ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

От: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Относно процесорните минути. Как ще ми докажете че ИЦН не пуска ботове на сайтовете на собствените си клиенти за да им харчи процесорното време и да ги кара да си ъпгрейдват плана?

А ти как ще докажеш, че пускат, след като дори не си погледнал логовете, статистиките, IP адресите и прочие :D
 
От: От: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Недей така, сега ще те подпукат с червено щото си против някоя от "големите хостинги в бг". :D

Червеното ти го сложих аз. Имайки предвид, че представлявам фирма която е конкурент на ICN някак си не вървят доводите, че съм платен или че го правя защото ги плюеш. Правя го по собствено умострение поради няколко причини :

1. Всеки твой пост които видя е плюене по една и възхваляване на друга точно определена фирма /тук проблема е плюенето, а не хваленето/
2. Не си достатъчно компетентен по въпросите които коментираш свързани с хостинг и така заблуждаваш членовете на форума които искат да научат нещо.
3. На база точка едно откровенно смятам, че спамиш.

Аз не слагам червено, жълто или каквото и да е, а натискам "I disapprove" , коеото надявам се знаеш означава неодобрявам. Именно защото неодобрявам написаното от теб и в никакъв случай не е лична нападка или има цел да те обиди. Това е моето мнение. Ако не съм прав кажи си аргументите и съм готов да се поправя и да погледна нещата от различен ъгъл.
 
От: От: От: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Абе аз знам кой го е сложил, и не ми пречи това. Само, че аз не съм плюел INC, а просто дадох предложение на колегата, такова каквото намерих аз, както и ще продължа да го правя, щото пичовете са готини и много точни. Интересно ми е друго, преди когато хвалех суперите от които пък аз се оплаквам защо никой не се загваше да даде червено зареди това, че ги хваля.
Червеното ти го сложих аз. Имайки предвид, че представлявам фирма която е конкурент на ICN някак си не вървят доводите, че съм платен или че го правя защото ги плюеш. Правя го по собствено умострение поради няколко причини :

1. Всеки твой пост които видя е плюене по една и възхваляване на друга точно определена фирма /тук проблема е плюенето, а не хваленето/
2. Не си достатъчно компетентен по въпросите които коментираш свързани с хостинг и така заблуждаваш членовете на форума които искат да научат нещо.
3. На база точка едно откровенно смятам, че спамиш.

Аз не слагам червено, жълто или каквото и да е, а натискам "I disapprove" , коеото надявам се знаеш означава неодобрявам. Именно защото неодобрявам написаното от теб и в никакъв случай не е лична нападка или има цел да те обиди. Това е моето мнение. Ако не съм прав кажи си аргументите и съм готов да се поправя и да погледна нещата от различен ъгъл.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Както вече казах всяко твое мнение което засека тук във форума и по-точно в хостинг темите е нещо от сорта : "И аз бях така, но всичките ми проблеми се решиха когато отидох при еди си кои" Именно това смятам за некомпетентен отговор и най-вече offtopic които и в момента правим в тази тема.
 
От: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Дали щеше да си на това мнение, ако си бях преместил сайтовете при теб, и съм супер доволен и те хваля пред колегите?
Както вече казах всяко твое мнение което засека тук във форума и по-точно в хостинг темите е нещо от сорта : "И аз бях така, но всичките ми проблеми се решиха когато отидох при еди си кои" Именно това смятам за некомпетентен отговор и най-вече offtopic които и в момента правим в тази тема.
 
От: От: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Дали щеше да си на това мнение, ако си бях преместил сайтовете при теб, и съм супер доволен и те хваля пред колегите?

Щеше да реагира по абсолютно същия начин...
 
От: От: От: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Не помня суперхостинг, да са ми давали репутация в форума като съм ги хвалел преди време пред всички, даже напротив аз съм им давал положителна репутация. :D
Щеше да реагира по абсолютно същия начин...
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Това е положението - всеки осмелил се да се оплаче от БГ хост бива нападан от всички в бранша.
Не знам солидарност ли е или пехххххска работа ама е така.
 
