How Google's Panda Update Changed SEO Best Practices Forever

От: How Google's Panda Update Changed SEO Best Practices Forever

Ще е тъпо ако фактора туитване и етц играе голяма роля, тъй като:
1. Ще ни карат да пълним сайтовете си с 1 тон бутони
2. БГ потребителите не туитват и най-много да like-нат нещо във фейса... и то пак не са много такива потребители.

Ами то това вече е факт. Не става дума точно за туитър, а социалните тъпни като цяло. А пък иначе стабилно си лайкват като гледам из сайтовете.
 
От: How Google's Panda Update Changed SEO Best Practices Forever

@манаман - опитах се да ви провокирам малко да напишете нещо, че темата съвсем беше умряла

Тоест искам да кажа, че прекаленото задълбаване в СЕО науките като Alan (без да се обиждаш) е безсмислено. Дори и да постигнеш някакъв добър резултат, пак ще е временно, защото просто ХОРАТА ще отсеят плявата рано или късно.
Задълбаването е нужно, аз да не мислиш, че спазвам на 100 процента нещата, просто трябва да се знаят, когато знаеш нещо и си задълбал много на теория, после е много по-лесно, отколкото да си караш ей тъй, без да знаеш кво правиш.
 
От: How Google's Panda Update Changed SEO Best Practices Forever

@манаман - опитах се да ви провокирам малко да напишете нещо, че темата съвсем беше умряла


Задълбаването е нужно, аз да не мислиш, че спазвам на 100 процента нещата, просто трябва да се знаят, когато знаеш нещо и си задълбал много на теория, после е много по-лесно, отколкото да си караш ей тъй, без да знаеш кво правиш.

Прав си, по добре е да знаеш и да ползваш само нужното, отколкото да се чудиш какво да правиш. Ама си е загуба на време по принцип.
Аз лично бих предпочел да си загубя времето в смислено съдържание, отколкото в сложни схеми с линкове и сателитки :).
Абе кой както си прецени, важен е резултата.
 
От: How Google's Panda Update Changed SEO Best Practices Forever

Аз на тези работи със социала хич се не вързвам - още в самото начало се убедих че от постовете в социалните мрежи файда няма и въобще не си правя труда освен когато искам да си докарам малко трафик за някоя интересна тема. Както забелязвам сайтовете си ми се класират добре и без линкове от тях.
Не знам форумите на къде ги бройте но последният ми експеримент от преди месец не говори нищо добро и за тях.
Експеримента беше регистрация в 50 БГ форума линкове в подписите и постове с линкове към определен сайт. Като изключа малкото трафик който дойде от темите по фразата (две думи) по която линквах нямам грам подобрение стоя си на втора страница и не помръдвам. От тогава мина почти месец и ако нещо трябваше да се случи вече да се беше случило.
Така че наблягайте си на съдържанието и на линковете от качествени сайтове и социалките ги оставете за ентусиястите
 
От: How Google's Panda Update Changed SEO Best Practices Forever

Много интересно видео - нищо, че го виждам с 4 месеца закъснение.
то няма нищо за чудене в него и даже не мисля, че е неразбираемо.
It is almost like the job of SEO has been upgraded from SEO to web strategist. - според мен ето това е ключовото в статията.
Според всичко казано в тази статия аз разбрах, че работата на seo оптимизатора се увеличава и за да си я свършим ще трябва включваме и психологически, дизайнерски и интернет маркетинг похвати, за да постигаме така желаното ранкване на добри позиции.
 
От: How Google's Panda Update Changed SEO Best Practices Forever

Аз не, но ето най-интересното от цялия whiteboard

Е каква е тази машина/програма, която ще знае дали аз си пиша за удоволствие и да информирам хората, или за СЕО.
 
От: От: How Google's Panda Update Changed SEO Best Practices Forever

една интересна статийка за потенциално новият модел на черно-бяло животно

Добре веееее и скункс ще пускат :D тея направо се чудят каква по-голяма глупост да измислят :D
 
От: How Google's Panda Update Changed SEO Best Practices Forever

Не знам дали някой е забелязал но в момента тече Panda ъпдейт . някакви промени при вас?
 
От: От: How Google's Panda Update Changed SEO Best Practices Forever

Не съм забелязал нещо сериозно, не, че съм преглеждал всичко. Ама иначе тея се уляха вече, панди пингвини, а PR. няма от няколко месеца чакаме и няма и няма.

Не знам дали някой е забелязал но в момента тече Panda ъпдейт . някакви промени при вас?
 

Горе