iPhone 5S

От: iPhone 5S

vFhX40D.jpg
 
От: iPhone 5S

5s няма почти никакво практическо преимущество пред 5. Това за 64-битовия процесор си е маркетингов булшит. Много малко, да не кажа николко, типове приложения биха имали някаква особена файда от тия 64 бита. И то минимална файда.

Който го влече гъзарския аспект - една петица и е готов. Никой няма да разбере че не е последният модел.

iOS 7 върви добре и на 4s.

95% от приложенията и игрите в момента се оптимизират да вървят идеално и на iphone 4 (просто ще зареждат малко по-бавно). Никой няма да прави приложения само за 5s в близките 2 години.
 
От: iPhone 5S

наскоро си взех смартфон на Sony, честно казано според мен, пред него iphona е мнооого назад, вече почти не го докосвам.
 
От: Re: От: iPhone 5S

Искрено се посмях!

Явно си си гледал Piшката, щом ти е било толкова смешно или Piшката на гаджето ти? :)

Наистина отдели малко от ценното си време и посети център на Сони и им се примоли да ти позволят да се докоснеш до някой от новите им смартфони.
Има да цъкаш с уста. Ще останеш учуден че някои от тях са по мощни и от вашия компютър.
както ти споменах имам и двата вида, разликата е размазваща.

Дори реших да стана фен на Сони заради това.
 
Последно редактирано:
От: iPhone 5S

Кой модел си взе?
 
От: iPhone 5S

:) най-големия Z Ултра
Почти не сядам на компютъра вече.

Айфона е адски дебел, муден и ... скучен пред Ултра.
 
От: iPhone 5S

Амуне то кой телефон вече не е с по добри показатели от афона - Моторола дето никакви ги няма напоследък миналата година по това време извадиха Разр Ай - който на същите габарити като айфона има 10% по голям екран и батерията му държи двойно повече. За сметка на това струва на половин цена
 
Re: От: iPhone 5S

:) най-големия Z Ултра
Почти не сядам на компютъра вече.

Айфона е адски дебел, муден и ... скучен пред Ултра.

Въй въй, то тва по-голямо от таблета ми бе :lol:

Аз съм фен на HTC и от няколко години карам само на HTC-та.

Бях с Tattoo, после Legend, после Sensation, сега One X ^_^
 
Re: От: Re: От: iPhone 5S

Тук говорим за телефони, не за този огромен телефон-таблет! Не споря че е по бърз, но това чудо слагаш ли си го в джоба?
 
От: iPhone 5S

„Phablet“ е точното наименование.

Иначе някои хора имат вътрешни джобове на костюмите си (било официални, неофициални, ежедневни), които не само, че побират smartphone и/или phablet, но и една камара химикалки различни видове :), че дори и физически (безсмислен) тефтер.

Други пък носят „чантички“ мъжки, в които си слагат било Laptop-а, било Tablet-а, било разни документи и прочие. Също вариант.

В колата за ползване вместо GPS със стойка/поставка, също е удачно. На стойка към велосипед – също.
 
От: Re: От: iPhone 5S

htc sa са много длбри също ако не робуваш на марки.
Нямам нищо против айфон, напротив хубав е в сравнение с по-ниските модели смартфони.
Кроки има петарка и го изпусна на камъните та му разби детските илюзии на екрана, добре че има клипчета в нета и по 200 лева комплект за смяна в ибей
но при безмилостното качество на сони и този 4 ядрен процесор на 2+ гхз
може би и на самсунг да са добри, но не бих си купил самсунг, както не бих си купил дрехи адидас и сапун фа.

със Z ULTRA влизам в морето дори.
само ел подпис да има за него и зарязвам лаптопа.

Въй въй, то тва по-голямо от таблета ми бе :lol:

Аз съм фен на HTC и от няколко години карам само на HTC-та.

Бях с Tattoo, после Legend, после Sensation, сега One X ^_^
 
От: iPhone 5S

Какво ревю има само: iPhone 5S ще помете своя конкурент Samsung S4
Приказки и приказки... Сравнете характеристиките между двата телефона и ще видите, че самсунга с4 е в момента най-доброто на пазара. Поне за мен. :)
 
От: iPhone 5S

Какво ревю има само: iPhone 5S ще помете своя конкурент Samsung S4
Приказки и приказки... Сравнете характеристиките между двата телефона и ще видите, че самсунга с4 е в момента най-доброто на пазара. Поне за мен. :)

Имаш малка грешка според мен.
не мисля че трябва да се гледа само какво има като хардуер и екстри, а и качеството.

След като си имал Apple , Самсунг ти изглежда доста по зле.

Самото докосване до материалите, здравината плътноста, свръзките, всичко при апле е на ниво.
А при самсунг си има забележки.

Примерно и на леново и ейсър много лаптопи и смартфони и таблети разцепват с мощ на ниска цена, но качеството им няма нищо общо с някое сони

Самото докосване до корпуса и клавиатурата дори ти променя възгледите.
 
От: iPhone 5S

Забравихте че става дума за телефон.
За какво ти е супермощен процесор, няколко гигабайта РАМ, и HD резолюция в телефон?

