iPhone 5S

От: iPhone 5S

прийбахтий спора СОНИ - АПЛЕ дева и спамерите гадни...
Кой луд да чете тия сложни изкакзвания, да не сме във форума на колежа по ядрена физика в Бруклин бах го...

Просто някой от нас са завършили технически университет, където ни бъхтят с всякакъв вид програмиране, от най-ниско ниво (асемблер) през средно като примерно bash/html до високо ниво като С++/Java.
Някой от нещата се споменават и в математическите гимназии на хората с профил програмиране.

Хардуерната мощ е безсмислена без приложения, дето да я ползват.
Каква практическа полза има от това че даден процесор бил едиколко си процента по-бърз?

За приложения не се притеснявай, дадеш ли на програмист ресурси, той ще ги използва до крайност.
За хардуера, това ми напомни на изказването на Гейтс, че 640кБ памет са повече от колкото на някой някога ще му трябват.
Обикновено се развива първо хардуер и веднага след това се гради софтуер за него. Колкото по-бързо се разработват софтуерните технологии, толкова по-скоро ще има нужда от по-нов и по-"богат" хардуер.
Да не говорим, че както при компютрите, така и при телефоните, апаратура на 18месеца се води остаряла, въпреки, че някой автори твърдят, че е по-скоро 12месеца.
 
Последно редактирано:
От: iPhone 5S

Направо ме разбиват тези критерии :)
Телефоните си ги рестартираш през 5 минути и boot-ването ти е най-важното нещо ?
Аз съм с iPhone4 и вече iOS7
Защо съм на iPhone ? Много години бях на BlackBerry, до фаталния октомври преди 2 години, когато нямаше 3 дни услуга.
Тогава трябваше наистина бързо да избирам с какъв телефон да го заменя.
Единствения разумен изход за този момент беше iPhone4. Другите телефони бяха с уникално бързо падаща батерия при ползване на мейл (нещо от порядъка на 2 часа). Консултирах се с продавачите в Мтел, опитах HTC и Samsung, но и до днес не съжалявам за iPhone4.
Очаквам iPhone 5s за да си продължа с безпроблемното и щастливо ползване :)

А ти точно как предлагаш да се сравняват кой е по бърз по метода кой ще падне първи като ги пуснеш от 8-мият етаж ли ?!?!?!?!?

3.5 инча дисплей на галфон 4 може и да е минавал за актуален преди 3 години, но 4 инчовият на галфон 5 в момента е тотално аут оф спейс - Верно че не всеки иска да носи голям размер телефон, ама както няколко пъти вече давах пример Моторола при същите габарити е с 10% по голям дисплей и батерията му кара 50% повече - Да малко е по бавен - Но за сметка на това е 3-4 пъти по евтин от префалената ябълка.
 
От: От: iPhone 5S

Просто някой от нас са завършили технически университет, където ни бъхтят с всякакъв вид програмиране, от най-ниско ниво (асемблер) през средно като примерно bash/html до високо ниво като С++/Java.
Някой от нещата се споменават и в математическите гимназии на хората с профил програмиране.

А някои от нас са заети с пиене и други пороци и им е през изсмуканите семенни торбички с какво ви бъхтят в техническия при възгрозните ви колежки...
Колко мислиш че ще ти помогнат тия глупости където ги изписа, за да си извадиш с малката лъжичка плод от компота, ако приемем че живота е един компот от сливи?
 
От: iPhone 5S

Амуне сега ти гледам подписа още ли не си се решил да събереш багажа?
 
От: iPhone 5S

Амуне сега ти гледам подписа още ли не си се решил да събереш багажа?

Не съм решил, не съм го събрал.
А и нямам навик напоследък, като се местя да нося много багаж.
И не се задържам много там напоследък.
И айфона в сравнение със сони е таратайка.
8)
 
От: От: iPhone 5S

А някои от нас са заети с пиене и други пороци и им е през изсмуканите семенни торбички с какво ви бъхтят в техническия при възгрозните ви колежки...
Колко мислиш че ще ти помогнат тия глупости където ги изписа, за да си извадиш с малката лъжичка плод от компота, ако приемем че живота е един компот от сливи?

