HDD to ssd струва ли си

a4kata

Member
Лаптопът ми е с CPU core i3 m370 и 4 gb ddr3 и на моменти ми струва бавен.
В нета четох, че като се сложи ssd става доста по бърз. Става дума за acer aspire 5733 в момента hdd-то ми е Sata II ако не се лъжа.
 
От: HDD to ssd струва ли си

Струва си, това за мен е най-добрият ъпгрейд с малка сума пари. Взимай Kingston HyperX 3k - голямо животно.
 
От: HDD to ssd струва ли си

Замислям се дали да ъпгрейдвам или да сменям лаптопа изцяло, тъй като вече е на 4 години и има доста забележки. Ще изчакам да видим ако излезе нещо изгодно на черният петък в емаг-а така с 40-50% отсъпка иначе ще ъпгрейдвам старият. Някой има ли наблдения миналта година имаше ли high end notebooks с голяма отстъпка?
 
От: HDD to ssd струва ли си

Сравнявай цените добре , че те лъжат с процентите. Обикновенно не е 40-50 процента намаление , а по малко.
 
Абе и аз много съм се наточил към нещо такова, защото определено е нещо, което ще ускори всеки комп. :) Дори си мислех следващия да го гледам със SSD-та. Скъпичко излиза, но си е друго да ти "ритне" бързо ОС. :) А за другите процеси, не коментирам. :)
 
От: HDD to ssd струва ли си

Ако чакате промоците от е-маг ще си останете без лаптопи...
Не сте ли забелязали' че всяко година след черния петък им налагат по някоя глоба?
 
От: HDD to ssd струва ли си

И аз скоро бях в подобна чуденка, нов лаптоп или ssd, но избрах ssd-то и не съжалявам. Моят проблем беше свързан единствено с хард диска. Сега е като ракета и не загрява, а преди много загряваше от графичните и видео програмите, че и без тях. Сега и блендер и премиер и фотошоп нямат никакви засечки.
 
От: От: HDD to ssd струва ли си

И аз скоро бях в подобна чуденка, нов лаптоп или ssd, но избрах ssd-то и не съжалявам. Моят проблем беше свързан единствено с хард диска. Сега е като ракета и не загрява, а преди много загряваше.

Интересно сигурен ли си, че е от харда защото моят когато го понатоваря загрява и е по шумен и понякога даже се и изключва само преди година имах същият проблем почистих го и спря явно пак трябва да се чисти ... иначе най-евтиното ssd 120 gb е 89 лв.

http://www.emag.bg/solid-state-driv...-5-120gb-sata-iii-pb120gs25ssdr/pd/D63P5MBBM/

почти на същата цена вървят и 500 gb hdd въпрос на избор. Не мога да си обясня обаче защо всичките лаптопи с вградено ssd са толкова скъпи ...
 
От: От: HDD to ssd струва ли си

Интересно сигурен ли си, че е от харда защото моят когато го понатоваря загрява и е по шумен и понякога даже се и изключва само преди година имах същият проблем почистих го и спря явно пак трябва да се чисти ... иначе най-евтиното ssd 120 gb е 89 лв.

http://www.emag.bg/solid-state-driv...-5-120gb-sata-iii-pb120gs25ssdr/pd/D63P5MBBM/

почти на същата цена вървят и 500 gb hdd въпрос на избор. Не мога да си обясня обаче защо всичките лаптопи с вградено ssd са толкова скъпи ...

Не искаше да ми зарежда ОС от хард диска и няколко пъти не тръгваше. Не беше до чистене. Скъпи са защото са вечни и не ставаш роб на частите. Иначе разликата е в начина на работа. Стандартният е с писци (не съм сигурна, че се наручат така), а ссд-то е солид. Някой по-навътре с работата ще ти обясни по-добре разликите.
 
От: HDD to ssd струва ли си

Ако чакате промоците от е-маг ще си останете без лаптопи...
Не сте ли забелязали' че всяко година след черния петък им налагат по някоя глоба?

