ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Аз няма да споменавам имена на компании, но само ще вметна, че се свързаха с мен от една, от които ползвам хостинг услуги да отблокирам едно IP (което ме усъмни), тъй като били пуснали те самите техен бот да снифва сайтовете ми целенасочено (имат си причина). Но пък за процесорно време там не говорим. Та случаят е друг, НО>...

... Дали определени компании използват разни трикове срещу клиентите си или не с цел да ги манипулират, за да вдигнат тарифата, е напълно възможно. И ние като клиенти не ни е работата да се чудим дали го правят, а това просто не трябва да се случва. Въпрос на етика е!
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

@ggg007 защо написа темата... ама кажи честно? Интересуваше се от мнението ни и съветите какво да направиш или чисто и просто искаше да кажеш, че видиш ли никой не ти обръща внимание и не ти съдейства да решиш проблем, който принципно ти сам трябва да си решиш. Принципно са ти казали право, че не е тяхно задължение да ти съдействат в подобен случай, но много често всички хостинг компании го правят за общото благо, ако човека който е отсреща има елементарно културно държание. ICN не са ми сред фаворитите за хостинг услуги в България и има защо, но в случая те нямат никаква вина в нещата за което ги упрекваш.

Само да те светна, че нямат никаква изгода да правят това в което ги обвиняваш и dragozh ти обясни защо... най-малкото не им е рентабилно от финансова гледна точка. Второ сървъра започва да се товари, което нарушава работата на хостинга и на останалите клиенти, което пък води до недоволни клиенти... кое предполагам сам разбираш до какво води.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Това е добро доказателство! Не съм се съмнявавал че ICN са способни това!

Аз няма да споменавам имена на компании, но само ще вметна, че се свързаха с мен от една, от които ползвам хостинг услуги да отблокирам едно IP (което ме усъмни), тъй като били пуснали те самите техен бот да снифва сайтовете ми целенасочено (имат си причина). Но пък за процесорно време там не говорим. Та случаят е друг, НО>...

... Дали определени компании използват разни трикове срещу клиентите си или не с цел да ги манипулират, за да вдигнат тарифата, е напълно възможно. И ние като клиенти не ни е работата да се чудим дали го правят, а това просто не трябва да се случва. Въпрос на етика е!
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

@ggg007 винаги съм знаел, че си мазен търгаш, който винаги иска да пре**е някой, но сега разбрах и че си мислиш, че всички искат да пр**бат теб.
Колкото и да ти е мъчно, не всички са като теб, да лъжат, мажат и изнудват за да припечелят.

Много хора от тоя форум са имали проблем с процесорно време в ицн.... и са го решили. Включително и аз. Без да плащат допълнително.
Как ли? С нормални въпроси, четене, комуникация, експерименти и компромиси.
А не с плюене, изнудване и търсене на теле под вола.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Downgrade-ни и кажи да им да си е**т майките. trollface-png.jpg Сериозно к'во са се филмирали с т'ва процесорно време, преди не беше така.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Още една страхотна идея! Мерси sliddex! Така е. Аз имам и хостинг в американска фирма от 10-на години поне, на който сайтовете ми имат повече трафик и никога не са ми мрънкали за процесорно време. Да не говоря, че цената е същата като на ицн
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

И мен ми реват постоянно ама не им обръщам внимание...докато ги сменя ще е така
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

"Специалистите" от ICN ни писаха, че сме надвишили процесорното време - на 5-те сайта имаме по 5-10 посещения дневно. Какво ли ще стане ако са 100-200?
Предоставиха ни списъци със стъпки, които да изпълним. Независимо от това дали изпълняваме "стъпките" или не, получаваме мейли, че има подобрение, но процесорните минути пак са превишени.
Върха на наглостта беше, че на 11.03.2016г., след 20ч., са се опитали да се свържат с мен по телефона!!! Нормално ли е да търсят управителите на търговски дружества в петък вечер, след 20ч.?!?
Спрели са сайтовете ни. След като се свързах с компанията, бях шокирана от опита им за изнудване: или да платя за най-скъпият хостинг-план, или няма да пуснат сайтовете ни.
Нима нормален човек би платил най-скъпия план за 10 посещения дневно?
Естествено, от днес сме с друг доставчик.
НИКОГА ПОВЕЧЕ ICN
Господа /или дребни човеченца/, мутренските времена отминаха. Сега ли се сетихте да рекетирате?
Да сте чули някой да е успял да направи бизнес с рекет?
Иронията е, че ни предстои стартиране на много сериозни регистри и така или иначе щяхме да преминем на "скъп план", но очевидно няма да бъде към ICN.
Не работим с рекетьори.
И тъй като всички ние, членовете на сдруженията, обслужваме стотици фирми, ще Ви "хвалим", бъдете сигурни.
Вече сме изпратили съобщения до контрагентите си за начина, по който рекетирате
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Как си обяснявате факта, че независимо от това дали предприемате действи или не, отговорите са винаги едни и същи - има подобрение, но процесорните минути пак са надвишени. как има подобрение без да се прави абсолютно нищо?
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Някакви доказателства в подкрепа на горните твърдения има ли?
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

