Jump.bg Проблем след като не съм платил да си взема файловете

От: Jump.bg рекетьори .. :)

това е хостинг компания с клиенти способни да рушат репутация бързо, с минимални усилия и дългосрочно във времето.
За това съм съгласен и човек трябва да е внимателен. Макар, че и в офлайн бизнеса е така. Като се разчуе, че не ставаш (особено в по-малък град) върви ги гони после клиентите.

Windboy
а това е форум, където мисля, че имам право да си изразя мнението : )
- Така е! Спор няма.
 
Re: От: Re: Jump.bg рекетьори .. :)

Пука им за конкуренцията. Те си имат техните си бизнес правила и някой е решил да излива драматургия. Както ти казах, не са ти длъжни с нищо, на добра воля е. А как са ти върнали, може би е защото си имал смелоста да си ги поискаш, при положение, че си много добре запознат как се случват нещата в подобна ситуация.

Ти щом се отказваш, явно и по принцип не си мислил да си им пак клиент. Но сте много готини всички. Като нещо не ви хареса, нахранвате половината свят, а като някой направи някой жест от добра воля, никой нищо не разбира. За това и да ти теглят една и да и помогнат, явно все едни и същи резултати им води. ;) Никакви. Изключваме този случай, че ги нахейти тук, защото не си в правото си, просто си пишеш. :)

@Кай Рен, ти си брат типичен български потребител. В чужбина не само ще искат пари, за да се поднови плана, но и един сетъп отново. За това им върви икономиката на хората там, защото тук некви такива цигании някой си мисли, че е длъжен да му правят. Ти ли ще платиш на админа пак да сетъпне машината защото някой е спал. А както отношение имат, това си е техен проблем и явно след 10 имейл някак (с тон или думи) трябва да обясниш на човека, че ти губи времето. И да не са любоници, за да си говорят мило. Това е бизнес, нищо лично. ;) Нещо и ти се се объркал ми се струва. :)
 
Re: Jump.bg рекетьори .. :)

И темати ти ще е по-добре със заглавие от рода на "Лошо отношение от Jump.bg". Това е рекетьори, не знам какво общо има, след като установихме кой прав, кой крив. :)
 
От: Jump.bg рекетьори .. :)

@$INeed$ Напълно си прав за добрата воля - за това да похваля ДЕЛТА.БГ - страхотно персонално отношение, и всевъзможни отстъпки и услуги, далеч надвишаващи договорните ни отношения. Не бих ги сменил за нищо към момента.

Не съм типичен български потребител - от двете страни на барикадата съм. Мога да отбележа, че въпросното "западно" отношение е обратнопропорционално на големината на фирмата - колкото повече растат, толкова по-малко внимание обръщат на клиента и се окопават зад членовете в договора. И примери за "западно" отношение у български мастодонти - бол - телекомуникациите, енергоразпределителите и прочие "западни" фирми.

и относно
Това е бизнес, нищо лично.
Няма такова нещо - всичко е лично.
 
От: Jump.bg рекетьори .. :)

Не мисля, че е уместно да се критикува или да се счита за рекет това.
Все пак се заплаща за услугата и доставчика не е длъжен да я предоставя безплатно след края на договора.

Въпреки това при нас имаме многократни подобни случаи, само миналата седмица бяхме помолени да бъде оставен след изтичането сървър, който няма да бъде плащан повече - да си изтеглят файловете и го оставихме 5 дни гратис, което би трябвало да е напълно достатъчно.

В някои случаи и след минималните три дни гратис, които даваме, ни молят да им се пусне за още ден, два и дори да са минали 10тина дни - пак го правим.
Това си е по наше усмотрение и разбира се при учтива молба от клиента, но до сега не сме отказвали или задължавали клиентите да плащат, въпреки че им е абонамента е изтекъл и не сме били длъжни.
Разбира се има изключения, когато сме засекли злоупотреби, но те са рядки.

Това си е въпрос на политика на всяка компания. Ние разчитаме на доброто име, което би ни донесло отношението към клиентите, други разчитат на нуждите на клиентите, като в този случай. Това не е рекет, а политика на компанията.
 
