от САЩ мога да очаквам всичко!Така, че може би това е вярно.Говори се, че те са предизвикали земетресенията в Италия и България, дали е истина?Какво мислите по тази тема?
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Със сигурност може да има нещо вярно, за Италия и България незнам, ни имат такава система която може да направи земетресения. Използват ги в страни в които има много хора, а няма място. Също са алчни и затова правят войните защото искат да вземат всичко за тях.
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

...Говори се, че те са предизвикали земетресенията в Италия и България, дали е истина?

Не, не е вярно, земетресението в България е природен феномен и няма нищо общо с HAARP. Само някой болни мозъци и хора с развито въображение донагласят нещата и лъжат.
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Като йонизираш горните пластове на атмосферата, се особождават огормни количества енергия която може я канализира - доста неща съм чел и се говори за харп за земетресението в Хайти, Япония, Чили и т.н. последните мощни земетресния за последните няколко години.

Какво има се чудиш, не от вчера се говори за контрол на времето, това което съм чел тази енергия ако я каналзиираш и концентриаш в/у точка която е с тънка земна кора яко рефлектира и променя за кратоскрочно доста неща от движенията на тектоничните маси.

Те хамериканцките изтребиха 3к ню йоркчани и свалиха един от символите си пред ТВ, ти се чудиш какво правят секретните им проекти и как рефлектира това в/у света.

А и ако искаш четеш още търси за Златния Милярд и като намериш отговори виж какво става около нас, толкова големи социални диспропорции и напрежения, това е следстиве на ...... е ще четеш и ще разбереш коя е причината :)
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

За България, хайде, разбирам - беше ни официално заявено, че на САЩ не им трябват повече от 4 милиона българи. Макар че У Пернико не постигнаха нищо. :lol:
Но Италия защо?
Като е за предпочитане да треснат Иран със земетресение, вместо да водят война. Тъкмо нефта, ако се подберат подходящите параметри на земетресението, ще излезе на повърхността и ще го гребат с фадроми. :D

ПС
Сещам се защо Италия! Искат да им съборят историческите паметници (ето едно добре планирано земетресение, постигащо целта си), за да може да обявят американските копия на тези сгради за автентични.
Да се готви Франция! :twisted:
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

могат да изхвърлят в атмосферата 1 милиард ватова енергия!
1 000 000 000 вата = 1 000 000 киловата = 1 000 мегавата
Което е мощността на един реактор в атомна централа - нищо особено.

Превеждайте си големите числа в малки, по-лесно разбираеми.

не от вчера се говори за контрол на времето,
Американците ако можеха да контролират времето, първо щяха да си спрат торнадата у тях, дето вилнеят непрекъснато и навсякъде, с изключение на баирите по високото на Скалистите планини, а не да търпят щети за милиарди долари ежегодно.
Освен ако руснаците нямат по-добър контрол над времето и пречат на американците да се преборят с торнадата.
Макар че би трябвало да включим и китайците - те са добри в инфра вълните. Нали с помощта на китайски радар бе свален СТЕЛТ-самолета от сърбите.
 
Последно редактирано:
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

То едното няма общо с другото бе колега, знаеш че хамериканците действа превантивно такива защитни механизми не им трябва, а и какво по хубаво от едно торнадо за тях - разруха, и всичко на ново се строй, финансирането ясно от де идва - 2 в 1, то все едно макдоналдс и всички от фаст фуда да пуснат био храни, нали ще им замрат другите индустрии.

И аз мисля че това земетресение не предизвикано от човека, а от природата - все пак винаги преди да стане това самолетите нашервата небето като решето - поне ако съдим по това което правят като референции хаарп и земетресения, забваих кой институт - та отчитат се силни изменения в атмосферата - така че няма ни думнат Хамериканците така, техния план си бачка от 22 години насам неотказано - но не се оказва толкова ефективен колктоо са мислили
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

...И аз мисля че това земетресение не предизвикано от човека, а от природата...