Последно редактирано от модератор:
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

"А относно скритите данни за процесорни минути съм почти сигурен че на никой хостинг не пише дори и с малки букви на затънтено място за всеки отделен план колко може да ползва - Най много да са смрънкали че ако почнеш да надвишаваш нещо дето и те не знаеш какво е ще те отрежат"

4.4.1. Допустимото CPU% (Процесорно време), което може да се използва от даден Потребител (потребителки акаунт) за период от 24 часа:

Отделно са ги написали за всеки план в менюто "Детайлни характеристики"
 
Re: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Това е положението - всеки осмелил се да се оплаче от БГ хост бива нападан от всички в бранша.
Не знам солидарност ли е ...

малко те едитнах и ще помоля без епитети,

Значи човек целта на темата тук е да се реши проблема и за двете страни ако може и да се получи win win ако може... не да нахайтим ... другите солидарно се намесват да обяснят ако някой не е наясно в какво е проблема
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Привет,
Ще се опитам в един пост да покрия повечето градивни и нормално повдигнати въпроси. Вярвам, че този форум има разумни хора, които бързо и лесно ще изчислят как се пресмятат CPU минутите per Account.
Като увод бих искал да добавя, че ICN.Bg публикува процесорните си ресурси за всеки хостинг план още преди години (ако не се лъжа бяхме първата българска компания, която го направи). Също така създадохме няколко инструмента, с които потребителите могат сами да проверяват изразходеното процесорно за всеки 24 часа. За да е достъпна за всеки, поставихме статистиките в потребителския панел, в cPanel контролния панел, както и като текстове файлове достъпни през FTP. Наличните статистики предоставят възможност за преглед на CPU минии генерирани за 24 часа, брой изпълнени скриптове (all, php, bash), средно време за изпълнени на скрипт. Ето и формулата:

Processlist * averagetime = Total CPU

Където:
Processlist - Брой изпълнени скриптове (уеб сървър, генериране на статистики, генериране на архиви)
averagetime - Средно време за изпълнение на скрипт часа.
Total CPU - процесорно време за период от 24 часа.

* sql процесите не се калкулират в CPU натоварването и не начисляват към потреблението на клиенти, то е за сметка на доставчика към момента.

Както може да забележите, алгоритъма за изчисление на CPU минутите е значително по-прост от този на Топлофикация или Електроразпределителните дружества.

Отделно от това потребителите имат достъп и до други подробни статистики, като: Cron cpu/memory usage, Http I/O usage, Http memory/cpu usage.

Не е трудно да се види какви сървъри използва даден доставчик с няколко SSH команди. Все пак ще разкрия тази публична информация :)
Сървърите, които се използват в момента са с процесори Intel Xeon Е5 2600 series/V2 (6 core cpu's + HT) (също така се използват и процесори от типа Xeon 5600 series и 5500 series, както и Core i7). Разбира се, тече постоянно обновяване на сървърните мощности, за да може да се навакса НТП. Сървърите разполагат с 12/16/32 GB RAM памет.
От средата на 2012 година се използват допълнителни SSD масиви, на който се разполагат mysql/postgresql и други I/O ресурсоемки процеси.

Да, възможно е да има леки разминавания в изразходения CPU ресурс, но те са в границите на 2-3% и зависят строго от начина, по който работят клиентските приложения. Все пак трябва да се има предвид, че всички сървъри се изчисляват за определен брой потребители, за да се гарантира равномерно разпределение на натоварването, планиран сървърен буфер/резерв и т.н
 
От: Re: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

малко те едитнах и ще помоля без епитети,

Значи човек целта на темата тук е да се реши проблема и за двете страни ако може и да се получи win win ако може... не да нахайтим ... другите солидарно се намесват да обяснят ако някой не е наясно в какво е проблема
Аз пък не мисля, че темата е пусната с цел да се справи с проблема а за да ги оплюе.
Още на първата страница му бяха казани къде са му грешките и как да реши проблема с минутите ама не виждам да се е заел.
И пак да кажа, намалял съм минутите с 70%. Всеки който иска също може да си намали потреблението на CPU времето, проблема не е в хоста.
 