Зависи. Конкретно изписаните от колегата архитектурни "глупости" могат да послужат на някой който пише на програмен код на ниско ниво или оптимизира/пише операционна система или пък пише драйвер за някое периферно устройство.
Доброто познаване на хардуера води понякога до по-добро оптимизиране на програмния код на даден приложен софтуер за дадена специализирана компютърна система.

Да, ако не се занимаваш със сходни проекти, напр. пишеш сайтове (е при работа с бази от данни познания в областта на организацията на паметта ще са ти полезни), обикновено ти е през *** какви точно инструкции изпълнява даден контролер или с какъв набор от инструкции разполага конкретен процесор, но ако пишеш драйвери за периферно устройство или програма която използва някое периферно устройство, то тогава няма начин да не знаеш например що е то шина и как се подвключва даденото у-во към нея.

Разбирам, че имаш по важни занимания и разбирам, че и ти имаш уважителни ментални проблеми (пороците) - ние всички си ги имаме (лично аз не страдам от никакви, аз им се наслаждавам) и съм напълно наясно, че си от хората дето не ги интересува изобщо какво става в машинката им, било то компютър, лаптоп, телефон, стига да не вдига много шум и да работи по предназначение всичко е ток и жица.

Разбирам и че това не е компютърен форум, а форум за предприемачи, какъвто предполагам си ти, а защо не и дори някое шефче някъде, който си има няколко компютърни маниака дето му вършат PC работа. Все пак за всичко трябва да си има хора. Образования различни, хора - още повече.

И понеже да не кажат хората, че този ми пост е оффтопик, погледнето го така: ако познавате добре архитектурата на даден продукт, било то Apple, Sony, Motorolla, Intel, AMD, т.н., то тогава Вие бихте могли да оцените подобаващо и да дадете компетентна оценка на дадения продукт, а не "емчи ни мъ кефи бе, де да знам що, нещо ми бави ма де'а знам що, де'а тъпия тиливизов де'а"
 
От: От: От: iPhone 5S

...

И все пак смартфона на сони е по добър от ейпъла.
 
Re: От: От: От: iPhone 5S

... умирам си от смях, като видя по улицата някой залепил на ухото си нещо колкото главата му и говори по него! Има си телефони има и лаптопи!
...

И все пак смартфона на сони е по добър от ейпъла.
 
От: Re: От: От: От: iPhone 5S

... умирам си от смях, като видя по улицата някой залепил на ухото си нещо колкото главата му и говори по него! Има си телефони има и лаптопи!

И едно време се смееха като си извади някой лаптопа на масата или мобилния телефона, тоя на какъв се прави си викаха, но после стана нормално.
А и си има разни джаджи и не се налага да го вадиш и залепяш до главата си.
 
Re: От: Re: От: От: От: iPhone 5S

Пак намери добър отговор за да се измъкнеш :wink:
И едно време се смееха като си извади някой лаптопа на масата или мобилния телефона, тоя на какъв се прави си викаха, но после стана нормално.
А и си има разни джаджи и не се налага да го вадиш и залепяш до главата си.
 
От: iPhone 5S

Нищо не се е променило за времето за което говори Амун телефоните си бяха пак толкова големи та и малко повече :) - това че после се бяха смалили беше от кризата сега пак са си нормално големи ама от нахапаната ябълка още не са го разбрали :)
 
От: iPhone 5S

Аз нещо съм я изтървал тая мода с големите телефони. По принцип каква е идеята - още един начин да компенсираме за разни други работи или някаква по-извисена мотивация има? Да знам да се ориентирам и аз, че да не се излагам така...
 
От: iPhone 5S

Голямото винаги е по голямо.
Пред малък и голям екран винаги ще избера възможно най- големия екран, с най-добрия дизайн.
Айфона ми се губи в ръцете, Зет ултра си ми е точно по мярка.
Въпрос на вкус.
Очаквам да му измислят подходящ накитник и да го нося като часовника на конан.
 
От: iPhone 5S

@AMOUN имаш дар слова и богат речник ставаш да презентираш продукти ,а не само това, да бъдеш говорител на някоя партия дори.След като изчетох всичкото за ултрара и сонито си промених мнениети ръиш ли прав си.Само с една подрибност
SAR a на въпросните е доста по-голям от на самсунг.Това е причината поради ,коявто си купувам самсунг!

ето сайт за sar на някои телефони
 
От: iPhone 5S

какво е сар?
 

Горе