Java-програмист в България. Попитайте за съвет.

foreach

New Member
Здравейте! Кажете ми, моля, мога ли да си намеря работа в София Java-програмист (Junior) през 28-30 година и без висше техническо образование?
Аз не съм стар за Junior? :)
Има ли много от тези работни места сега са в София?

Аз съм от Украйна. Аз съм български по произход и скоро искам да дойдат в България, за да живеят и работят в тази страна.
Имам степен по икономика.
Знам, HTML5, CSS3, JavaScript, JQuery, малко PHP.
Сега аз съм разработване на сайт и аз планирам да се научат Java.

P.S. Съжалявам за лошия български :)
 
Последно редактирано:
От: Java-програмист в България. Попитайте за съвет.

Според мен при положение, че има глад за програмисти дипломата ти е най-малкия проблем, стига да можеш да кодираш както трябва ще те вземат. Хубаво е да се ориентираш и към мобилните приложения
 
От: Java-програмист в България. Попитайте за съвет.

Не съм сигурен за работата. Ако покажеш умения, сигурно биха те взели. Ще ти искат опит със сигурност.
Ето ти 2 много добри туториали за Java:
http://mooc.cs.helsinki.fi/programming-part1
http://mooc.cs.helsinki.fi/programming-part2
Това са на практика материали в University of Helsinki. Всички в унито учат от тях. Безработни, които имат интерес към ИТ индустрията, също ги вземат.
Материалите са нови и на добро ниво. Ще научиш основите на програмирането и малко повече. Има и упражнения, направи ги всичките. Има Plugin към netbeans, който те свързва с техния сървър за грейдване на домашните. Т.е. ти ще си ги пишеш на Netbeans, ще натискаш 1 бутон и ще ти каже дали е вярно или не. Ако има грешки, ще ти напише какъв е проблемът обикновено. :)
 
От: Java-програмист в България. Попитайте за съвет.

Кандидатствай във SoftServe, те са украйнска фирма и ще имаш някакво предимство заради това :) Иначе при тях условията са добри, ама има доста работа :)
 
От: Java-програмист в България. Попитайте за съвет.

Благодаря на всички, които са отговорили! :)
 
От: Java-програмист в България. Попитайте за съвет.

Дипломата е едно от най-ненужните неща при намиране на работа като програмист. Важно е какво можеш, така, че се развивай непрестанно. Отделно с това в момента има голямо търсене на Java програмисти, били те дори и на junior ниво.
 
Re: От: Java-програмист в България. Попитайте за съвет.

Дипломата е едно от най-ненужните неща при намиране на работа като програмист. Важно е какво можеш, така, че се развивай непрестанно. Отделно с това в момента има голямо търсене на Java програмисти, били те дори и на junior ниво.

Напълно съгласен с теб. Какви висше, какви 5 лева. Това е професия, която няма къде да научиш освен по специализирани курсове, програми и самия ти. Скапаните ни университети все още са в зората на paskal, само най-утраканите са минали на C++, C#, за PHP, Java и .Net дори и не можем да си говорим. Вижте какво учат в техническия и ще видите защо не изискват висше на програмисти, освен ако не са някакво мениджмънт ниво, но и това пак е под въпрос.

Има силно търсене на Java, .Net, PHP/MySQL, Pithon, C#, C++ програмисти. Аз като отворих jobs.bg, лошо ми стана колко обяви има. :) Специално за Java са адски много, поради факта, че е доста съвременен език и доста неща се пишат на него вече. Говоря за приложенията, които ползват фирмите. ;) За това има голям смисъл. ;) Аз даже тръгвам на такъв курс след 2 седмици, живот и здраве. :)
 

Горе