Не само да го мислиш, а си има начини да се провери това. Ето тук си личи кой какво учил! Всичко е физика, спомнете си ученическите години ... .
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Не съм наясно с тези науки, просто съм чел коспиративните материали по този случай и те такова дават, но щото и на мен ми бе интерсно задълбах и нещата опират до едно и също нещо, разбира се няма преки официални доводи че Харп предизвика това, но слухове и на неофициална база, набазата на изключването се стига че има връзка.

Интерсното например е по миналата седмица при нас слънцето имаше ореол, пуснах и тема - а по рано преди това се късаха да минват самолети и да пускат любимите на всички Chemtrails, пиши в youtube - halo chemtrails и ще излезнат странни видеа - във всеки случай аз за 1ви път бях свидетел на такова нещо, по възврастните от мен не са виждали такова неще - описва се в интернет това явеление като супер приоридно и едва ли не вски ден може се види, но ....
 
От: От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

1 000 000 000 вата = 1 000 000 киловата = 1 000 мегавата
Което е мощността на един реактор в атомна централа - нищо особено.
Ровнах малко.
Земетресението в Перник, първия трус, е бил с мощност 40 000 гигаджаула. Един ват е мощността, при която за време 1 секунда се извършва работа 1 джаул.
Грубо казано, ще са нужни 40 000 000 хаарпа за първия трус.
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Нищо чудно, евреите искат всичко да контролират.
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Че кой тука спори това предизивкано ли е или не, (за Перник)

По време на студената война - редица от руските ракети са насочени на невралгични точки към УСА, една от тях е в Йелоустон, там земята кора е прекалено тънка и един рейд би предизвикал мега Вулкан - точно там е един от страховете на геолозите за САЩ - така че едно малко нещо предизивка голямо отрпищване на енергия - стил ала ефекта на пеперудата

Ето тук има интерсни неща за тази конспирация - http://www.ufo-blogger.com/2011/03/japan-earthquake-tsunami-haarp.html

А за това четох в строго секретно - http://presscore.ca/2011/?p=1624
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

blackout0826 => това за Слънцето си е природно явление, в случая - атмосферно. Всичко зависи от горните слоеве на атмосферата - ако не бъркам на височина около 10 км. Такива явления за наблюдавани и регистрирани и преди, в миналото, преди да луднат хората по разни харпове, пръскания със самолети и даже преди да са създадени самолетите. Но разбирам, че е лесно хората да търсят и правят разни конспирации, напиши истината - няма да ти повярват, излъжи и поукраси нещата: ще те величаят.

Това което ти и другите наблюдаваха за Слънцето, ореола, се случва и с Луната? Защо не се говори за това? Абсолютно същото явление е! Разликата е единствено тази, че в единия случай е през нощта, когато е с Луната, а в другия случай - Слънцето.

Освен този ефект има и друг, още по-хубав ефект със Слънцето: появата на фалшиви слънца. Появяват се само когато има облаци около него а Слънцето е отстрани на облака или между два съседни облака. Тогава изглежда, че има и 3 слънца, наредени на една линия. Обяснението е просто, както и в случая с ореола - наличието на водни пари, които пречупват светлината. В случая с ореола кръгът е с диаметър 22 градуса, а не както съобщиха по бнт в новините - бил с продължителност 22 мин. Впрочем това важи и за ореола на Луната - и там той е 22 градуса. Във втория случай с фалшивите слънца се получава лещовиден ефект, който пречупва светлината по такъв начин, че я фокусира и създава илюзията за второ или трето Слънце.

По отношение на HAARP и земетресението - както споменах е физика, и тук си личи кой не е учил и внимавал в училище. От напрежението на пластовете се получава триене, и в зависимост от състава на земната кора и най-вече на скалите, ако кварца и кристалите са повече - при напрежението и триенето той свети, излъчва светлина. Причината е пиезоелектричен ефект. Колкото това напрежение е по-голямо толкова е по-голям и висок електрическия потенциал. Тази светлина е наблюдавана много години преди HAARP, и в минали векове също. Ефекта е ясен и се знае, за невярващите - има документирани опити как кристалите излъчват сияние и светлина при натиск, напрежение. В случая е статично електричество, сияние подобно на Северното сияние.