Re: Jump.bg рекетьори .. :)

Авторе, ОК забравил си да ги дръпнеш преди края. Ама немаш ли архиви от преди това, не на ВПС-а?
100% твоя грешка. На добра воля от тях е. След като ги нахрани тук, едва ли ще получиш сега, дори да е имало минимален шанс.
"за глупаците милост няма" ми е любим лаф - само преди 3 седмици платих 400 лв повече за самолетен билет, щото ме домързя да купя когато беше ниска цената. Доста ме беше яд....
 
От: Jump.bg рекетьори .. :)

Като бях при хостгейтъра преди около 2 години тия таксуваха за всичко, само да си отвориш устата за нещо и директно те пращат към съответния отдел и тарифата:twisted:
 
От: Re: Jump.bg рекетьори .. :)

Авторе, ОК забравил си да ги дръпнеш преди края. Ама немаш ли архиви от преди това, не на ВПС-а?
100% твоя грешка. На добра воля от тях е. След като ги нахрани тук, едва ли ще получиш сега, дори да е имало минимален шанс.
"за глупаците милост няма" ми е любим лаф - само преди 3 седмици платих 400 лв повече за самолетен билет, щото ме домързя да купя когато беше ниска цената. Доста ме беше яд....

Естествено че имаме хиляда бакъп-а въпроса е, че ми потрябваха няколко файла, който ги нямахме другаде. Има ли значение каква е причината, пуснах един емайл молейки учтиво да ми се предостави достъп или архив, за да си дръпна фаловете от VPS-то което е изтекло преди 5 дни, искат ми пари. Реших да споделя, че това ме обижда, понеже съм бил лоялен клиент, поддържам сайтове от много години с изгледи да продължавам, поставян съм в подобни ситуации - до сега такова нещо не съм виждал. За мен отношението е важно и просто няма да ги търся повече като доставчик. Също ще споделя поста си където сметна за нужно, нито лъжа, нито агресирам. Мисля, че съм в правото си да изразявам мнение, както и ти : )
 
Re: Jump.bg рекетьори .. :)

виндбои, само за заглавието на тая тема могат да те осъдят за немалко пари. За оронване на престижа и доброто име.
Ако аз бях те, бих.
 
От: Re: Jump.bg рекетьори .. :)

виндбои, само за заглавието на тая тема могат да те осъдят за немалко пари. За оронване на престижа и доброто име.
Ако аз бят те, бих.

Гарент, да оставя координати тогава.
 
Re: От: Jump.bg рекетьори .. :)

Като бях при хостгейтъра преди около 2 години тия таксуваха за всичко, само да си отвориш устата за нещо и директно те пращат към съответния отдел и тарифата:twisted:

Да, ако сравняваме с тях, нашите фирми са супер. :) На мен за SLL сертификат, за всичко ме препращаха към формата. Но явно това им е модела. Все пак и те трябва да печелят. Естествено, отказах се, защото все още има фирми които помагат. А в замяна - няколко добри думи все ще кажеш за тях. :)
 
Re: От: Re: Jump.bg рекетьори .. :)

Гарент, да оставя координати тогава.

Както искаш, ама те ти ги имат.
Не знам що реши, че можеш да обиждаш всеки за всичко и да ти се размине. Явно така е в БГ.
 
От: Re: От: Re: Jump.bg рекетьори .. :)

Както искаш, ама те ти ги имат.
Не знам що реши, че можеш да обиждаш всеки за всичко и да ти се размине. Явно така е в БГ.

Ало защитника на вселената, успокои се малко. Квото съм написал го има и със скрийншот, не е преправян, уменията ми на photoshop са "please teach me master". Това ти кво си въобразяваш/разбираш е отделен въпрос, може да отвориш тема "какво разбирам аз", там може да дискутираме възприятията ти за заобикалящият те свят :)

Бтв след въпросният емайл им написах, отново най-учтиво, че ще споделя емайл-а публично, където сметна за добре.

Никакъв отговор, за това сметнах, че нямат против.
 
От: Jump.bg рекетьори .. :)

Пише ли го някъде черно на бяло, че има такава официална тарифа?

П.С. Аз съм дълго време клиент на хостинга и съм много доволен досега :)
 
От: Re: От: Re: Jump.bg рекетьори .. :)

Колеги,

Заглавието на темата е грешно(подвеждащо). От прочетеното до тук разбирам, че "рекетьора вика дръжте рекетьорите".
Заглавието на темата трябва да се смени със следното:

Кой ми сра в гащите?:)

Българина все гледа да мине между капките. Все някой друг му е виновен затова, че спи, забравя, не спазва поетите ангажименти и т.н.
За да се научим и да станем хора трябват санкции-тояга или бъркане в джоба. Тогава Ганьо няма да реве, че "Всички са маскари!"
 