От: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Този отговор не помага на всички клиенти които получават имейли от ICN за превишено процесорно време. ICN рекламират, че на техния хостинг може да се инсталира wordpress, предоставят лесно възможност за инсталация на wordpress чрез продукта fantastico и после не правят нищо за ограничаване на ботовете които нон стоп сканират всички wordpress сайтове, защото нямат полза $$$, да спират разхода на процесорно време. A напротив ботовите работят за ICN като превишават процесорното време на клиентите с wordpress и след това ICN ги притиска да ъпгрейдват към по-скъпи планове.

ICN ми бяха отговорили "това не е наша работа"


Привет,
Ще се опитам в един пост да покрия повечето градивни и нормално повдигнати въпроси. Вярвам, че този форум има разумни хора, които бързо и лесно ще изчислят как се пресмятат CPU минутите per Account.
Като увод бих искал да добавя, че ICN.Bg публикува процесорните си ресурси за всеки хостинг план още преди години (ако не се лъжа бяхме първата българска компания, която го направи). Също така създадохме няколко инструмента, с които потребителите могат сами да проверяват изразходеното процесорно за всеки 24 часа. За да е достъпна за всеки, поставихме статистиките в потребителския панел, в cPanel контролния панел, както и като текстове файлове достъпни през FTP. Наличните статистики предоставят възможност за преглед на CPU минии генерирани за 24 часа, брой изпълнени скриптове (all, php, bash), средно време за изпълнени на скрипт. Ето и формулата:

Processlist * averagetime = Total CPU

Където:
Processlist - Брой изпълнени скриптове (уеб сървър, генериране на статистики, генериране на архиви)
averagetime - Средно време за изпълнение на скрипт часа.
Total CPU - процесорно време за период от 24 часа.

* sql процесите не се калкулират в CPU натоварването и не начисляват към потреблението на клиенти, то е за сметка на доставчика към момента.

Както може да забележите, алгоритъма за изчисление на CPU минутите е значително по-прост от този на Топлофикация или Електроразпределителните дружества.

Отделно от това потребителите имат достъп и до други подробни статистики, като: Cron cpu/memory usage, Http I/O usage, Http memory/cpu usage.

Не е трудно да се види какви сървъри използва даден доставчик с няколко SSH команди. Все пак ще разкрия тази публична информация :)
Сървърите, които се използват в момента са с процесори Intel Xeon Е5 2600 series/V2 (6 core cpu's + HT) (също така се използват и процесори от типа Xeon 5600 series и 5500 series, както и Core i7). Разбира се, тече постоянно обновяване на сървърните мощности, за да може да се навакса НТП. Сървърите разполагат с 12/16/32 GB RAM памет.
От средата на 2012 година се използват допълнителни SSD масиви, на който се разполагат mysql/postgresql и други I/O ресурсоемки процеси.

Да, възможно е да има леки разминавания в изразходения CPU ресурс, но те са в границите на 2-3% и зависят строго от начина, по който работят клиентските приложения. Все пак трябва да се има предвид, че всички сървъри се изчисляват за определен брой потребители, за да се гарантира равномерно разпределение на натоварването, планиран сървърен буфер/резерв и т.н
 
От: От: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Този отговор не помага на всички клиенти които получават имейли от ICN за превишено процесорно време. ICN рекламират, че на техния хостинг може да се инсталира wordpress, предоставят лесно възможност за инсталация на wordpress чрез продукта fantastico и после не прави нищо за ограничаване на ботовете които нон стоп сканират всички wordpress сайтове, защото нямат полза $$$, да спират разхода на процесорно време. A напротив ботовите работят за ICN като превишават процесорното време на клиентите с wordpress и след това ICN ги притиска ги да ъпграйдват към по-скъпи планове.

