HDD to ssd струва ли си

Re: От: HDD to ssd струва ли си

Със SSD имаш 2 предимства -
1. по-бързо зареждане и работа
2. нямаш движещи се части, от там по-малък разход на енергия, т.е по-дълго ще ти кара батерията
С тия параметри дето ги имаш няма смисъл от нов лаптоп, взимаш едно ссд и приключваш :)

И още едно - може да го пренасяш в слип решим компа....на hdd-то трепериш да не го чукнеш и докато върти да преклъца. Случвало ми се е и вече не пренасям никога комп включен. :) Един глас за Samsung. :)
 
От: HDD to ssd струва ли си

Ами Самсунг Ево 128 гб, не си струва по-малък като размер.
Емага със сигурност ще пуснат на черния петък ссд дискове, така че дебни там за някоя оферта.
И друго, виж си на пц-то дъното с каква сата е, 2 или 3. Щото ако си със сата 2 взимаш някой евтин кингстън и толкова.

PS: Влезнах в емага да видя цената на самсунга 850 ево 120 гб, е тия са се оляли, сложили са му цена 187 лв, при нормална около 150. Явно ще го пускат на "промоция" скоро :)
 
Re: От: HDD to ssd струва ли си

Я предложете нещо до макс 90-100гб за за PC.

Бате, за нашата работа, гледай нещо над 250гб ако ме питаш мен. За това още не съм се метнал, но скоро живот и здраве ще се оборудвам добре. :)
 
От: От: HDD to ssd струва ли си

Ами Самсунг Ево 128 гб, не си струва по-малък като размер.
Емага със сигурност ще пуснат на черния петък ссд дискове, така че дебни там за някоя оферта.
И друго, виж си на пц-то дъното с каква сата е, 2 или 3. Щото ако си със сата 2 взимаш някой евтин кингстън и толкова.

PS: Влезнах в емага да видя цената на самсунга 850 ево 120 гб, е тия са се оляли, сложили са му цена 187 лв, при нормална около 150. Явно ще го пускат на "промоция" скоро :)

Ползвам в момента 40GB и най-много още 20 да кача, място не ми трябва това не е склад, има си облаци ако се наложи.
 
От: Re: От: HDD to ssd струва ли си

Бате, за нашата работа, гледай нещо над 250гб ако ме питаш мен. За това още не съм се метнал, но скоро живот и здраве ще се оборудвам добре. :)

Аз не държа нищо на компа, филми пък абсурд. Място не ми трябва.
Пък и имам 1TB HDD.
 
Re: От: Re: От: HDD to ssd струва ли си

Аз не държа нищо на компа, филми пък абсурд. Място не ми трябва.
Пък и имам 1TB HDD.

Аха, ясно. Ее, на мен от части ми е сторидж, докато не метна нещо на външния. В такъв случай теб те уреждат тия 128 гб. Аз като се познавам, няма да мръдна от над 200. :)
 
От: HDD to ssd струва ли си

От къде мога да видя дали дъното ми е Sata 2 или 3 ? Ако е сата 2 и къпя сата 3 ще пасне ли то ясно, че скороста ще е от сата 2? Гледам някой лаптопи имат нещо от рода на 32 gb sdd и 500 gb hdd това в един диск ли е или 2 отделни според вас ?
 
От: HDD to ssd струва ли си

От къде мога да видя дали дъното ми е Sata 2 или 3 ? Ако е сата 2 и къпя сата 3 ще пасне ли то ясно, че скороста ще е от сата 2? Гледам някой лаптопи имат нещо от рода на 32 gb sdd и 500 gb hdd това в един диск ли е или 2 отделни според вас ?

2 отделни диска са . Слагат го вторият диск на мястото на цд-то. Идеята е операционната система и програмите да са ти на ссд то.
 
От: HDD to ssd струва ли си

А някой има ли наблюдения ако си купя нов лаптоп с HDD и си купя ново ssd отделно да кажем от емаг. Дали ще мога да го сменя без да ми замине гаранцията ? Просто не виждам логиката един и същт процесор и рам единия с hdd другия с ssd и има 300 лв разлика ...
 
От: HDD to ssd струва ли си

А някой има ли наблюдения ако си купя нов лаптоп с HDD и си купя ново ssd отделно да кажем от емаг. Дали ще мога да го сменя без да ми замине гаранцията ? Просто не виждам логиката един и същт процесор и рам единия с hdd другия с ssd и има 300 лв разлика ...

Зависи от лаптопа. При някои смяната на диска става след пълно разглобяване...
 
От: HDD to ssd струва ли си

Който и лаптоп да е, независимо дали се разглобява напълно или не, няма да отпадне гаранцията. Стига разбира се изрично да няма лепнати гаранционни лепенки. Но аз такова чудо от години не съм виждал ... Само мостаджиите слагат понякога гаранционни лепенки, и то само ако лаптопа вече е бил в сервиза за ремонт. Но дори и да махнеш техни лепенки, пак не отказват гаранции.

Най-добре обаче е да махнеш оптиката и да сложиш SSD-то на нейно място с помощта на бракети.
 
От: HDD to ssd струва ли си

Моето лаптопче литна след като смених HDD-то със SSD. Лошото е, че SSD-тата умират без да боледуват, затова трябва ежедневен бекуп на важната информация.
 
От: HDD to ssd струва ли си

SSD е единственото нещо, което има смисъл да се сменя в почти всички случаи.
Колкото до умирането - бекъп в облака и голяма гаранция, па нека мре.
 
От: HDD to ssd струва ли си

Още един глас за SSD. В момента съм с Kingston V300 120GB и компютърът е пушка, дето се вика :D За лаптоп е същото. За 900-1200лв. може да се намери много приличен лаптоп с HDD + SSD. За по-високия клас лаптопи (и компютри) SSD-то е от голямо значение.
 
От: HDD to ssd струва ли си

За сведение, Samsung 840 Evo имат вграден проблем, който забавя скоростта на четене на файлове дето не са били модифицирани скоро. Ето малко инфо: http://www.pcper.com/reviews/Storag...toration-Tool-preview-Getting-EVOs-back-speed

Напълно съм съгласен.
Преди време ми се наложи да избирам SSD диск за една машина. Четох доста докато избера. При мен проблема беше че машината няма SAS или SATA3.
Та тогава според http://ssd.userbenchmark.com/ най-доброто съотношение като цена/качество беше Toshiba.
 

Горе