Re: От: Jump.bg рекетьори .. :)

Няма такова нещо - всичко е лично.

Не си прав тук. Който смесва чувствата си с бизнеса, не стига далеч. :)

Дано не бъркате нашите фирмички в тези индустрии - телекомуникациите, енергоразпределителите, със западните им колеги. Тук са доста побългарени. Тук отношението е гадно, защото малко е кофти мениджмънта и сие. :) Но на запад си ги отбичват културно, обяснявайки им защо. Тук, ама такава ни е политиката. Дрън дрън. Кажи му, че това не се включва и готово. Кво го праивш на маймуна. И все някой трябва да почне да кара българина си плаща. Не може с без пари да правиш чудеса. ;)

Няма две страни на барикадата, гледаш кое е правилно и кое не. Иначе и аз съм както клиент, така и съм бил с познати, които имат хостинг фирма и се борят много трудно с тъпоглавци. И аз съм гледал и двете страни, но има една правилна обикновено. ;)
 
Re: От: Re: От: Re: Jump.bg рекетьори .. :)

Българина все гледа да мине между капките. Все някой друг му е виновен затова, че спи, забравя, не спазва поетите ангажименти и т.н.
За да се научим и да станем хора трябват санкции-тояга или бъркане в джоба. Тогава Ганьо няма да реве, че "Всички са маскари!"
Амин братко. :)
 
От: Re: От: Jump.bg рекетьори .. :)

Не си прав тук. Който смесва чувствата си с бизнеса, не стига далеч. :)

Дано не бъркате нашите фирмички в тези индустрии - телекомуникациите, енергоразпределителите, със западните им колеги. Тук са доста побългарени. Тук отношението е гадно, защото малко е кофти мениджмънта и сие. :) Но на запад си ги отбичват културно, обяснявайки им защо. Тук, ама такава ни е политиката. Дрън дрън. Кажи му, че това не се включва и готово. Кво го праивш на маймуна. И все някой трябва да почне да кара българина си плаща. Не може с без пари да правиш чудеса. ;)

Няма две страни на барикадата, гледаш кое е правилно и кое не. Иначе и аз съм както клиент, така и съм бил с познати, които имат хостинг фирма и се борят много трудно с тъпоглавци. И аз съм гледал и двете страни, но има една правилна обикновено. ;)

Малко са ти изкривени представите, за съжаление живееш в България, като те кефи в чужбина, може да се пробваш там, да видиш колко е "уредено". Не съм тъпоглавец, просто искам да се отнасят с мен с уважение, не да ми пробутват - ами поднови си впс-то, което е ясно, че няма да ползваш за да си изтеглиш файла.

И стига сте ми пробутвали тея глупости, за българската работа.. еми да българин съм с български манталитет, отгледан от българи, живял единствено в България, използващ български услуги, плащайки данъци в България. Но това не означава, че съм тъп и не мога да разбера, когато някой се мъчи да изкара 30 лв от мен, тяхното е цигания не моето.
 
Re: Jump.bg рекетьори .. :)

Пич, това, че живея в БГ не означава, че моделът тук е правилен. Ще живея там където съм щастлив. Какво уважение, като днес си им загубил 2 часа, за да им се обясняваш да ти пуснат файловете. Как да те отбичат като хората, като и ти не разбираш от дума. По-добре ли е да не ти отговорят? Можеше и да е по-добре, гледайки последния мейл де.

Като си българин с български мантлитет, не работи с фирми с чужд манталитет. Така повече ще ти се получават нещата. :) Като не може да видиш кой е правия тук, то е и безмислено да ти пиша. Извинявай не си тъпоглавец, дебелоглавец си. :)
 
От: Jump.bg рекетьори .. :)

Ама тъй ви са радвам как са натискате да плащате. И тояги размаха някакъв малоумник... Че ха позастоявайте са повече в Пазара, бе, момци, ама повечето от вас друго пеят, когато си търсят хора за работа... Тогава друг проблем - българите не работели :lol:

ай у лево
 

Горе