А звука по време на земетресение? Той е породен от триенето на пластовете земя. Бученето-звук с ниска честота,близка до долната граница на чувствителност на човешкото ухо. Възниква непосредствено при преминаване на еластичните вълни от Земята във въздуха.
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Е честно тези неща не си ги спомням в уроците по физика, напрежение води до триене - нещо не са ни светвлали като насочиш концентиран лъч в/у Х точка води до Y изменение, и от там земтресение

Това за ореолите, да съм казал че само сега стават, просто силно зачестяват - а няма нишо случайно - проблема на тези явления, е че ако са толкова ясни ще се случват доста често, но уви рядко, проблем е че зачествават на дали преди не са докумунтирали всичко, и сега почват. Тук си говорим не че тези явления не стават, а че стават с намеса на човека
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Тук си говорим не че тези явления не стават, а че стават с намеса на човека

Вярно е това, не отричам, има намеса на човека и някой неща са предизвикани от хората. Просто реших да пообясня малко кое какво е. В днешно време хората не мислят, като чуят нещо и му вярват. Сега не знам как е, но по моето време тези неща се учиха.
Има разлика от природно земетресение и земетресение предизвикано от човек.

А и да налея допълнително масло в огъня с теориите за конспирация и земетресения. Гледал съм интервю на руснак, участващ в космическата програма на Русия по комунистическо време. Ролята му беше в изработването и тестването на ракетни двигатели. Един от страничните ефекти на тази установка беше, че предизвиква земетресения. В последствие проекта е изоставен по време на прехода и бива закупен от САЩ. След това следите му се губят!
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Това с тези теории за конспирации, масони, илюминати и "луминисценти" не е лошо - провокира ни да си раздвижим мозъците малко. Обаче не забравяйте колко сме нищожни пред природата... Отделно природата (визирайки планетата Земя) е още по-нищожна на фона на безкрайната Вселена. Едно парче скала да долети от небето и ще заличи цялата ни цивилизация, заедно с милиони години еволюция.

Та така, търсете изхода от Матрицата. Иначе нямаме шанс :)
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

blackout0826, ако ще се базираме на ефекта на пеперудата, всяко твое натискане на клавиш от клавиатурата може да предизвика земетресение.
За мен хората, вярващи на писания, разкриващи "конспирации", са не по-малко религиозни, отколкото вярващите в Христос през средновековието.

Ха добр`утро - гасете цигарите!
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Да си призная, за мен физиката е до законите на Нютон - не че не я разбирам просто не се асоциирам много в тази наука. Но честно тези неща не си спомянм съм ги учил в даскалото.

И аз съм чел за много такива разработки, базиращи се на руски учени на Тесла редица проекти се базират, после целия технолгичен подем във науката Немците имат голям пръст - това че няма официално обяснение, не значи че неофициално не става, то и затова са тези теории на конспирацията, просто се събират 2 и 2 става 4. Пример последните 5 години всички политици говреха всичко е спокойно няма кризи всичко е перфект и .... а още преди да загвороят те редица говориха че нещата отиват на зле.

Мен ми е чудно за кацането на лунцата, до сега не може се убедя че са кацали - то не бяха радицонни пласотове около земята и са нямали астонафтите такава зашита, че се стигне че НАСА загубили офицалнита кадри от кацането, много странни съвпадения и случайности се опитват да пробутат офциално, че това е плод на въображението и спекулата:)
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

А пък тези дето отричат всичко и го приемат за чиста момента, да не би те да са по-не регилизони :)

Това че ти казваш така а аз че не е така, не означава нищо - има една обектвина истина, проблема е че много неща дето не може стават, и са плод на сюреализъм, стават много често и са реални.

Нужно е едно пляскане или вик предизвика лавина, при нужните условия или и това не може стане :) ето ти ефект на пеперудата.

А и не забравяй поговорката, за препани камъчето - нещата се случват по един или др начин
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Ха добр`утро - гасете цигарите!

В тоя ред на мисли май никой не се сети или удобно пропусна, че вчера беше световния ден без тютюнев дим. Как само се навързаха нещата - в деня без тютюнев дим се пушеше като за последно... . :)
 

Горе