Особено ако става дума за Андроид, където приложенията и игрите са няколко години по-назад в сравнение с това дето се предлага в AppStore-a.
 
От: iPhone 5S

Sony Xperia Z1: това ще е телефона. Казвам ще е, защото още го няма по нашите магазини (или поне не масово).

20,7 мегапиксела камера, тяло от бижутерийно стъкло, захванато с алуминиева рамка. Водоустойчив, прахоустойчив, 5 инча дисплей с последна технология за реалистични цветове, същата, която ползват в последните си модели телевизори.

Та какво би ме накарало да дам повече пари за пластмасова миниатюра, на която всичко й е платено?
 
От: iPhone 5S

5s няма почти никакво практическо преимущество пред 5. Това за 64-битовия процесор си е маркетингов булшит. Много малко, да не кажа николко, типове приложения биха имали някаква особена файда от тия 64 бита. И то минимална файда.

Като разработчик ще ти кажа че има ДОСТА голяма файда. Ето ти и пример. Представи си приложение което обработва данни (примерно снимки) и прилага разни филтри в/у тях. Ако процесора е 32 битов това означава че със една инструкция ще прочета 32 бита, ще направя сметка (още една инструкция) и ще запиша резултата във др. структура (още една инструкция). Технически имам 3 инструкции които ще работят за 3 тактови цикъла и ще обработят 32 бита. При 64-те бита всичко е същото, ОБАЧЕ се обработват 64 бита вече - т.е. двойно повече.

Затова от 10-тина години се инвестира в LLVM - утре може и 128 битови процесори да се пуснат на пазара и пак ще се поддържат.
 
Дрън, дрън. Доста голяма файда и за изядената ти рам памет, нали? 64 битовите процесори, операционни системи и прочие говна бяха пуснати основно заради ограничението от 4 гб като адресиране в рамта. Интел дълго време се дърпаха, когато АМД изкараха първите 64 битови процесори, но накрая и те клекнаха. Проблема в 64 битовите приложения е, че всеки пойнтър адресира не по 4 байта памет, а по 8, което от своя страна кара доста от приложенията да ядат повече рам, а това може да забави не една и две машини.

Отделно ми е много любопитно освен iOS и вградените му приложения, колко от аппстора вече имат нативна 64 битова поддръжка, а не работят като "съвместими" приложения, защото дефакто в този случай нямаш никакъв бонус от това, че процесора и ос-а ти са 64 битови.

Ето и една статия по темата http://www.bbc.co.uk/news/technology-24060694
 
От: Re: iPhone 5S

Дрън, дрън. Доста голяма файда и за изядената ти рам памет, нали? 64 битовите процесори, операционни системи и прочие говна бяха пуснати основно заради ограничението от 4 гб като адресиране в рамта. Интел дълго време се дърпаха, когато АМД изкараха първите 64 битови процесори, но накрая и те клекнаха. Проблема в 64 битовите приложения е, че всеки пойнтър адресира не по 4 байта памет, а по 8, което от своя страна кара доста от приложенията да ядат повече рам, а това може да забави не една и две машини.

Отделно ми е много любопитно освен iOS и вградените му приложения, колко от аппстора вече имат нативна 64 битова поддръжка, а не работят като "съвместими" приложения, защото дефакто в този случай нямаш никакъв бонус от това, че процесора и ос-а ти са 64 битови.

Ето и една статия по темата http://www.bbc.co.uk/news/technology-24060694

1. над 4Г рам в момента не е проблем. И без това актуалните устройства от ябълките са "само" с 1Г рам. Конкуренцията пуска устройства от по 3Г рам, но все още не са ударили 4Г ограничението.
http://gizmodo.com/iphone-a7-chip-benchmarks-forget-the-specs-it-blows-e-1350717023
Виж на снимката с GeekBench-a. Технически 5S "само" със двуядрения си процесор работещ "само" на 1.3 GHz е за оплакване, практически издухва 4 ядрени процесори работещи на 1.5 пъти по-високи тактови честоти.

Вярно си е - 64 битовите приложения изискват повече рам, но както ти показах по-горе в момента не е голям проблем. Може би след 2-3 години тук ще прекрачат 4Г бариерата, но готовност има от днес.

2. Аз в момента мога да метна приложение което е 64 битово, в момента обаче и 32 битовите приложения имат ускорение защото основна част от iOS-a е 64 битова. За да се запази съвместимостта се използва прословутия universal binary формат познат на по-старите Mac потребители. Технически това е файлов формат за изпълними файлове където съжителстват няколко архитектури. Примерно може дори и днес да се компилира приложение което да идва със готови - ppc, ppc_64, i386, i86_64, armv6, armv7, armv7s и armv8. И всичко това като един файл! Можеш да сравниш със останалите платформи където прехода към 64 бита е още в "прогрес". При OSX той се състоя някак незабелязано от потребителя и отдавна е вече факт. За известно време 32 и 64 битовите платформи ще се търкалят заедно, но постепенно ще започне изискване да се включват и 64 битови версии и след време ще се изискват и само 64 битови версии. Просто е въпрос на време.

3. bbc.co.uk го имаш за технологичен сайт? Я хвърли един поглед тук - http://www.anandtech.com/show/7335/the-iphone-5s-review и го зачети.
 

Горе