HELP - Win repair

От: HELP - Win repair

И това е вариант за ремонт на Windows-а. Горе долу се запазват инсталираните програми (някой казват, че са повредени и искат да ги преинсталираш). След такъв repair с windows диск, имай напредвид, че вирусите остават и скоро пак ще си заразен.

След влизане в систем рипеър имам достъп до няколко инструмент, нито един от които не ми върши работа. Няма опция за презапис на системни файлове..
 
От: HELP - Win repair

Това проработи, във всеки случай - при опит да сменя паролата - system error 5 has occured

При опит за сканиране - You must be administrator...

Системата аз съм си я инсталирам и не поставям пароли на админите.
Любопитно е, че се изписват мймуници - в началото след
2009 Microsoft Corporation. ########## - тук маймунски знаци.

После след ерор 5
- празен ред, после пак маймуници

вчера успях да накарам за малко да ми излизе местоположение за запазване на файл и също така ми се показаха някакви йероглифи..

как по същия начин уинбутон+r да стартирам като администратор, може ли?

Създавал ли си допълнителен акаунт (този с който си в момента) и правил ли си го нарочно да е Лимитиран (да не е с Админски права?)

Направи това с Shortcut-a. Там може да дадеш десен бутон и да избереш RUN AS (където за user въвежда Administrator и се молиш да не ти иска парола).
 
От: HELP - Win repair

Продължавай да си блъскаш главата и да не пробваш предложения от мен метод :wink:
 
От: HELP - Win repair

След влизане в систем рипеър имам достъп до няколко инструмент, нито един от които не ми върши работа. Няма опция за презапис на системни файлове..

Боотваш от Windows диска (никъде не си писал, но предполагам говориш за XP).
Диска е препоръчително да е с същата верия на Windows-a какъвто ти е инсталиран (Home, Pro, Premium, Ultimate и т.н.).
За да repair-неш диска, просто тръгни да инсталираш наново Windows . Ще се появи надпис "Търсене на предишни версии на Windows". На следващото меню ще ти изкочи партитиона с windows-а и на него избери R

Setup03.jpg

Продължавай да си блъскаш главата и да не пробваш предложения от мен метод :wink:

Мен ми намирисва на заминал харддиск (бад сектори и т.н.). Това с иероглифите в команд промпа на това ми напомня преди време имах такава машина.

KALOS когато сканира диска за грешки имаше ли ?
 
От: HELP - Win repair

Мен ми намирисва на заминал харддиск (бад сектори и т.н.). Това с иероглифите в команд промпа на това ми напомня преди време имах такава машина.

KALOS когато сканира диска за грешки имаше ли ?

Да и мен това ме съмнява, че харда му е заминал. Все пак да пробва с касперски скенера тъй като е базиран върху линукс и нито един уиндоус файл не е зареден за да пречи на сканирането. Спасявал ме е в много ситуации когато имах вируси навремето :)
 
От: HELP - Win repair

Продължавай да си блъскаш главата и да не пробваш предложения от мен метод :wink:

Абсурдното е, че ще се изпишат няколко страници с обяснения как би могла да се оправи системата. Накрая няма да успеят, ще преинсталират всичко, но пак ще ги домързи да си направят един бекъп и ще се обясняват надълго, и нашироко тук.
 
От: HELP - Win repair

Продължавай да си блъскаш главата и да не пробваш предложения от мен метод :wink:

Причината е, че интернет доставчика ми засича мак адресите и всяко включване на нов комп в мрежата е свързано със звънене по телефона, изчакване за да тръгне нета, после пак отново, като си върна другата машина, сиреч разправията е дълга и досадна.
Иде ми по стар български обичай да метна машината през прозореца, но джумбиша няма да е голям, понеже съм на първия етаж.


уин7 е. пробвам последно с шорткъта и приключвам с опитите.
 
От: HELP - Win repair

Причината е, че интернет доставчика ми засича мак адресите и всяко включване на нов комп в мрежата е свързано със звънене по телефона, изчакване за да тръгне нета, после пак отново, като си върна другата машина, сиреч разправията е дълга и досадна.
Иде ми по стар български обичай да метна машината през прозореца, но джумбиша няма да е голям, понеже съм на първия етаж.


уин7 е. пробвам последно с шорткъта и приключвам с опитите.

И при мен е така докато не си регистрирах МАК-а на рутера и всички компютри бачкат през него.
Ще си спестиш време ако скенера ти оправи компютъра. Ти си знаеш все пак. Важното е, че съм те предупредил пък прави каквото искаш :)
 
От: HELP - Win repair

Ако си от Пловдив и наистина не ти се преинсталира, звънни и ще ти го оправя (не давам 100% гаранация, но поне ще ти кажа от какво е ако не мога да го оправя).
 

Горе