някой в мега-супер-дупер фирмата със стотици контрагенти и регистри прегледа ли обстойно логовете в панела и скриптовете преди да пишете? за един преатл питам...
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Добър вечер @amoreto,
Съжалявам, че отговаряме с няколко дни закъснение.
Причината колегите от денонощната техническа поддръжка се опитват да се свържат с вас е драстично превишаване на процесорните ресурси, на използвания от вас хостинг план. При направена проверка забелязах, че още от 21.01.2016г. е започнат диалог в който колегите ми ви предоставя много подробни данни.
Бих искал да отворя една скоба, като дам малко информация за използваната услуга, а именно това е "Споделен уеб хостинг", при който няколко потребителя споделят ресурсите на един физически сървър. Поради тази причина услугата предоставя определени реситрикции, за да се гарантира нормалната работа на услугата за всички нейни потребители. Само благодарение на факта, че системните ни разполагат с достатъчно резервен капацитет превишения ресурс не е повлиял на качеството на услугата.

Процесорното време за всеки акаунт се изчислява по прозрачен начин, като всеки потребител може да го наблюдава в реално време. Самия алгоритъм на изчисление е доста елементарен (не като сметките на топлофикация): X * Y = CPU minutes , където X=броя на изпълнените процеси, а Y=средното време за изпълнение на даден процес.

За съжаление сайтове не са с по 10 посещения а с малко повече. Една от справките които направих за 10.03.2016г. показва малко на 12200 изпълнени процеса (равносилно на pageviews) за 24 часа със средно време за изпълнение от 0.00966 мин. Умножавайки тези две числа стигаме до крайното време използвано CPU време в минути.

Ние нямаме за цел да ви "рекетираме", а да ви уведомим за това, че са надвишени предоставите Ви възможни ресурси, което ако продължи и/или се увеличи би довело до влошаване качеството на услугата и респективно до невъзможно останалите потребители да я използват пълноценно (тогава те биха се оплакали тук за лошото качество).

Самите ние правим изключително големи усилия да оптимизиране така средата, на която са разположени вашите сайтове, че да зависят възможно най-малко от програмния код. Използваме последно поколение Xeon E5 процесори за изчислителна мощ; голям обем бърза RAM памет за кеширане; SSD дискове за множество входно/изходни операции и съхранение на динамични данни; няколко слоя от уеб сървъри за максимално бързо сервиране на съдържанието и т.н. НО ... ... ... имаме нужда и потребителя да направи малко усилия по оптимизацията на уеб приложенията, които ползва.

Не държим да преминавате към по-скъп план, а просто да уважавате другите потребители които използва на равно с вас тази услуга. Преминаването към друг доставчик едно от решения, което само биха затвърдили констатацията на моите колеги.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Лично аз работя с ICN от доста време, може би от самото начало и винаги съм бил доволен. Щом те натискат, значи трябва да предприемеш мерки, явно им натоварваш прекалено много.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Аз съм имал подобен проблем с host.bg и като правих проучване от къде се товари процесорът, се оказа от някакъв бот Blex който правеше много трафик и съответно натоварваше много.

В robot.txt файла добави това:

User-agent: BLEXBot
Disallow: /

А за да си сигурен, че ще ги забраниш в .htaccess файла добави тяхното IP (ili IP което ти прави най-голям трафик)

Аз съм забранявал и други I.P-ta може директо да коприаш това:


Order Deny,Allow
Deny from 136.243.36.96
Deny from 157.55.39.202
Deny from 199.58.86.209
Deny from 209.126.117.84
Deny from 93.183.135.187
Deny from 123.126.113.87
Deny from 148.251.138.39

#disallow all unknow robots
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^$
RewriteRule .* – [F]
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

ICN вече ги ползвам само за регистратор на домейни, не стават за нищо друго :)
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Повечето хора който имат малки сайтове или любителски, че дори и на по-високо ниво не са програмисти и не разбират от кодиране използват wordpress който е лесен за инсталиране. Съответно в даден момент идва съобщение за прочутото процесорно време и става мазало. Както казах хората не разбират но това вече не е задължително. Та проблема идва в това, че хостинг компаниите пишат думата неограничено на всякъде и хората се лъжат и купуват после идва процесорното време и се чувстват изнудвани. Лоша практика на хостингите! Когата се преместят хората друга компания понеже са ядосани на старата с право (мога да обясня но не сега) другата компания ги приема казва няма дерт и ги държи с високото процесорно време само за да ги отмъкне от първата! И след година две се повтаря случката и там!
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Да използвам, че темата се чете от хостин компаниите да ги посъветвам да направят така, че още от начало да съобщават на новите клиенти за процесорното време. И при нужда да направят дори да е платена услуга анализ на сайта за това кое причинява процесорното време. Защото в противен случай заради ботове или лоша тема и други тъпи причини си нанасят сами вреда и лошо име.
 

Горе