Kак стоят нещата за правене на сайт през 2019.

stan4oo

Member
Здравейте колеги!
Понеже разгледах доста теми във форума за правене на сайт и т.н. , но те са от 2010год. и ми е малко трудно да се ориентирам. Ще се радвам да чуя някой много по-опитен от мен.
 
какъв сайт, за какво ще се ползва, ...
 
Както през 2010. Хост, домейн, избор на платформа /къстъм, готова/, избор на тема, пускане, seo
 
Да кажем, примерно дропшипинг

да кажем напиши че става въпрос за онлайн магазин
 
За онлайн магазин, да

Стоят горе-долу по следният начин: Ако искаш да е успешен инвестираш много пари или много време, знания, работа и по-малко пари.
Така като гледам при теб ще е първото, така че приготвяй стабилно кешовица. Конкуренцията е все по-голяма, затрудненията в бранша също, цените за реклама тоже, а пазара не е мръднал кой знае колко, та такова е положението. Магазини много, успешни са малко, ако можеш прави нещо за чужбина и задължително брандирай, трябва да се отличиш!
 
Shopify или WooCommerce.

Custom, ако е сериозен бизнес и искаш всичко да е оптимизирано за преследваните цели.

Ако е за страна от третия свят - OpenCart.
 
Стоят горе-долу по следният начин: Ако искаш да е успешен инвестираш много пари или много време, знания, работа и по-малко пари.
Така като гледам при теб ще е първото, така че приготвяй стабилно кешовица. Конкуренцията е все по-голяма, затрудненията в бранша също, цените за реклама тоже, а пазара не е мръднал кой знае колко, та такова е положението. Магазини много, успешни са малко, ако можеш прави нещо за чужбина и задължително брандирай, трябва да се отличиш!
Хубава идея, но съм тийн и не знам от къде да ги събера тези пари, защото сега съм на училище и не ми остава никво време да ходя на някаква работа. Някакви други идеи ?
 
да наблягаш на уроците, другото след години
 
Без пари не става, като бях студен преди 10-тина години, когато конкуренцията беше в пъти по-малка беше трудно а сега си е направо супер трудно да наложиш продукт с име.
Изисква много време и постоянство ,информация, медии, пари за всичко, което се сетиш особенно за СЕО и платени реклами било то PPC , PPL .
 
Не мисля, че само от училище мога да се ошлайфам. Училището ти дава основни знания, а аз искам нещо повече.
Мисълта ми е че по добре да се образовам във интернет отколкото във училище, също така и не трябва да се забравя училището де.
 
Без пари не става, като бях студен преди 10-тина години, когато конкуренцията беше в пъти по-малка беше трудно а сега си е направо супер трудно да наложиш продукт с име.
Изисква много време и постоянство ,информация, медии, пари за всичко, което се сетиш особенно за СЕО и платени реклами било то PPC , PPL .
Добре, тогава щом нямам нито пари, нито опит. Какво да правя?
 
Добре, тогава щом нямам нито пари, нито опит. Какво да правя?
Събирай опит с малки проектчета, не очаквай да забогатееш, по-скоро да се радвай да си избиеш поне парите, които си вложил.
Като се понаучиш след няколко години и станеш наистина добър или ще започнеш в добре платена маркетинг фирма или ще имаш собствен продукт.
 
Без пари ставаше, аз така съм почнал, но имах не малко знания, за да ги придобиеш трябва това, което правиш в интернет да ти е интересно и да го правиш не за пари, а защото ти е интересно, да си готов да го правиш не кратко време без да очакваш да върнеш бързо пари от това. Също така ти трябва време, за да го правиш това и пак се връщаме на началната позиция, че ако не ти е интересно, ще имаш много други по-готини неща да правиш и ще се откажеш от това си начинание. Пример с мен, за около 4 години занимание с уеб сайтове преди да направя онлайн магазин, бях изкарал не повече от 500 лева (един продаден сайт тук и разни банери правих), но ми харесваше да правя такива неща, не съм ги правил сайтовете за пари, после вложените усилия ми се отплатиха сами.

Разликата с времето, в което аз започнах и сега е най-вече в конкуренцията и разходите за реклама, сега и двете са по-големи.

Накратко, ако ти е интересно следното:

- как да си направя сам онлайн магазин?
- как да го популяризирам в социалните мрежи без големи разходи за реклама?
- как да го класирам в Google сам на добри позиции по ключови думи?
- как да намеря малко по количество стока, защото нямам пари за големи количества?
- как да избера такава стока, която се продава?
- как да я продам?

Почваш едно по едно, четеш, учиш, прилагаш и действаш. Може да стане, но същевременно в някои ниши имаш конкуренти, които за всяко едно как, от горните си имат отделни отдели към компанията или са възложили съответния процес на отделни агенции, които се занимават само с това...

За всяко едно как, което не можеш да си го направиш сам - просто плащаш да ти го направи друг. Лошото е, че дори при плащането, ако не разбираш много е твърде вероятно само да ти се вземат едни пари, а резултата да не бъде задоволителен.

Лесно ли е? Никак...
Възможно ли е? Да...

П.П. Ако тръгнеш по подобен път, най-ценното, което ще придобиеш не са парите, друго е!
 
Това е все едно някой да пита как се готви през 2019... Същото както по времето на пирамидите, но със съвременни инструменти, техники, стандарти.

Човек който е решил да сготви нещо най-вероятно първо ще се спре на манджа и тогава ще пита за рецепта, вместо обратното. Такива несериозни теми не знам как изобщо ги пускате без да ви е срам.
 

Горе