Аз да си взема лаптопа изгодно пак на тях ако искат и 10 глоби да им нанасят. :D
 
От: От: HDD to ssd струва ли си

Интересно сигурен ли си, че е от харда защото моят когато го понатоваря загрява и е по шумен и понякога даже се и изключва само преди година имах същият проблем почистих го и спря явно пак трябва да се чисти ... иначе най-евтиното ssd 120 gb е 89 лв.

http://www.emag.bg/solid-state-driv...-5-120gb-sata-iii-pb120gs25ssdr/pd/D63P5MBBM/

Не гледай най-евтиното. Препоръчвам ти Samsung 850 EVO серията.
 
Re: От: HDD to ssd струва ли си

И аз скоро бях в подобна чуденка, нов лаптоп или ssd, но избрах ssd-то и не съжалявам. Моят проблем беше свързан единствено с хард диска. Сега е като ракета и не загрява, а преди много загряваше от графичните и видео програмите, че и без тях. Сега и блендер и премиер и фотошоп нямат никакви засечки.

Ee, най яко си е нов лаптоп с ssd, но идва дебело. Видях един на Тошиба супер як, с алуминиев корпус, ама цената идваше повече от маг. :) Но определено беше бижу.
 
От: Re: От: HDD to ssd струва ли си

Ee, най яко си е нов лаптоп с ssd, но идва дебело. Видях един на Тошиба супер як, с алуминиев корпус, ама цената идваше повече от маг. :) Но определено беше бижу.

Да, кефа със сигурност ще е налице, но са много дебели още. Предполагам, че рано или късно цените на лаптопите със ссд-та ще паднат до по-нормално ниво (говорим за тези с повече от 250GB).
 
От: HDD to ssd струва ли си

Със SSD имаш 2 предимства -
1. по-бързо зареждане и работа
2. нямаш движещи се части, от там по-малък разход на енергия, т.е по-дълго ще ти кара батерията
С тия параметри дето ги имаш няма смисъл от нов лаптоп, взимаш едно ссд и приключваш :)
 
От: HDD to ssd струва ли си

Замислям се дали да ъпгрейдвам или да сменям лаптопа изцяло, тъй като вече е на 4 години и има доста забележки.

Не го мисли, а инвестирай в един SSD. Така или иначе, когато решиш да сменяш лаптопа, само ще завъртиш дисковете от единия на другия.

Марката определено също има значение. Всеки SSD има различни скорости при четене и при писане. Избирай разумно. Лично аз силно препоръчвам Samsung и Intel като марки, но трябва да се избират и сериите (моделите). 20-40 лева разлика в повече си заслужават за един качествен бърз диск. Evo серията на Samsung, наистина е добра.

Поздрави.
 
От: HDD to ssd струва ли си

Подкрепям колегата. Самсунг Ево сериата е една от най-добрите като съотношение цена/качество.
На пролет си взех samsung 850 evo и съм много доволен от избора си. Ползвам го като системен диск. Отделно си имам хард на който съхранявам по-обемна информация, която не се ползва толкова често.
 
От: HDD to ssd струва ли си

И аз съм се наканил да взема един. Ама с тоя голям избор и всеки втори препоръчва нещо различно и човек не може да си избере.
 
От: HDD to ssd струва ли си

Самсунг ево ги хвалят навсякъде. Явно има защо. Може да си махнете цд-то на компа и да си използвате и стария хард за някакви по големи файлове (като филми например).
така дефакто уиндовса и програмите са на ссд-то , за да се използва по бързата му работа.
 
От: HDD to ssd струва ли си

Как може да пробутват още тези HDD в лаптопи за 1000 лв просто ми е чудно... С дисплеите същата работа ... от 10 години същите боклуци..
 
От: HDD to ssd струва ли си

Миналата седмица си взех един HP ProBook 450 G2 с intel i7 + SSD и е осички. Слагай и не се замисляй
 

Горе