ICN ми бяха отговорили "това не е наша работа"

Ама ти това сериозно ли го мислиш?
 
От: От: Re: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Абе не е баш така, не знам тук се изписаха хиляди неща, не знам как стоят нещата при въпросната компания не съм им ползвал услугите.

Ама някой да ми каже и да ми разясни, щото съм куха лейка, как може 2009-2010 година на един хост да се държи сайт с близо 10к. + още доста сайтове, а сега сайтове които правят общо 400 има няма почти стигат процесорното време.

Според мен, не правят ъпгрейд на машините ами даунгрейд, ако е така.

проблема не е в хоста.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Следи импресиите а не уникалните

Бах докъде я докарахме аз да защитавам един вид icn :lol:
 
Re: От: От: Re: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Абе не е баш така, не знам тук се изписаха хиляди неща, не знам как стоят нещата при въпросната компания не съм им ползвал услугите.

Ама някой да ми каже и да ми разясни, щото съм куха лейка, как може 2009-2010 година на един хост да се държи сайт с близо 10к. + още доста сайтове, а сега сайтове които правят общо 400 има няма почти стигат процесорното време.

Според мен, не правят ъпгрейд на машините ами даунгрейд, ако е така.

ако става дума за суперхостинг защото преди не брояха mysql времето, беше за тяхна сметка

пп незнам кога те са въвели клауд лиукса той е от 2009 излязъл вдига стабилността аут оф д бокс до нива който не съм вярвал че е възможно (като човек вярващ в профилактичния рестарт от време :)) както и незнам как са заключерни акаунтите за да кажа повече (на колко cpu та)...

по принцип клиентите са недоволни от компаниите с fuzzy лимити http://en.wikipedia.org/wiki/Fuzzy_concept (добрите стари олдскул лимити (excessive cpu) за който си писахме със s1yf0x ) защото никога незнаят кога може да им бъде спрян сайта (ако политиката е да ги спират акаунтите a не да тротълват*) ама там ползваш най много аванта ако не се набиваш на очи споменах че 2000 блога хоствах със здраво кеширане (wp -mutisite) в един риселър гейтъра (разделен да две едния за базата единия за файловете - но си беше 20 доларов хостинг)

* пп добавка към горното клиентите са недоволни и когато има тротълинг до по ниско ниво защото се получава сайта ми работи бавно когато имам най много посетители
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: От: От: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Не помня суперхостинг, да са ми давали репутация в форума като съм ги хвалел преди време пред всички, даже напротив аз съм им давал положителна репутация. :D

Чакай малко в момента кой ти даде репутация ? Аз или някоя хостинг компания ? Точно в предишния пост казах, че това е моето лично мнение. И вече ти казах, ако смяташ, че греша убеди ме с технически описани доводи и ще намеря начин да се компенсирам, за червената си точка.
 
От: От: От: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Ама ти това сериозно ли го мислиш?

Uphero, незнам какво имаш в предвид. Видя, че имам сериозен интрес към агрегатора. Много добре стана като го довърши. Днес пак го разглеждах и щях да ти пиша вече да го купувам. Но след тези коментари няма как. Наистина неразбирам какво те кара да си губиш клиентите по този начин?
 
От: От: От: От: От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Uphero, незнам какво имаш в предвид. Видя, че имам сериозен интрес към агрегатора. Много добре стана като го довърши. Днес пак го разглеждах и щях да ти пиша вече да го купувам. Но след тези коментари няма как. Наистина неразбирам какво те кара да си губиш клиентите по този начин?
Какво общо има едното с другото?
Желязна логика! А и вече агрегатора е продаден.

Стига офтопик, кажи сега какво направи по въпроса с високото CPU време?
Дадоха ти се много съвети и за всички с подобен проблем ще е интересно ако ги приложиш доколко ще има ефект.
 

Горе