HAARP - Истина или поредната лъжа?

От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Това с тези теории за конспирации, масони, илюминати и "луминисценти" не е лошо - провокира ни да си раздвижим мозъците малко. Обаче не забравяйте колко сме нищожни пред природата... Отделно природата (визирайки планетата Земя) е още по-нищожна на фона на безкрайната Вселена. Едно парче скала да долети от небето и ще заличи цялата ни цивилизация, заедно с милиони години еволюция.

Та така, търсете изхода от Матрицата. Иначе нямаме шанс :)
То пък една цивилизация! Тя сама ще се унищожи с мръсотията, която предизвиква. Няма нужда от космически сили и явления.
Човека е единственото животно на планетата Земя, което върви срещу себе си. Така наречения "венец на природата" за мен е дъното на еволюцията. Накрая така ще насере всичко, че наистина ще изчезне от планетата. По отношение на Земята това е без значение - тя има още милиарди години живот. Достатъчни за още някой еволюционен опит да създаде нещо наистина сапиенс.
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Geogri, няма сме първата а и няма сме последната цивилизация. Ти гледай социалния строй и управление, най-вече може докара до затриване не дали ще ни удари Нибиру или Астероид ще ни ударо
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Това че ти казваш така а аз че не е така, не означава нищо - има една обектвина истина,
Така е - няма значение ние какво казваме.
Разликата между нашите възгледи е в натурата и образованието.
Аз съм технитар по натура и с инжинерно образование. За мен са съществени природните закони, изразени във формули. Енергията е водещото начало и движещата сила във Вселената.
Аристотел е казал Дайте ми лост и опорна точка и ще преместя Земята. И е бил прав. Напълно възможно е.
Може и да дойде време да се правят земетресения и да се контролира климата. Стига да се намерят съответните лостове и опорни точки.
Писанията за конспирации са както Библията навремето. Обяснения на необяснимото. Но не почиват на никакви природни закони.
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Прав си, възгледите са различни.

Давам пример в квантовата физика, там редица учени почват стават набожни след като виждат в контролира среда в чист вакум, от нищото се поява енергия.

Абе чичо Аристотел много неща е казал, ама това са думи на Архимед :)
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Абе чичо Аристотел много неща е казал, ама това са думи на Архимед :)
Дааааааааа, in vino veritаs, ама не и този път.
Грешка! Моя.
Спирам и виното, спирам и чата в темата. Милойков ни пусна мухата и сигурно вече похърква. :D
Лека нощ.
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Мен ми е чудно за кацането на лунцата, до сега не може се убедя че са кацали - то не бяха радицонни пласотове около земята и са нямали астонафтите такава зашита, че се стигне че НАСА загубили офицалнита кадри от кацането, много странни съвпадения и случайности се опитват да пробутат офциално, че това е плод на въображението и спекулата:)

Относно Луната... Факт е, че има физически следи, оставени от лунната програма на американците. Но е факт и че не всичко се знае.

Все пак миналата година американска лунна сонда направи най-добрите известни досега снимки на Аполо на Луната. Има нещо там, нещо се е случило но какво е било?
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

Според мен такъв (или подобен проект) има! Дори може да има възможности за които дори не подозираме!

ето малко интересни цитати

В ранния следобед на 7 януари 1943 г. агенти на ФБР нахлуват в дома на Никола Тесла и изнасят целия архив. Биографът на учения Маргарет Чейни твърди, че той бил използван за създаване на специална секретна лаборатория във военната база “Райт Патерсън“. ФБР обаче настоява на своята версия, че архивът е бил унищожен. Макар че през 1993 г. неговите разработки възкръсват в центъра в Аляска.
http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=406&aid=9728


Загубеният завинаги вечен двигател
Уникалните открития и изобретения на Тесла биха могли да предизвикат истинска революция, ако на учения не му бяха попречили човешкият скептицизъм и черногледство. Поне така твърдят изследователите на Тесла, които смятат, че той е бил на път да изобрети прословутия вечен двигател. Това се случило през 1931 г. , когато Никола Тесла направил демонстрация пред публика на загадъчен автомобил. За експеримента стандартният двигател с вътрешно горене на един автомобил бил отстранен и вместо него бил поставен електродвигател с мощност 80 конски сили и 1800 оборота в минута. И до ден-днешен обаче не е ясно откъде идвалата енергията, която осигурявала на двигателя променлив ток. Известно е, че преди определения за експеримента момент Тесла купил от местен магазин 12 електронни лампи, малко проводници, шепа различни по цвят резистори и събрал всичко това в кутийка с дължина 60 ст., широчина 30 см и височина 15 см. От нея стърчал и някакъв странен лост с дължина 7.5 см. След това Тесла поставил кутийката отзад на седалката на водача, след което хванал лоста и обявил на изненаданата публика : “Сега вече имаме енергия”. Резултатът бил потресаващ: ученият карал машината цяла седмица без друг двигател или източник на захранване, при това развивайки скорост до 150 км/час. Освен това транспортното средство притежавало по- добри характеристики от останалите автомобили с мотори с вътрешно горене. Ако този експеримент беше приет радушно, навярно днес щяхме да се возим в автомобили с вечни двигатели. За съжаление нямаме този късмет. Смаяни от това, което видели при опита на Тесла, хората започнали да говорят за “нечиста сила” и магия, което много обидило изобретателя. Сърдит от реакцията на народа, той извадил тайнствената кутийка от автомобила и се върнал обратно в своята лаборатория в Ню Йорк. Огромна загуба е, че тайната на тази кутийка не е разгадана и досега.


Има нещо свързано межди Тесла и HAARP.
Не може да се каже какво е щял да направи, и в този случай икономически интереси са го възпрепятствали (визирам "вечният двигател" и другите неща за които дори не подозираме).
Много силно вярвам, че е открил нещо за което ние не знаем и не са му позволили да го доразработи (и едва ли някога ще узнаем, освен ако не е засекретено и по някаква причина след години се разсекрети, въпреки че в момента най-вероятно се използват неговите открития доста активно в тайни проекти)
 
От: HAARP - Истина или поредната лъжа?

В България, със сигурност не е предизвикано от ХААРП, защото някой да е видял сияния, каквито е имало в Китай, например?Също така за да тресеш Турция,Гърция,България и Италия едновременно колко ли хаарпа ти трябват?
 

Горе