KFC смениха Pepsi с Coca Cola

Blinky

Owner
Днес отидох да хапна в KFC и видях, че вече работят с Coca Cola, а не с Pepsi. Някой да го е забелязал. Не че е кой знае каква новина, но ако е политика, която се е приела и на вън, ще е голям удар под-кръста на Pepsi. Има ли някой, който може да даде такава информация.

И аз познах с "умните" теми, но ми е интересно. И бих желал да го споделя с хора, които са с бизнес мислене. :) Аз лично съм доволен от този факт, но все пак.
 
От: KFC смениха Pepsi с Coca Cola

Мани го тва умряло пепси, при брат ми само с него са. И познак по колко пъти на ден обяснява защо нямат кока-кола
 
Съмнявам се да е политика отвън. В България KFC се предлага от две фирми. Едната (Самекс) смени Пепси с Кока Кола, но в ресторантите на KFC на другата фирма все още се предлага Пепси

Мерси за отговора. Ясно, явно само определени. ;)
 
От: KFC смениха Pepsi с Coca Cola

Нетипична франчайзингова свобода за такова решение. Аз когато бухам захар предпочитам колата, така че си е окей :)
 
От: KFC смениха Pepsi с Coca Cola

Дреме ми за пилета от Кентъки...
 
От: KFC смениха Pepsi с Coca Cola

Добре са направили, сега остава някой да смени KFC с БНК (боб с наденица и кюфтета) и цена няма да има...
 
От: KFC смениха Pepsi с Coca Cola

На околовръстното отвориха КФС на ОМВ. Предложиха ми да избирам м/у Пепси и Кола, учудих се, но разбира се избрах Кола :)
Та при мен дори имаше избор :)
 
не че нещо ама кока-колата преди няколко години почнаха да я подсладяват с глюкозо фруктозен сироп от царевица (дали тази царевица е ГМО незнам, ама позната на една приятелка от Англия така разправяше)

Пепсито поне си е със захар....

Кой каквото и да си говорим не е правилно на продукт от висок клас (в нишата на безалкохолните) да му слагаш заместители (особено като имаш чуствителе пазар като българския) аз ги боикотирам кокакола пия пепси като ми се пие кола...
 
От: KFC смениха Pepsi с Coca Cola

Кул виждал съм и пепсито с високо глюкозният царевичен сироп - който 100% както и при колата е ГМО. Все пак сиропа се шипва от УСА за ботелиращите им заводи.

Иначе за политики, Мкдоналдс ще сменя Heinz щото след като Бъфет купи Heinz сложи CEO бившият им враг от Burger King, така че политики на едро и дребно има. KFC е франзчайз и тук в БГ няма как да сменят туко така дистрибуторите си (пепси с кола)
 
Re: От: KFC смениха Pepsi с Coca Cola

Кул виждал съм и пепсито с високо глюкозният царевичен сироп - който 100% както и при колата е ГМО. Все пак сиропа се шипва от УСА за ботелиращите им заводи.

Иначе за политики, Мкдоналдс ще сменя Heinz щото след като Бъфет купи Heinz сложи CEO бившият им враг от Burger King, така че политики на едро и дребно има. KFC е франзчайз и тук в БГ няма как да сменят туко така дистрибуторите си (пепси с кола)

имах на предвид че бутилката пепси си пише че съдържа захар

докато на кокаколата си пише глюкозо фруктозен сироп

незнам за тази от машина
 
То тези от машината са някаква вода и есенция. Нищо общо с това, което се продава по магазините и кафетата. Само тези фест-джънк фуд бизнеси май го предлагат. И като стана дума, последната промоция на Subway беше уникална....сандвич и фри малко спрайтче, което беше вода и захар. Един път взех и после пасувах. Не знам дали още я има (са се отървали от наличното количеството) промоцията.
 
От: Re: От: KFC смениха Pepsi с Coca Cola

имах на предвид че бутилката пепси си пише че съдържа захар

докато на кокаколата си пише глюкозо фруктозен сироп

незнам за тази от машина

Момент тук има тънкост
искаш кока кола със захар :)
купувай си я в кутийки.
тъкмо винаги ще е газирана. в кутийки е със захар в шишета е с глюкоза.

Спрях да ям кентъки аз, не ми пука за колата но ми е съвестно за пилетата на 27 дни в сандвичите.
 
От: От: Re: От: KFC смениха Pepsi с Coca Cola

но ми е съвестно за пилетата на 27 дни в сандвичите.

Със същия успех мога да жаля 27-дневни сьомги. 8)
Щото на това някак си езика ми хич не ще да произнесе думата "пиле".

Но, както съм казвал, търговията се базира на глупостта и алчността...
 

Горе